ZTE MC801A 5G

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

Byłem wczoraj u znajomego, ma ZTE MC801A, ten sam który też czasami sam używam, z tą samą wersją oprogramowania TMobile czyli B08, podłączony jest do BTS T-Mobile (26002) ID: 22617
Warszawa - Bielany, ul. A.Magiera 28A (dach - budynek mieszkalny)
Prawie za każdym razem, czy jest wymuszone 5G NSA czy LTE podłącza się do E-CID: 71749666 ale praktycznie nigdy nie pokazuje agregacji, ciągle łapie na 2600Mhz, BTS jest bezpośrednio widoczny z okna bo ma do niego jakieś 100 albo 150m,
w konfiguracji wszystkie bandy zaznaczone do agregacji....potrafi złapać 5G albo LTE w zależności od ustawienia ale przy LTE ciągle pojedyncze pasmo?
co może być przyczyną?
RSRP -99dBm, RSSI -73dBm, SINR 4.6 dbm
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: wojteks »

RSSI marne jak to ze 150m. SINR bym powiedział też słaby stąd brak agregacji.
Nie pomagam na PW!
gfawkes
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-01-05, 01:17

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: gfawkes »

bzdura, t-mobile wylacza ci agregacje, mam gorszy poziom sygnalu i zawsze trzyma lte+
probowales cell lock?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

A jak wyłączysz B7 (albo włączysz po kolei B1 ,B3 ) to te pasma też łapią z tego samego nadajnika ?
Jak z innego ,to jednak jest taka niekorzystna konfiguracja ,że agegacji tych pasm z tego nadajnika nie będzie.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

Nie miałem za dużo czasu żeby próbować u tego znajomego wyłuskiwać poszczególne pasma, zauważyłem tylko że w przypadku ustawienia na sztywno LTE łapie 2600 i prędkość w granicach 30mbps a przy ustawieniu na sztywno na 5G NSA generalnie maks co wyciąga to ok 50mhz, za mało czasu było żeby to dokładniej sprawdzić, z tego samego nadajnika mój smartfon Huawei agreguje trzy pasma (sprawdziłem Netmonsterem) ale mam go w Orange, to BTS Networks oczywiście, ten router u znajomego pracuje oczywiście w usłudze TMobile bez limitu do 90mbps
kemot82
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-07, 08:31

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: kemot82 »

U mnie jest podobnie. 95% czasu ten ZTE trzyma się tylko 1800MHz. Czasami wskoczy agregacja 800+1800+2100. 2600 nie ma a 5G wyciąga 40-50Mbps, więc wymusiłem tylko LTE. B818 na karcie Orange z tego samego nadajnika Networks! trzymał praktycznie ciągle wszystkie 3 pasma. No, ale w T-mobile jest limit do 90Mbps i może jest jakaś "inteligencja" w tym trzymaniu 1800MHz gdy transfer łapie się w okolicy tych 90Mbps
Waranos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-01-08, 14:48

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Waranos »

Mam problem. Posiadam router ZTE mc801a i mam pełen zasięg 5G, lecz problem pojawił mi się w momencie podłączenia innych urządzeń po sieci LAN... Po wifi większość się spokojnie komunikuje, laptopy, telefon... lecz mam dużo pomieszczeń i wcześniej działałem na innym routerze plus google wifi i switch. Jedyne urządzenie, które działa mi na kablu LAN to służbowy komputer, zarówno jak jest podpięty bezpośrednio pod router czy pod switch. inne urządzenie jak centralka kamer, telewizory, telewizja Polsat, Google wifi (musi być podpięte kablem aby potem dawać sygnał wifi i tego nie robi) i prywatny komp nie mają dostępu do sieci. Zazwyczaj jest komunikat że urządzenie jest podpięte do internetu, ale w rzeczywistości go nie ma, lub w przypadku np. Google wifi brak połączenia. Co ciekawe w panelu ZTE te urządzenia widać. Na starym Routerze (10-letni sprzęt obsługujący lte 4g, nie mam takich problemów.) Router zakupiłem prywatnie za sporo kasy i nie wiem co zrobić. Proszę o pomoc co mógłbym zrobić.... a i jeszcze jedno nie mogę odpalić na kompie ani na telefonach żadnego testu SPEED TESTu - TEST PRĘDKOŚCI INTERNETU... jakby to urządzenie blokowało te strony...
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

a Google Wifi masz w trybie routera czy AP?
Waranos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-01-08, 14:48

