ZTE MC801A 5G

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

W miarę sprzęt ogarnięty :)
Tylko za nic nie mogę zmienić nadajnika wpisując pci i częstotliwość. Jak w ustawieniach wybiorę samo 4G to zasięg ginie całkowicie po wyborze innego niż najbliższy. Jak zaznaczę 3G,4G,5G to po zmianie przełącza mnie na 3G. Tak jakby nie łapał wybranego.
Wiem że jestem w zasięgu innych, bo po ostatnich wiatrach na kilka dni mój najbliższy został wyłączony i za pomocą anteny na dachu mogłem się przestawiać na dwa inne oddalone dalej, ale oba działały. Ustawione w przeciwnych kierunkach ,ale antena dawała taką możliwość. Teraz co bym nie zrobił i jak nie ustawił to nie ma opcji aby je złapać przy pracującym tym moim najbliższym i nawet wymuszanie tamtych nic nie daje.
Albo nie działa ta opcja w moim sprzęcie dobrze, albo operator Plus blokuje taką możliwość?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1715
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

Masz zdjęcia co porobiłeś ?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Mig25 Zdjęć nie robiłem, bo robiłem to według filmu jakiegoś arabskiego. Bardzo fajnie opisane jest w które miejsca się wlutować z antenami LTE. Ja zostawiłem oryginalne anteny i dolutowałem kabelki dodatkowe, więc działa na oryginalnych i po podłączeniu dodatkowych. Tak jak w CPE 2 pro robiłem.
Jesli chodzi o agregacje to działa ładnie jak są zaznaczone wszystkie pasma. Po wpisaniu PCI zawsze to wpisane pasmo jest podstawowe i dochodzą następne. Jak się chce tylko dwa to trzeba wpisać jedno jako podstawowe i drugie zaznaczone jest nastepne, lub wybrać tylko jedno wtedy jest tylko one i nic więcej. Na karcie Plusa to tak działa. Na innych nie sprawdzałem.
Mam tylko problem z rozszyfrowaniem tego filmu Włoskiego. Jak zainstalować ten skrypt, jakiś adres skąd go ściągnąć. Proszę o jakąś podpowiedż dla mniej zaawansowanych w takich sprawach. :gwiazdki:
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1715
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

Naciśnij w Chrome Ctrl+Shift+O , naciśnij prawy przycisk i wybierz Dodaj Nową Zakładkę. W nazwie wpisz cokolwiek , a w adres URL skopiowany wcześniej tekst spod filmu .
Później logujesz się na GUI routera , i jak już się zalogujesz , to naciskasz tą nowo dodaną zakłakę.... Obejrzyj ten film ( nudny , z usypiającą muzyką , ale tm wszystki jest to pokazane).
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Dzięki Mig25 takiej podpowiedzi mi trzeba było.
Skrypt działa w 100% ,ale niestety nie mogę nadal wybrać konkretnego nadajnika.
Tylko częstotliwości zmienia z tego jedynego najsilniejszego nadajnika. O innych nawet nie chce słyszeć.
U ciebie ,czy u innych działa wybór częstotliwości ze słabszych nadajników na tym sprzęcie?
Może to operator blokuje, bo i sprzęt mam z plusa i karta z plusa?
djluke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-09-28, 17:16

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: djluke »

Witajcie, mam ten routerek w ofercie Tmobile nolimit L i mam kilka pytań:

1. Skoro DL leci mi w okolice 150-200+ i zbija mnie do ~110 to rozumiem że zblokowanie komórki, zabawy agregacją (mam 4CA 800+1800@10MHz + 2100+2600@15MHz) i inne zabawy skryptem niewiele mi dadzą (może poza lepszym UL i pingiem) bo ścina mnie provider?
2. Da się w tej ofercie włączyć 5G? Umowa z września, zapis o LTE tylko...

PS. niedawno mi się sprzęt zaktualizował do B08. Doszedł na pewno wybór pasm LTE/5G, poza tym watchdog, syslog i nie wiem czy wcześniej VPN był w GUI. Aaa i pomimo oznaczenia TMOPL router się jakby zdebrandował (zmieniło się logo na głównej i favicon z Tmobile na ZTE).
Roddy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2021-11-30, 10:52

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Roddy »

ktry pisze:Ja powiem szczerze to po 2 dniach testów jestem załamany.
Może trafiłem na taką sztukę, ale porównując to badziewie do CPE 2 Pro to jest tragedia.
Jedyne co jest lepsze to wifi mam wrażenie że dociera ciut dalej , no i jeszcze wygląd
Może spróbuj go użyć bez WiFi. U mnie cuda tuskie się działy, jak WiFi z routera obsługiwało cały dom (4 smartfony, 3-4 laptopy, 1-2 tablety i MiBox). Wyłączyłem WiFi w ZTE, postawiłem zewnętrzny AP i śmiga jak wściekły.
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: G.Moore »

