ZTE MC801A 5G

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

Sprawdziłeś ,czy nie można używając programów ZManager , czy choćby powyższego skryptu ? To ,że na stronie debug można wybrać jedno wcale nie znaczy ,że tymi programami nie da się tego zrobić ( na sofcie z Arabi Saudyjskiej też na stronie debug jest wybór jednego bandu , a daje się to robić bez problemu).
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: atento »

Jak napisałem że się nie da znaczy że się nie da bez zmiany na jakieś inne firmware niż nasze z Polski :hyhy: aktywna jest tylko środkowa część Obrazek
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

Czyli na sofcie T-Mobile się nie da... FW to TMOPLMC801AV1.0.0B07 ? może masz aktualizację ? Podobno jest już na B08...
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: atento »

Jest na B07 aktualizacji żadnej nie ma.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

I chińskim programem ZManager też się nie da ?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: atento »

Oooo :hurra: aplikacja działa, da się wybrać częstotliwości. Różnica taka jest między B 818 a zte 801A że główną nośna czyli ta z uploadem na b818 można było ją wybrać i dołączać kolejne i podtrzymać, w 801A samo wybiera
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

To może mimo tego ,że ten włoski aplet nie wyświetla za dużo , to po kliknięciu SET 4G , wpisaniu w pole np: 1+7 i naciśnięciu ok , to jednak te bandy ustawi ?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: atento »

W skrypcie przez www działa tylko środkowa linia. Czyli wciskasz set i nie wciska się tylko zaznacza. Reszta jest nieaktywna. Działa ta chińska aplikacja, jednak wybierajac 5g wybiera co chce, jak nie ma np wybranej nośnej LTE zrzuca do 3G :gwiazdki: hehe. Ale działa więc jest dobrze. I dziwnie w tilombajl nie agreguje mi wszystkiego... 2600 tylko solo. W telefonie mam wszystkie 800+1800+2100+2600. 801A zawsze główna wybiera 1800 na b818 roznie ale zazwyczaj 800
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

Możesz próbować z blokowaniem PCI/EARFCN. U mnie w Playu działa to połowicznie/źle ( bo owszem wybiera ten konkretny band ale pozostałych już do niego nie agreguje - wyłącza się jakby totalnie agregacja , w informacjach jest No CA..) , ale na karcie T-Mobile to działa , wybiera jako podstawowe pasmo to ,którego cyfry są wpisane i jest agregacja.... Nie wiem od czego to zależy.
Ciekawe ,czy to zadziała na FW TMOPLMC801AV1.0.0B07...
I jak się raz w MC801A ustawi PCI/EARFCN to można te cyfry co najwyżej zmienić na inne, nie da się ich skasować , wpisywanie 0 też nic nie daje. Trzeba po prostu router przywrócić do ustawień fabrycznych...
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Może ktoś coś doradzi. Zacząłem się bawić tymi stronkami z różnymi opcjami dodatkowymi i sprzęt przestał działać w LTE . Działa tylko w 3G .
Wybór sieci oczywiście ustawiony 5G,LTE,3G. Dodam że nic nie wgrywałem.
Co robiłem to zmieniałem psma i to działało. Raz spróbowałem wpisać PCI i częstotliwość, ale to nie zadziałało. Po tym jeszcze wszystko działało do wyłączenia zasilania.
Po ponownym włączeniu już się przełączył w 3G i teraz tylko tak działa.
Wybór ręczny sieci i próba zalogowania nic nie daje do LTE , tylko 3G . Karta Pleya i Plusa ten sam efekt.
Ustawienia fabryczne i resety nic nie dają.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: atento »

Mig25 pisze:Możesz próbować z blokowaniem PCI/EARFCN.
Nie nie.moge... Napisałem że skrypt jest ledwo działający i do niczego się nie nadaje nawet nie ma.nigdzie.opcji wpisania PCI co najwyżej dziadowskiego VoIP można konfigurować. Chińska aplikacja działa ale jak wiesz tam tylko częstotliwości można ustawić.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

Chińska apka na pewno ma możliwość wpisania również PCI/EARFCN. Oczywiście nie zweryfikuję czy to działa na fw tmobile , ale na pewno ma.

