INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotreka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-10-01, 09:47

INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Post autor: piotreka »

Witam. Kilka dni temu zakupilem oferte T- Mobile na,karte internet domowy do 60mb/s z routerem ZTE MF 286. I teraz moje pytanie co moge zrobic zeby poprawic prędkość interentu, mieszkam na wsi do najbliższego nadajnika T- Mobile mam w lini prostej ok 1km robie speedtesty rano pokazuje Pobieranie ok.20mb/s a wysyłanie15mb/s. Ale wieczorem troche gorzej pobieranie ok. 10mb/s a wysylanie 7mb/s. Sprawdzalem wszystkich operatorów T-Mobile ma najlepszy zasieg u mnie na,wsi. Z gory dziękuję za pomoc
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Post autor: tomekwwa »

Podaj konkretną lokalizację na mapie. Postaw telefon z Androidem tam gdzie stoi ruter (ruter na ten czas wyłącz) i odpal aplikację Netmonster i pokaż zakładkę z parametrami BTS i sygnału. Potem to samo zrób na zewnątrz stojąc w kierunku BTSa. I zrób też speedtesty. Inaczej co mamy Ci powiedzieć?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Post autor: Mig25 »

Z pierwszych rzeczy to znaleźć lepsze miejsce dla routera , najlepiej jak najwyżej i żeby bezpośrednio widział nadajnik.
Z tym routerem zewnętrzne anteny są inaczej połączone , trzeba by zobaczyć czy na nadajniku możliwa jest agregacja 2100+1800 , i go rozebrać i zamienić pigtaile na modemie i dopiero podłączać anteny.(jest tu topic o tym) Albo wymienić na inny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Post autor: matek451 »

Na MF286r mozna wymusić pojedyńcze pasma LTE w WebUI więc sprawdzasz po kolei LTE2600, LTE2100,LTE1800, LTE800 i pokazujesz screeny z zakładki Informacja o urzadzeniu i Szczegółowe informacje dla kadego z pasm i speedtest na nich. Test w domu a potem z MF286r na zewnatrz, po co brałes ten router, należało B535.
piotreka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-10-01, 09:47

Re: INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Post autor: piotreka »

tomekwwa pisze:Podaj konkretną lokalizację na mapie. Postaw telefon z Androidem tam gdzie stoi ruter (ruter na ten czas wyłącz) i odpal aplikację Netmonster i pokaż zakładkę z parametrami BTS i sygnału. Potem to samo zrób na zewnątrz stojąc w kierunku BTSa. I zrób też speedtesty. Inaczej co mamy Ci powiedzieć?


Zrobilem testy pierwsze dwa zdjecia są to testy gdzie stoi router a kolejne dwa zdjecia na zewnątrz
piotreka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-10-01, 09:47

Re: INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Post autor: piotreka »

matek451 pisze:Na MF286r mozna wymusić pojedyńcze pasma LTE w WebUI więc sprawdzasz po kolei LTE2600, LTE2100,LTE1800, LTE800 i pokazujesz screeny z zakładki Informacja o urzadzeniu i Szczegółowe informacje dla kadego z pasm i speedtest na nich. Test w domu a potem z MF286r na zewnatrz, po co brałes ten router, należało B535.
Taki mi przysłali. Mam 14dni zawsze moge zrezygnowac i wziąć od nowa z innym routerem :roll:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Post autor: wojteks »

Hmm, masz połączenie z LTE800, cudów po nim się nie spodziewaj.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: INTERNET DOMOWY T-MOBILE router ZTE POMOC!!

Post autor: matek451 »

Sami ci nic nie przysłali, to ty go zamówiłeś więc ponosisz zasłuzone konsekwencje kiepskiego wyboru, chciałeś tanio za 9 zł to masz. Test w domu to dość słabe parametry sygnału z BTS-a NetWorks Grzymkowice, na zewnatrz nieco lepiej, w jakiej lokalizacji korzystasz z T-mobile i na jakiej podstawie w ogóle ci sprzedali tą ofertę ?
Miałes zrobić testy o które prosiłem , nie widzę ich więc nie wiem na co liczysz, sama zmiana routera nic ci nie da.
ODPOWIEDZ