Mobilny router czy telefon jako dostęp do internetu w terenie - Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Mobilny router czy telefon jako dostęp do internetu w terenie - Play

Post autor: katze750 »

Witam!
Wymieniłem swojego wysłużonego xiaomi redmi note 4 na szajsunga s20 fe. Niestety ten niby flagowiec ma dużą gorszy zasięg (dużo podobnych wątków w necie), więc jak jestem w pracy (w terenie) zasięg mam dużo gorszy na esce no i bateria też leci szybciej. Pomyślałem, by jako bramę do neta wykorzystać mobilny router z własnym aku (nie wiem jaki model jest najnowszy) lub właśnie poprzedni telefon xiaomi. Macie jakieś doświadczenia z takimi mobilnymi routerami? Jak jest z zasięgiem w tych routerach w porównaniu do telefonu? Ile taki router wytrzyma na baterii? Nie potrzebuje nie wiadomo jakich prędkości czy agregacji, bardziej stabilności (w terenie głownie pasmo b20).

Za wszelkie uwagi i podpowiedzi będę wdzięczny :)
pozdro
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Mobilny router czy telefon jako dostęp do internetu w terenie - Play

Post autor: piotrzet »

Zasięg zależy od konkretnego urządzenia. Ja miałem Huawei E5785. Zasięg bardzo dobry na baterii podczas podłączonego jednego urządzenia dawał radę około 8h po tym czasie trzeba było ładować.
ODPOWIEDZ