Dokładnie jak pisze poprzednik. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Chińskie routery (czy to Huawei, ZTE czy inne) to bardzo często dobre, bardzo dobre lub rewelacyjne modemy 4G/5G a reszta funkcji dodana "bo tak wypada", "bo będzie sprzęt kompletny".
Zresztą gdyby większość osób ustawiała router w optymalnym miejscu to w sposób naturalny rezygnowałaby z wbudowanego wifi (to uwaga do terenów słabo zurbanizowanych i dużych domów/mieszkań).
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Jestem po tygodniu testów 801 z wyprowadzonymi antenkami na zewnątrz. Porównując do Huaweia Cpe 2 Pro ,także z powyprowadzanymi antenami na zewnątrz stwierdzam że różnic zauważalnych w prędkościach nie zanotowałem. Jedyny minus to to że 801 agreguje tylko 3 pasma, a Huawei 4. Mowa o LTE oczywiście. Ale jak wiadomo u każdego operatora czwarte pasmo jest nie istotne i nie wpływa na prędkości.
Wygląd ZTE na plus wifi może ciut mocniejsze, ale głowy nie dam. Tragiczne wifi to ma B818 w porównaniu do Cpe 2 pro i do 801.
Jeszcze brak takiej fajnej apki na telefon jak Hua ctrl, która pokazuje parametry i zmienia pasma w sekundę . Tu się da to zrobić z telefonu ale trzeba się logować przez skrypt na chrome i z parametrami jest kiepsko.
Decyzja zapadła że sprzedaję Cpe 2 pro i zostaję przy ZTE. Huaweia mam z papierami i z gwarancją ,więc pewnie za więcej pójdzie :ok: Tylko się zastanawiam czy odłączyć kable z antenami z niego te dodatkowe co wyprowadziłem, czy może ktoś zapłaci właśnie za takie cudo nietypowe w tym sprzęcie :)
szajsiwo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-08-04, 10:20

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: szajsiwo »

MC801A powinien agregować do 4 pasm.
Jest tez apka do ZTE - CPEmanager.
szajsiwo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-08-04, 10:20

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: szajsiwo »

Czy ktoś z Was się zlituje i podesle plik QCN z oryginalnego polskiego softu T-mobile lub PLAY? Oczywiście po zmianie IMEI.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Debik »

Jaką macie ostatnią wersję softu ? Ja mam urządzenie z chyba z Play. Był oryginalnie wgrany bodajże soft od Zte a teraz mi wskoczyło BD_PLAYPLMMC801AV 1.0.0B02. Używam z karta Rbm
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: G.Moore »

Debik pisze:Jaką macie ostatnią wersję softu ? Ja mam urządzenie z chyba z Play. Był oryginalnie wgrany bodajże soft od Zte a teraz mi wskoczyło BD_PLAYPLMMC801AV 1.0.0B02. Używam z karta Rbm
U mnie w zależności od karty operatora zmieniało się jak w kalejdoskopie.

Miałem - BD_PLKPLMC801AV1.0.0B03
Włożyłem Orange - Nic.
Włożyłem T-mobile to wskoczyło takie z końcówką 1.0.3B01
Włożyłem Play to wskoczyło BD_PLAYPLMMC801AV1.0.0B02 (jak u Ciebie)
Teraz używam Orange z tym ostatnim Playowym. Działa stabilnie, ale jest jakieś wadliwe (w sferze informacyjnej), np. nie wyświetla większości parametrów sygnału, ale mi to nie przeszkadza bo włoski skrypt wyświetla wszystkie.

Jak nie pasuje ci ten Playowy to odpal z kartą t-mobile może będzie lepszy.
Z Plusem nie testowałem.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Debik »

@G.Moore Dzięki. No coś z tym softem BD_PLAYPLMMC801AV1.0.0B02 jest nie tak. Chrzanią się parametry sygnału tylko rsrp można odczytać. Chociaż dany band można zablokować bez problemu.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

Ja mam z Plusa i karta i sprzęt. BD-BLKPLMC801AV1.0.B05
Przy okazji zapytam jak jest z agregacją LTE. Łączy 3 pasma czy 4. Bo mi zawsze pokazuje tylko 3. Jak bym nie wybrał i ile pasm zaznaczył, oczywiście wybiera bez problemu pierwsze , a następne to już router dodaje i on decyduje które będzie następne, ale zawsze tylko 3.
Parametry wyświetla wszystkie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: onken »

Może Ci nadajnik Plusa nie agreguje 4 pasm

A po drugie Plus używa 4 pasm ?

