Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
o7o7o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-11-28, 15:00

Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: o7o7o »

Proszę o podpowiedź ekspertów. Jakiś czas temu kupiliśmy router Huawei b818 na działkę, sprzęt sprawuje się idealnie w "ciężkich" warunkach. Niestety na działce zawsze był i jest słaby zasięg GSM. I teraz pytanie, czy istnieje na rynku router o podobnych specyfikacjach, ale tańszy?
Co myślicie o D-Link DWR-953 ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: matek451 »

A w czym ten zabytkowy i słabiutki D-Link ma podobną specyfikację, wart ze 100 jak ktoś nieświadomy to kupi? A problem z zasiegiem rozwiązuje się kupujac antenę zewnetrzna do routera lub korzysta z CPE LTE.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: wojteks »

o7o7o pisze:I teraz pytanie, czy istnieje na rynku router o podobnych specyfikacjach, ale tańszy?
Nie. Pytanie co to znaczy tańszy? Za 100pln, za 600pln czy?
Nie pomagam na PW!
o7o7o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-11-28, 15:00

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: o7o7o »

wojteks pisze:
o7o7o pisze:I teraz pytanie, czy istnieje na rynku router o podobnych specyfikacjach, ale tańszy?
Nie. Pytanie co to znaczy tańszy? Za 100pln, za 600pln czy?
Fajnie gdyby udało się zmieścić w budżecie do 500/600 zł
o7o7o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-11-28, 15:00

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: o7o7o »

matek451 pisze:A w czym ten zabytkowy i słabiutki D-Link ma podobną specyfikację, wart ze 100 jak ktoś nieświadomy to kupi? A problem z zasiegiem rozwiązuje się kupujac antenę zewnetrzna do routera lub korzysta z CPE LTE.
w przypadku Huawei b818 udało się bez instalowania dodatkowej anteny zewnętrznej
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: matek451 »

A co to znaczy udało się? Sygnał ma okreslone parametry i posługujemy sie nimi https://jackiewiczowie.blogspot.com/201 ... u-lte.html, no i dotyczy to wszystkich pasm dostępnych u operatora z którego korzystasz, B818 agreguje 4 pasma LTE, jakie osiagasz na nim prędkości?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: wojteks »

Matek, odpuść szkoda dyskutować, zresztą user chce tańszy router więc B628 i tyle w temacie.
Nie pomagam na PW!
o7o7o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-11-28, 15:00

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: o7o7o »

matek451 pisze:A co to znaczy udało się? Sygnał ma okreslone parametry i posługujemy sie nimi https://jackiewiczowie.blogspot.com/201 ... u-lte.html, no i dotyczy to wszystkich pasm dostępnych u operatora z którego korzystasz, B818 agreguje 4 pasma LTE, jakie osiagasz na nim prędkości?
udało się - oznacza, że nie mam problemów podczas korzystania z internetu (zarówno w Orange jak i w sieci Play).
Mogę bezproblemowo pracować zdalnie, prowadzić video konferencje, pobierać i wysyłać pliki, oglądać filmy. Aktualnie z b818 korzystam w Łodzi, ale chcę zamontować na działce kamerę, dlatego potrzebuję drugiego routera. Zapytałam się, czy jest na rynku podobny produkt do b818 (może w ciągu roku, dwóch pojawiło się coś podobnego), bo może udałoby się zaoszczędzić na zakupie drugiego routera. Jestem totalnym laikiem w tych sprawach, dlatego zgłosiłam się tutaj. Jeśli nikt nie jest w stanie pomóc to ok, rozumiem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: matek451 »

