Modem+router WiFi do domu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fantomek
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2014-12-24, 10:33
Lokalizacja: Warszawa

Modem+router WiFi do domu

Post autor: fantomek »

Dom ma 100m2 łącznie z poddaszem użytkowym, jedyna możliwość dostawcy internetu obecnie to droga radiowa. Podłączone będę amplituner, drukarka, trzy kompy, kamerka wiffi i dwa urządzenia oddalone ok 10-15m. Co polecacie stosunek do kasy?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem+router WiFi do domu

Post autor: matek451 »

A jaki to dostawca, oferta , za ile bo od tego się zaczyna i jakie oferuje parametry łacza, gdzie będziesz z tego korzystał, od tego zalezy dobor sprzętu a w kwestii WiFi to jak duzy dom, ile pieter i gdzie kamera WiFi, przy 15 m od routera w zabudowie moga być problemy z zasiegiem po WiFi.
fantomek
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2014-12-24, 10:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem+router WiFi do domu

Post autor: fantomek »

Dostawca nju okolice Wawy wielkość domu podałem, kamera na zewnątrz obecnie oddalona 6m od routera i dziala
zajec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2021-11-26, 02:44

Re: Modem+router WiFi do domu

Post autor: zajec »

Jeżeli potrzebujesz solidnego routera, który ogarnie wiele urządzeń na raz, a nie przeszkodzi mu tez dzieciak grający online i jednocześnie streamujący a drugi oglądający coś online to u mnie na większym metrażu ASUS RT-AX88U sprawdza się fenomenalnie, do tego działka spora i ok 70m od budynku nadal mam WiFi, gdyby coś staneło na dobre to Asus ma AiMesh np. RP-AX56 i możesz na pół bloku mieszkalnego puścić sygnał.

Do tego jakiś modem LTE/Sim byleby nawet używany z allle.. żeby tylko sim przyjął i łączysz z porządnym routerem który rozsyła sygnał wszędzie

Chyba że pytasz o Router z modemem LTE i zewnętrzną anteną ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem+router WiFi do domu

Post autor: matek451 »

Okolice Warszawy to szerokie pojęcie, nju czyli Orange , dom dwie kondygnacje wymaga routera LTE i pewnie dodatkowego AP podpiętego po kablu do routera lub PLC , ewentualnie skuteczny system MESH. Ale dobór routera LTE wymaga wiecej danych i pokazania testów nju u ciebie.
fantomek
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2014-12-24, 10:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem+router WiFi do domu

Post autor: fantomek »

Wracając do tematu w między czasie się zaktualizował, gdyż dostawca będzie firma skynet że światłowodem. Rozważam opcje 1gb-109zl lub dużo niższa 250mb-79zl i mając ta aktualizacje jakie rozwiazani mozeci polecić? Dają gwarancję 90% dla ww. wielkości transferu
ODPOWIEDZ