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Waranos »

chyba bardziej jako AP Dodam że internet mam tylko z karty sim z sieci orange. Ale na starym routerze Huawei B593 działa mi Google wifi i mam tam stworzoną sieć smash) i śmiga to bez zarzutów zarówno jak mam je bezpośrednio podpięte czy przez inny kabel do switch nie ma problemu aby stworzyć nową sieć (mam 3 urządzenia Google wi)i . Bardziej jest zastanawiające dlaczgo inne urządzenia po kablu LAN nie działają na tym ZTE.. i dlaczego jeden komp odbiera internet po kablu.... zmieniałem ipv6 na ipv4 ale nic nie zminiło. router po sieci LAN zarówno w opcji 5g jak i LTE+ (4g) nie daje neta na inne urządzenia.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

to musisz się upewnić w ustawieniach Google Wifi czy to na pewno AP modem (bridge mode)
Waranos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-01-08, 14:48

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Waranos »

bardziej mnie interesuje dlaczego te inne urządzenia po LAN nie działają... Laptop, tv (nówka sztuka OLED), polsat itp.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: wojteks »

A nie są przypadkiem równocześnie po LAN i WiFi połączone?

Czy po kablu dostają prawidłowe DNSy? Skonfiguruj któreś urządzenie ręcznie (IP, barama, DNS) i wpisz mu DNSy 8.8.8.8 czy inne publiczne.
Nie pomagam na PW!
djluke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-09-28, 17:16

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: djluke »

Romek1c pisze:
aras85 pisze:Witam

Czy nowe routery z T-mobile posiadaja simlocka? Wiecie może też czy soft tam jest brandowany?

Dzieki za info
SIMLOCKA ten router nie ma, czyli działa w każdej sieci.
Ja oceniam że jest brandowany ponieważ jest wszędzie logo Tmobile jak i sama wersja oprogramowania czyli
BD_TMOPLMC801AV1.0.0B07 w opisie jest ze jest to oprogramowanie dla T-mobile
Jak również mimo zmiany karty np na play lub plus.
Może się mylę to mnie poprawcie poniżej fotki z panelu konfiguracyjnego:
https://zapodaj.net/04e76e6844e92.jpg.html
https://zapodaj.net/d62073cf75a48.jpg.html
https://zapodaj.net/81b4910d1a55f.jpg.html
https://zapodaj.net/f04f70a7834d8.jpg.html
Na B08 nie mam nigdzie loga operatora - jak wpadł update jakoś chyba w lutym tak się wziął i zdebrandował, pisałem tutaj nawet o tym. Jedynie soft nadal TMOPL no i sieć WiFi została, ale to po prostu nie zmieniłem (nie przywracałem ustawień po update).
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Lolnox »

Witam, posiadam modem zte mf258k i średnio z nim, download potrafi być gorszy z anteną na kominie niz na samsungu s21, teraz mam ofertę przedłużenia umowy i oferują mi bez limitu internet z modemem zte mc801a, tyle że on z tego co widzę antenę zewnetrzną ma tylko do 5g a raczenj nawet dla pasm nie używanych w polsce, sta pytanei czy jest szansa ze ten modem okaże się lepszy od obecnego zestawu z anteną ? Jest ejszcze opcja ZTE MF289 do niego już mogę z tego co widzę zwykła antenę do LTE.
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: G.Moore »

ktry pisze:Mig25 Zdjęć nie robiłem, bo robiłem to według filmu jakiegoś arabskiego. Bardzo fajnie opisane jest w które miejsca się wlutować z antenami LTE. Ja zostawiłem oryginalne anteny i dolutowałem kabelki dodatkowe, więc działa na oryginalnych i po podłączeniu dodatkowych. Tak jak w CPE 2 pro robiłem.
Jesli chodzi o agregacje to działa ładnie jak są zaznaczone wszystkie pasma. Po wpisaniu PCI zawsze to wpisane pasmo jest podstawowe i dochodzą następne. Jak się chce tylko dwa to trzeba wpisać jedno jako podstawowe i drugie zaznaczone jest nastepne, lub wybrać tylko jedno wtedy jest tylko one i nic więcej. Na karcie Plusa to tak działa. Na innych nie sprawdzałem.
Mam tylko problem z rozszyfrowaniem tego filmu Włoskiego. Jak zainstalować ten skrypt, jakiś adres skąd go ściągnąć. Proszę o jakąś podpowiedż dla mniej zaawansowanych w takich sprawach. :gwiazdki:
A bez lutowania da się wyprowadzić na zewnątrz wszystkie 4 złącza do anten LTE?
Przykładowo ta czarna kostka (chyba main lte) jest oznaczona jako A1 tuż obok jest złącze A1 czy nie wystarczy się wpiąć tam?
Druga sprawa, która dokładnie czwórka anten to LTE (czy to te 3 czarne kostki? a która to ta czwarta?).
mati99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-02-03, 19:40