Dodatkowo PCI/EARFCN można ustawić podłączając się kablem USB i podłączając się do terminala , i wykonania tego z komend AT...
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

@ktry , kombinowałem z MC801A na różne sposoby ,ale go nigdy w ten sposób nie zablokowałem , stąd prędzej bym podejrzewał jego uszkodzenie... Jak masz gwarancję , to może szkoda czasu na szukanie , natomiast jeśli nie no to trzeba by zacząć od podłączenia właśnie do terminala...( podłączyć do terminala również można teoretycznie z gwarancją - nie wiąże się z otwarciem routera, ale przestawianie opcji programowych ktoś może uznać z integrację-choć pewnie i tak ustawią się defaultowo po resecie , ale żeby nie było :) ).
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Podejrzewam że to po wpisaniu złych wartości PCI i częstotliwości, ale po resecie przyciskiem ,lub ze strony powinno wszystko wrócić do ustawień fabrycznych.
Może trzeba tam wprowadzić jakieś wartości uniwersalne? Wprowadzałem zera,które router przyjmuje, ale to nic nie zmienia. Wpisując jakieś wymyślone wartości odrzuca ,więc może ktoś poda co można tam wpisać.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

U mnie Reset wartości domyślnych powodował usunięcie tych danych , robiłem to nawet zdalnie z GUI ( nie potrzebowałem do tego fizycznie trzymać przycisku reset).
A wartością domyślną są puste pola bez żadnych danych , tylko ,że bez ich wpisania router nie przyjmuje... Wpisanie zer też nie powoduje ,że to są wartości domyślne.

A router przyjmie podejrzewam ,że każde cyfry , od kompletnie głupich po prawdziwe , więc możesz na próbę wpisać EARFCN i PCI najbliższego nadajnika ,byleby sieci ,z której jest karta. Dane te podaje Netmonster. Może nie będzie agregacji ,ale przynajmniej z 4G z konkretnie tym bandem połączyć się powinien.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Pomogło wpisanie konkretnego PCI i EARFCN tylko teraz co zrobić aby agregacja działała?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: atento »

Mig25 pisze:Chińska apka na pewno ma możliwość wpisania również PCI/EARFCN. Oczywiście nie zweryfikuję czy to działa na fw tmobile , ale na pewno ma.

Dodatkowo PCI/EARFCN można ustawić podłączając się kablem USB i podłączając się do terminala , i wykonania tego z komend AT...
. Na pewno to trzeba iść codziennie do WC...

W chińskiej aplikacji nic nie możesz wpisać, nie licząc IP routera i hasła :brawa: do zaznaczania masz częstotliwości i kilka przycisków, połącz z routerem, odczytaj dane z routera, ptaszek od auto aktualizacji danych, zapisz częstotliwości, zresetuj, ustaw wszystkie hehhe. Jak można mówić 'na pewno jest" nie tykając aplikacji? :cisza:
Więc powracając do wygody obsługi i funkcjonalności b818 pod tym względem jest lepszy. Kable USB co jeszcze,. Mi się nie chce i nie odczuwam potrzeby, jest jak jest i nie umrę z powodu niskiego uploadu bo router uparcie trzyma główna częstotliwość wysoko
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Teraz jak wpisałem to konkretne pasmo LTE to trzyma się na stałe tylko tego . Nawet reset nie jest wstanie tego zmienić. Każda zmiana wiąże się automatycznie z przejściem na 3G .
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

@atento , jak mówię ,że jest , to jest :) Zainstaluj ZManager dla windowsa , na komórkę faktycznie nie ma. ( ja używam na kompie , wiec na pewno "tykałem" )
A jak Ci się nie chce i nie czujesz potrzeby .... To nie zawracaj....

