ZTE NETBOX MF-258K vs ASUS 4G-AC86U

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
konradb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-11-04, 12:54

ZTE NETBOX MF-258K vs ASUS 4G-AC86U

Post autor: konradb »

Cześć! Testuję obecnie dwa modemy i trochę nie rozumiem dlaczego tak to działa, będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc czy wskazówki w którym kierunku iść. Instaluję obecnie Internet LTE z Orange na Bałuckiego 16 w Krakowie. Najbliższa stacja BTS jest na wieży kościoła na ul. Konfederackiej. Wypróbowałem dwa urządzenia - ASUS 4G-AC86U, który dawał download na poziomie 60 Mbps i upload na poziomie 10 Mbps przy instalacji na parterze, za szybą, przy pingu na poziomie 30ms. Trochę drogi był ten router, kat. 12, więc pomyślałem sobie, że ZTE NETBOX MF-258K będzie lepszy, skoro ma kat. 15, tymczasem niezależnie od położenia zewnętrznej anteny uzyskuję transfery na poziomie 35 Mbps zarówno dla download jak i upload, ping 18ms. Załączam zrzuty parametrów anteny ZTE NETBOX MF-258K - te lepsze są w sytuacji, gdy antena jest zainstalowana na dachu (wtedy widzi BTS), a te gorsze jak na parterze na ścianie - niemniej niezależnie od położenia anteny transfery są dalej takie same, podczas gdy na telefonie Galaxy S8 mam 2x wyższe. Dajcie mi proszę znać czy mogę coś zrobić, żeby to lepiej chodziło? Może jakaś inna konfiguracja? Inne urządzenie?
ODPOWIEDZ