Router LTE - sieć domowa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jnq94995
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-28, 17:24

Router LTE - sieć domowa

Post autor: jnq94995 »

Cześć,

Poszukuję Routera LTE 4G który będzie wykorzystywany do zastosowań domowych i będzie do niego podłączone około 6-8 urządzeń (zarówno po WiFi jak i LAN). Sprzęt będzie zainstalowany w domu na piętrze. Operatorem będzie PLUS.

Poniżej parametry połączenia w mojej lokalizacji:
asdf.jpg
Prędkość łącza to około:
23-33Mb/s Download
7,6-3,8Mb/s Upload
Ping ~60ms, jitter 9ms

Biorąc pod uwagę zasięg rozważam urzadzenie do którego będzie można podłączyć dodatkowo antenę. Zależy mi na tym żeby router posiadał porządne WiFi i jeżeli to możliwe to 4-6 gniazek LAN (chyba, że warto zakupić osobny switch).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE - sieć domowa

Post autor: matek451 »

Skoro wybraleś Plusa to jaki abonament i dlaczego sprzętu nie bierzesz od operatora? Pokaż jakiś speedtest z godziny 19-22
jnq94995
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-28, 17:24

Re: Router LTE - sieć domowa

Post autor: jnq94995 »

Test prędkości łącza wykonywałem około 16:30.

Prawdę mówiąc znajomi poprosili o poradę a ja osobiście <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie interesuje się sprzętami mobilnymi. Patrząc na ofertę Plusa rzeczywiście chyba warto wziąść sprzęt w ramach abonamentu bo widzę, że w ofercie są wysokie modele Huaweia i ZTE. Szkoda tylko, że znaczna część jest tymczasowo niedostępna.

Polecasz jakiś szczególny model dostępny u tego operatora? Może warto rozważyć i przetestować łączę u kogoś z konkurencji?
ODPOWIEDZ