@ktry , no u mnie wystarczyło reset do ustawień domyślnych... A co trzeba zobić ,żeby agregacja działała z wpisanymi PCI/EARFCN ... Sam bym chciał wiedzieć. U mnie na Play nie działa agregacja , na T-Mobil działa, i nie wiem dlaczego.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Debik »

@atento Podaj konkretnie w czym b818 jest niby lepszy od tego z zte. Bo jak na razie to sam bełkot promujesz bez zadnych konkretów. Zainstalowałes sobie jeden skrypt i podsumowujesz urządzenie po kilku trestach. Zte na pewno można łatwo zreanimować po ucegleniu, a z huawei już by tak prosto nie było..
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Ja powiem szczerze to po 2 dniach testów jestem załamany.
Może trafiłem na taką sztukę, ale porównując to badziewie do CPE 2 Pro to jest tragedia.
Jedyne co jest lepsze to wifi mam wrażenie że dociera ciut dalej , no i jeszcze wygląd .
Zasięg gorszy, badziewna aplikacja na telefon, bez wyboru pasma. Zmiana pasm to restart za każdym razem. Zmiana działa inaczej na różnych kartach operatorów. Może jak by mi się udało zainstalować te włoskie oprogramowanie to może bym był zadowolony.
Kiedyś do B525 wgrywałem ,ale tutaj jak to zrobić i co trzeba mieć do tego to nie bardzo kapuję.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

No i następny... Aplikacje ZManager dla ZTE, ale i też HManager HuaCtrl itp dla Huawei to nie są oficialne programy producentów , tylko pisane przez osoby trzecie. Jeśli program ,który napisał chińczyk Ci się nie podoba , możesz napisać swoją....
A to co nazywasz włoskie oprogramowanie , to javascript , który wrzuca się do chrome. Jest filmik ( po włosku) jak krok po kroku to zrobić , łatwiej nie będzie , wysilcie się trochę a nie czekacie ,aż ktoś wam przyniesie wszystko na tacy , a i tak będzie wybrzydzać ...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: matek451 »

W kwesti softu oficjalnego na MC801a , ja mam wersję z Plusa i w niej z poziomu WebUI jest mozliwy wybór i zarzadzanie pasmami , do tego dochodzi pełna informacja o agregowanych pasmach LTE oraz dane BTS-a oraz parametry sygnału pasma podstawowego. Mam pytanie do kolegi czy w Huawei jest w WebUI taka możliwość oraz czy pokazuje on jakie pasma są agregowane.
Huawei tak jak pisze kolega powyżej wszystko zawdzięcza społeczności i pasjonatom którzy zajmowali się jego produktami mimo utrudnień płynących ze strony producenta. Niestety ale wsparcie ze strony Huawei Polska praktycznie nie istnieje a te ostatnie aktualizacje softu w jego wykonaniu są zgłaszane jako problematyczne. Nie dziwi też ze społeczność zajmuje się więc teraz produktami ZTE a nawet Alcatela.
Jeśli chodzi o ZTE to ich CPE z serii WF oraz MF oparte o MT7620 i OpenWRT posiadają w WebUI mozliwość wyboru pasm , nosnych i PCI oraz zaawansowaną diagnostykę sygnału.
Z punktu widzenia Kowalskiego WebUi na ZTE z dostępem do takich funkcji jest dużo lepszym rozwiązaniem, dla pozostałych są aplikacje, skrypty, itp.
A co do zasięgu, sygnału, zarzadzania pasmami to ja korzystam z MC801a na kartach wszystkich operatorów i nie zauważyłem problemów. Dla mnie duzym minusem jest fakt że złacza antenowe działaja tylko na 3,4-3,8GHz
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

Minus nie minus... konkurencja też już nie wyprowadza anten do 4G , z wiadomych względów ( jak musisz używać anten zewnętrznych to i tak tobie nie jest potrzebny najnowszy modem z 5G , tylko dobry router 4G które anteny zewnętrzne już ma ).

No i soft plusa i play to jedno i to samo (tylko t-mobile ma swój) , więc tym razem Play nie dał d....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: matek451 »