Ma 2600, 1800, żadko 2100 no i 900

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

No właśnie ja mam te żadko i w dodatku to 2100 mam na 10 mhz . Więc razem 55 pasma.
CPE 2 pro jak i B818 zawsze agregowały mi 4 pasma, a ten w parametrach zawsze pokazuje tylko 3. No i rzeczywiście w nocy nie osiąga maksymalnych prędkości jak na poprzednich sprzętach.
Fakt że to 900 to tak 20-30 mbity dodaje tylko do trzech pozostałych, ale to tak tylko do testów i mnie to dziwi że go nie dodaje.
Oczywiście wybierając mam wszystkie do dyspozycji bez jednego, mogę wybrać bez 2600 wtedy mam z 900, ale nadal 3.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: onken »

Czyli wygląda że ma 3, a powinien 4

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

No właśnie zawsze jest max 3 łączone w LTE.
Czy ktoś może potwierdzić na 100% że ten sprzęt agreguje 4 pasma w LTE.
szajsiwo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-08-04, 10:20

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: szajsiwo »

proszę:

Obrazek

to ze agreguje 4 pasma nie oznacza że jest w stanie agregować wszystkie kombinacje kanałów oraz FDD/TDD.
Soft MC801A_Elisa2_B13.

Poza tym podejrzewam że w brandowanych softach operatorzy definiują reguły i być może Plus ogranicza do 3.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: ktry »

No właśnie o to mi chodziło. Ja jaką kombinację bym nie wybrał zawsze mam tylko 3.
Wiem że stacja Plusa z którą się łączę pozwala na agregację, ale może rzeczywiście sprzęt jest programowo zablokowany na taką opcję.
Zakupię po niedzieli kartę Pleya i to sprawdzę.
Szczególnie mi to nie przeszkadza, bo i tak zawsze wybierałem 3 pasma, ale tak z czystej ciekawości muszę to sprawdzić. :gwiazdki: :D
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1715
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

Mój MC801A z sofem z Arabii Saudyjskiej i kartą Plusha trzyma cały czas agregację czterech pasm 20.0MHz@1800(B3) + 20.0MHz@2600(B7) + 5.0MHz@2100(B1) + 5.0MHz@900(B8)
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1715
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

G.Moore pisze: U mnie w zależności od karty operatora zmieniało się jak w kalejdoskopie.

Miałem - BD_PLKPLMC801AV1.0.0B03
Włożyłem Orange - Nic.
Włożyłem T-mobile to wskoczyło takie z końcówką 1.0.3B01
Włożyłem Play to wskoczyło BD_PLAYPLMMC801AV1.0.0B02 (jak u Ciebie)
Teraz używam Orange z tym ostatnim Playowym. Działa stabilnie, ale jest jakieś wadliwe (w sferze informacyjnej), np. nie wyświetla większości parametrów sygnału, ale mi to nie przeszkadza bo włoski skrypt wyświetla wszystkie.

Jak nie pasuje ci ten Playowy to odpal z kartą t-mobile może będzie lepszy.
Z Plusem nie testowałem.
To zmieniasz kartę i router po prostu sam ściąga Ci inne oprogramowanie ?
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: G.Moore »

Mig25 pisze:To zmieniasz kartę i router po prostu sam ściąga Ci inne oprogramowanie ?
Tak jak opisałem (w takiej kolejności) to się wydarzyło. To, że to nie zbieżność czasu a jednak karta danego operatora wyzwoliła update wskazuje fakt, ze po Orange nic się na stało a po Play soft z 'Play' w nazwie.
Ale to nie tak, że co włożę kartę to jakiś update - opisałem pewien jednorazowy przebieg sprawdzania trójki operatorów. W sumie mogę sprawdzić czy po ponownym włożeniu t-mobile wróci do tego 1.0.3B01 (swoją drogą ciekawe co to ta wersja z tą '3' na końcu, większość tu podawanych ma 1.0.0 a różnica to B..)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: onken »

Już nie wróci.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: G.Moore »

Potwierdzam.
Po rundzie kart 3 operatorów nadal pozostał BD_PLAYPLMC801AV1.0.0B02
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Debik »

Dziwna sprawa z tymi softami w tym Zte. Czyli Play najpierw sprzedawał z czystym softem od Zte BD-BLKPLMC801AV1.0.B05 a teraz wsadzili swój i do tego jeszcze nie działający w pełni, albo to jest ten sam co wcześniej tylko ze zmienioną nazwą. Pewnie po numerze imei sprawdza i rozsyłają ten soft...
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1715
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

To ,że z Playa miał najpierw "czysty , a potem jakimś sposobem wgrał tam "dedykowany" Playa , ale w międzyczasie miał też chyba brand t-mobile...
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: G.Moore »

Debik pisze:i do tego jeszcze nie działający w pełni
Czy oprócz niewyświetlania informacji o sygnałe doświadczasz jakiś problemów z tym softem?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Debik »

G.Moore pisze:
Debik pisze:i do tego jeszcze nie działający w pełni
Czy oprócz niewyświetlania informacji o sygnałe doświadczasz jakiś problemów z tym softem?
Internet ogólnie działa bez problemu. Stoi u mnie w tym samym miejscu co poprzednie Huawei które miałem. Oprócz rsrp które mi skacze co chwile z -81 do -100 się zdarza. Na poprzednim huawei nie widziałem wiecej niz -90 a łączy sie z tym samym Bts. I tak działa stabilniej niz taki b818 moim zdaniem.
ODPOWIEDZ