Ale zasięg w ŁODZI trudno porównywać z tym na działce, gdzie ta działka, ja tez jestem z ŁODZI, sprzęt kupuje się pod okreslonego operatora oraz jego infrastrukturę w danej okolicy, w Łodzi PLAY i Orange maja stacje bazowe z agregacja 4 pasm LTE więc B818 jest słusznym wyborem, ja w PLAY osiagam u siebie 300-400Mb/s. Korzystam ze stacji bazowej Play -Strykowska 269. W Orange około 150-200Mb/s, Plus 70-250Mb/s. Router MC801a, Netgear LBR20 i CPE 5G/LTE MC7010, parametry sygnału na pasmach pojemnościowych LTE2600/2100/1800 optymalne.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: wojteks »

Ile jeszcze razy napiszesz jakie to masz cudowne prędkości i jaki cudowny sprzęt, większości użytkowników to nie interesuje. Chyba zaczniesz dostawać ostrzeżenia za każdy taki post. Chcesz pomagać, pomagaj ale nie przeginaj.
Nie pomagam na PW!
o7o7o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-11-28, 15:00

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: o7o7o »

wojteks pisze:Ile jeszcze razy napiszesz jakie to masz cudowne prędkości i jaki cudowny sprzęt, większości użytkowników to nie interesuje. Chyba zaczniesz dostawać ostrzeżenia za każdy taki post. Chcesz pomagać, pomagaj ale nie przeginaj.
Nie bardzo rozumiem dlaczego unosisz się i boli Cię to, że napisałam, że dotychczasowy sprzęt sobie świetnie radzi w trudnych warunkach. Dorośnij człowieku. Szukam pomocy, jeśli nie potrafisz pomoc to nie odzywaj się. Nie napisałam jaki mam sprzet po to, żeby przed Tobą pochwalić się. Napisałam to w celu uzyskania informacji. O rany....
o7o7o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-11-28, 15:00

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: o7o7o »

matek451 pisze:Ale zasięg w ŁODZI trudno porównywać z tym na działce, gdzie ta działka, ja tez jestem z ŁODZI, sprzęt kupuje się pod okreslonego operatora oraz jego infrastrukturę w danej okolicy, w Łodzi PLAY i Orange maja stacje bazowe z agregacja 4 pasm LTE więc B818 jest słusznym wyborem, ja w PLAY osiagam u siebie 300-400Mb/s. Korzystam ze stacji bazowej Play -Strykowska 269. W Orange około 150-200Mb/s, Plus 70-250Mb/s. Router MC801a, Netgear LBR20 i CPE 5G/LTE MC7010, parametry sygnału na pasmach pojemnościowych LTE2600/2100/1800 optymalne.
Rozumiem. Dziękuję za informację. Jak tylko będę na działce to sprawdzę dokładnie jakie osiągam prędkości na aktualnym sprzęcie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: matek451 »

To nie jest tylko kwestia prędkości, to ma być podgląd przez kamery więc liczy się stabilność połaczenia oraz UL, podaj gdzie ta działka to pozwala przymierzyć się do operatora oraz sprzętu, na tej podstawie lokalizuje sie pobliskie stacje bazowe i na jakich pasmach działają co pozwala okreslić ich potencjał i wybrać optymalnie. A na miejscu trzeba zrobić testy sprawdzajace przede wszystkim z którą stacja bazową się łaczysz , na jakich pasmach i jakie masz na nich parametry sygnału.
A te uwagi były do mnie bo ja staram się pomagać profesjonalnie a nie w typie kup B628 i do niego 2xATK-20 ale jak widać niektórym nie zalezy aby ludzie osiągali optymalne prędkości na najnowszym sprzęcie, wręcz widziane jest to niemile gdy dzielę się swoimi doświadczeniami w tym temacie.
Dzięki takiemu "wsparciu" 95% ludzi bierze szajs w salonach operatorów za 1 zł wciskany im przez konsultantów a potem rzeźbi na tym na kiepskich parametrach sygnału bez anten zewnetrznych osiagając na mobilnym po 10-20Mb/s.
No i potem opinie w internecie ze mobilny jest do niczego.
o7o7o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-11-28, 15:00