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: mati99 »

Panowie, prosze o pomoc. Jakis czas temu kupilem ZTE MC801A 5G i z poczatku wszystko dzialalo dobrze, predkosc internetu kolo 20mb/s w dzien i wieczorem. Problemy zaczely sie jakos miesiac temu, teraz to nawet w srodku nocy predkosci mam kolo 4mb/s. Czy ktos bylby w stanie doradzic jakie kroki najlepiej podjac, jakie ustawienia zeby wykrzesac cos wiecej? T mobile nie widzi problemu. Brak agregacji pasm. Po przelozeniu karty na orange dziala o wiele lepiej, a wydaje mi sie, ze wszystko idzie z jednego BTSa, przynajmniej oba sa na jendym maszcie. Jakie informacje potrzebujecie zeby cos doradzic?
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

Nie napisałeś nawet czy masz teraz LTE, jakie pasmo, czy próbowałeś testowo zmienić lokalizację routera w domu? Który to dokładnie BTS ?
mati99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-02-03, 19:40

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: mati99 »

czesc Pawel, parametry jakie mam to tak jak ponizej, przenoszenie z rozne miejsca w domu nic nie zmienia, ale miesiac temu mialem w tym samym miejscu i predkosci byly zupenie inne

https://ibb.co/LRcYvYC
Obrazek

jesli chodzi o btsa, to wydaje mi sie, ze lacze sie z tym, mam do niego jakies 1500m. widac, ze obsluguje wyzsze pasma, ale z pomoca cell locka nie udalo mi sie uzyskac dobrych wynikow, mozliwe, ze zrobilem cos zle

https://ibb.co/2d7FrdD
Obrazek

tu jeszcze netmonster z telefonu, moze powie cos wiecej

https://ibb.co/YNkVs0X
Obrazek
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

A masz cell lock cały czas ustawiony? Co tam dokładnie wpisałeś? Podaj jakie PCI i EARFCN wpisałeś….
Wejdz też przez strone www routera do Ustawienia zaawansowane i w zakładkę Informacje o sieci i podaj co masz w polu Sieć 4G Używane pasmo
Prawdopodobnie musisz przywrócić router do ustawień fabrycznych żeby skutecznie wymazać cell lock :(
Wygląda jakby nie załączył ci agregacji (CA) i podłączył cie do pasma 800Mhz stąd gwałtowny spadek prędkości
Generalnie ten BTS na Wspólnej 4 to porażka a do tego wygląda że straciłeś agregację….dlatego podaj to Używane pasmo ze strony www routera a najlepiej zrzut z ekranu całej sekcji Sieć 4G
Nie wiem jaki masz adres ale w Zielonce jest dużo ciekawszy BTS Play, reszta operatorów to raczej w tym miejscu porażka
mati99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-02-03, 19:40

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: mati99 »

Ogólnie to przy ustawianiu cell locka to tak jakby łączyło mi tylko na 3g zamiast lte, chociaż wydawalo mi się, że wpisywałem odpowiednie paramatery, ale mogłem się pomylić. Tak jak mówisz, żeby przywrócić lte musiałem robić ustawienia fabryczne.
Jeśli chodzi o te ustawienia o ktroxh mówisz, to chyba nie mam ich na swoim sofcie

https://ibb.co/tZmSGDq

A jeśli chodzi o PCI i earfcn to 28:225 jak na odczytach ponizej.
https://ibb.co/8xFv4Fh

Jest w ogóle jakiś sposób na poprawianie łącza? Antena zewnętrzna?
Ostatnio zmieniony 2023-02-06, 00:21 przez mati99, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