Pewnie tak, ostatnio TCL te oferuje router z 5G na X55 i złacza tak samo jak w MC801A, to odpowiednik MC8020( ten nie ma już złacz) bo też ma AX na WIfi a swoja drogą to pytanie własnie o MC8020, czy jest już rozpracowywany przez wschodnich przyjaciół?
A w Play to pewno nie wiedzieli co feruje soft MC801a bo jest identyczny z tym na MC7010, ogólnie to trudno dopatrzyć się logiki w działaniach PLAY w temacie mozliwości wyboru pasm do agregacji.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Mój jest z Plusa ,więc może dlatego taki problemacyjny. Chociaż za 700 zł bez umowy i faktury całkiem nowy sprzęt bez możliwości zablokowania przez operatora co wymagać. Doradca się postarał dla stałego klienta.
Może nie jest tak żle, ale po przejściu po kilku latach z Huaweji człowiek potrzebuje czasu aby się przyzwyczaić. Jak się nie spodoba to wrócę do 2 Pro,a te 700 zł które dałem myślę że odzyskam .
Odnośnie wifi to jest niesamowite. Nigdy nie miałem takiego routera, który by tak daleko pozwalał normalnie używać neta . Wcześniejsze coś tam łapały, ale zawsze zrywało, rozłączało, a ten jak złapie to trzyma.
Nie wiem tylko dlaczego na Cpe 2 Pro z powyprowadzanymi kabelkami do anteny zewnętrznej wysył danych miałem 20-40 mbit a tu gdzie są oryginalne wyjścia antenowe 4-5 mbita.
szajsiwo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-08-04, 10:20

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: szajsiwo »

Bo wyjscia antenowe w MC801A nie oblsuguja pasm 5G uzywanych obecnie w Polsce (i nie obsluguja 4G w ogole).
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Nie obsługują LTE ? Ja myślałem że nie obsługują tylko 5G naszego , czyli 2100 i 2600.
Czyli trzeba zrobić to co zrobiłem w Cpe 2 pro. Dwa kabelki do anten w środku routera i będzie obsługiwał.
To dlatego tak psy wieszam na ZTE że taki słaby zasięg. Ale jednak one działają trochę . Jak nie podłącze anten do gniazd to łapie mi tylko 3G 900. Po podłączeniu jest efekt tylko bardzo mizerny.
To dlatego nie mogę zmienić nadajnika ,bo po prostu go nie łapie. Łapie tylko ten najsilniejszy :facepalm:
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: atento »

Debik pisze:@atento Podaj konkretnie w czym b818 jest niby lepszy od tego z zte. Bo jak na razie to sam bełkot promujesz bez zadnych konkretów. Zainstalowałes sobie jeden skrypt i podsumowujesz urządzenie po kilku trestach. Zte na pewno można łatwo zreanimować po ucegleniu, a z huawei już by tak prosto nie było..
. Podsumowuje po roku używania... Dzisiaj wskoczyły dwa nowe oprogramowania już myślałem że router umarł bo mielił po 10 min sztukę. Zmiana? Ładniej wygląda to nieintuictjne menu. Wpadła możliwość ustawienia PCI i tyle. Wifi nie używam bo jest tak samo badziewane jak w innych routerach, mam od tego chińskiego <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> ax3 pro który kosi oba, zasięg 150etrow od domu a 818 czy 801A to w WC zasięg mi się gubił. Jak chciałem podłączyć wszystko w domu przez wifi ZTE to nie działal jeden dekoder Multiroom i drukarka. Dekoder za Chiny nie chciał się polaczuc a drukarka nie była widoczna. A z bełkotu masz taniej b818, zmieniłem z b818 bo brałem internet z tilombajl i był w sumie za darmo, musiał dla niego znaleźć miejsce żeby nie łapał 800 bo mnie przelaczalo ma nadajnik pod domem na którym jest tylko 800 , no i jak bym nie znalazł miejsca to lipa by była bo na <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> miałem ustawione 1800-2100+2600
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Anteny do LTE wyprowadzone tak jak w moim CPE Pro 2. :ok:
Ale roboty o wiele więcej jak w Pro2. :( Trzeba całą płytę rozbierać, anteny odłączać wszystkie, a jest ich sporo ,radiator. Masakra w porównaniu z Huaweiem.
Teraz parametry wróciły do normy. Jako ciekawostkę mogę jeszcze dodać że rozważałem opcję podłączenia tych anten LTE pod oryginalne wyjścia antenowe ,ale trzeba by na płycie odłączyć to co dochodzi do tych gniazd i podłączyć kabelkami zamiast tych odciętych od płyty te LTE. Byłby jedyny taki model z wyjściami antenowymi LTE. :D
Przy okazji dowiedziałem się w praktyce że mój sprzęt od plusa nie obsługuje L900 niestety. Strata niewielka ,ale do testów by się przydało.
ODPOWIEDZ