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: o7o7o »

matek451 pisze:To nie jest tylko kwestia prędkości, to ma być podgląd przez kamery więc liczy się stabilność połaczenia oraz UL, podaj gdzie ta działka to pozwala przymierzyć się do operatora oraz sprzętu, na tej podstawie lokalizuje sie pobliskie stacje bazowe i na jakich pasmach działają co pozwala okreslić ich potencjał i wybrać optymalnie. A na miejscu trzeba zrobić testy sprawdzajace przede wszystkim z którą stacja bazową się łaczysz , na jakich pasmach i jakie masz na nich parametry sygnału.
A te uwagi były do mnie bo ja staram się pomagać profesjonalnie a nie w typie kup B628 i do niego 2xATK-20 ale jak widać niektórym nie zalezy aby ludzie osiągali optymalne prędkości na najnowszym sprzęcie, wręcz widziane jest to niemile gdy dzielę się swoimi doświadczeniami w tym temacie.
Dzięki takiemu "wsparciu" 95% ludzi bierze szajs w salonach operatorów za 1 zł wciskany im przez konsultantów a potem rzeźbi na tym na kiepskich parametrach sygnału bez anten zewnetrznych osiagając na mobilnym po 10-20Mb/s.
No i potem opinie w internecie ze mobilny jest do niczego.
Działka znajduje się w Żądłowicach (woj.łódzkie). Najbliżej mam nadajnik T-mobile w Rzeczycy, później Orange w Inowłodzu i Orange w gm. Poświętne.
Z którą stacją łączę się? Nie mam pojęcia, ale wiem teraz, że trzeba to sprawdzić. No chyba, że te dane gdzieś zapisują się i mogę to wygrzebać poprzez panel dostępu do b818. Generalnie zasięg jest tak słaby, że żeby zadzwonić to trzeba wyjść z domku i szukać zasięgu w okolicy... o połączeniu z netem (bez routera) można pomarzyć.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: matek451 »

Łatwo nie będzie bo lokalizacja jest trudna, BTS-y NetWorks tak jak napisałaś ale raczej RZECZYCA bo ta stacja ma sektor skierowany na DK726, stacja pracuje w agregacji LTE1800+800 dla Orange i T-mobile, mozliwe że coś ze Studziannej gdzie sa LTE2100+1800+800. A do tego Play nowy maszt w Inowłodzu lub Rzeczycy gdzie ma LTE2100+1800+800. Tylko testy dadzą jakąś odpowiedź, lasy i trudny teren robią swoje. Można zabrać B818 i najlepiej jak najwyzej na zewnatrz zrobić testy na nim dla poszczególnych pasm LTE na kartach tych operatorów.
o7o7o
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-11-28, 15:00

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: o7o7o »

matek451 pisze:Łatwo nie będzie bo lokalizacja jest trudna, BTS-y NetWorks tak jak napisałaś ale raczej RZECZYCA bo ta stacja ma sektor skierowany na DK726, stacja pracuje w agregacji LTE1800+800 dla Orange i T-mobile, mozliwe że coś ze Studziannej gdzie sa LTE2100+1800+800. A do tego Play nowy maszt w Inowłodzu lub Rzeczycy gdzie ma LTE2100+1800+800. Tylko testy dadzą jakąś odpowiedź, lasy i trudny teren robią swoje. Można zabrać B818 i najlepiej jak najwyzej na zewnatrz zrobić testy na nim dla poszczególnych pasm LTE na kartach tych operatorów.
Wielkie dzięki za podpowiedz
Lokalizacja rzeczywiście jest trudna, bo teren jest mocno zalesiony i na dodatek w dolinie rzeki.
Na pewno tym razem zrobię testy, gdy tylko tam dotrę
Caminero
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2020-08-19, 06:41

Re: Prośba o podpowiedź w sprawie routera B818

Post autor: Caminero »

U mnie też teren zalesiony do BTS 4,5km przy ruterze b525 na 2600mhz mimo 1 dwóch kresek max 20-30mb przy b818 2 - 3razy lepiej. Zainwestuj w B818
ODPOWIEDZ