Antena zewnętrzna w tym routerze nie działa z LTE tylko z 5G
Jaka dokladnie wersja oprogramowania jest na tym ZTE?
mati99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-02-03, 19:40

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: mati99 »

BD_PLAYPLMC801AV1.0.0B02
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

mati99 pisze:BD_PLAYPLMC801AV1.0.0B02
to masz problem bo soft Play wyłącza agregację (CA) w przypadku cell lock :( znany problem
spróbuj zatualizować router, może pociągnie soft z TMobile...wersja softu z TMobile powinna być BD_TMOPLMC801AV1.0 OB08
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: matek451 »

Telefon też loguje się do LTE800 i co ciekawe do pierwszego lub drugiego sektora czyli jesteś pomiędzy sektorami, stad tragiczny SINR, do tego bardzo słabe parametry sygnału na LTE800. Na LTE1800/2100 brak zasięgu więc jak wymusisz tylko te pasma to router łaczy się z 3G na UMTS900.
Klasyczny przykład złego wyboru sprzętu, kolega napisał dlaczego, brak złącz antenowych. To nie miało prawa działać dpbrze i nie działa, zasięg tylko na LTE800 czyli paśmie zasięgowym, z reguły przeciążonym, na dodatek skoki pomiędzy sektorami, jedyna rada router wystawiony na zewnątrz ,powinien połaczyć się na LTE2100/1800 choć parametry sygnału zapewne nie powalą. Brak lokalizacji ale stawiam że to Trzciniec, telefon loguje się czasami tez do LTE1800/2100 z tego BTS-a oraz do 3G/2G z niego ale to pewnie przy zmianie jego lokalizacji.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: Mig25 »

pawel_b pisze:
mati99 pisze:BD_PLAYPLMC801AV1.0.0B02
to masz problem bo soft Play wyłącza agregację (CA) w przypadku cell lock :( znany problem
spróbuj zatualizować router, może pociągnie soft z TMobile...wersja softu z TMobile powinna być BD_TMOPLMC801AV1.0 OB08
Znany problem to jest to ,że w sieci Play obojętnie na jakim modemie cell lock powoduje utratę agegacji.
Ale pierwsze słyszę ,żeby soft Playa to blokował w sieci T-Mobile :)
Nie testowałem fw Playa , więc na 100% nie wiem , ale jestem przekonany ,że f Playa działa pod tym względem jak każde inne (np. T-Mobile) i w sieci Playa zrobi lockcell tak ,że nie zaagreguje nic więcej oprócz tego pasma ,na które zrobimy locka , a w sieci T-Mobile będzie ok.

Tu problemem jest to ,że nic oprócz pasma 800MHz jest niewidoczne ( mimo odległości 1,5km).
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: pawel_b »

Tak, pamiętałem że Play zrzuca agregację w momencie włączenia cell lock i trochę uogólniłem sprawę co nie oznacza że problem nie jest na poziomie softu, w TMobile soft jest w wersji 08 cokolwiek by to znaczyło a w Play jest wersja 02, trzeba byłoby to zweryfikować stąd moja sugestia żeby ten kolega spróbował zaktualizować firmware na karcie TMobile jeśli się uda ;)
To co było widać to brak agregacji, pasmo 800 i bardzo kiepskie parametry sygnału…w ogóle ten BTS TMobile jest dziwaczny…prędzej spróbowałbym z kartą Play
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: matek451 »

BTS jakich w NetWorks nie brak, brak to lokalizacji bo autor nie podał, no i tak jak napisałem sektory wzdłuż S10 a trzeci na Władysławowo, na Trzciniec jest luka i lasy po drodze. Kto w takiej sytuacji bierze router bez możliwości podłączenia anten zew.? Pozostaje tylko pucha i na zewnatrz.
mravel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-24, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: mravel »

Czesc, szukając modemu ZTE MC801A przez pomylke kupilem cos co po glebszej inspekcji okazalo sie modelem ZTE Wifi 5G L11 (link do Ali http://shorturl.at/gIMTV). Wyglada to tak samo jak ZTE MC801A z malymi (niestety) wyjatkami -> brak wej na antene zewnetrzna oraz innym firmware. Zdjęcie z Ali wprowadza w błąd bowiem z tylu nie ma wej na antene, sa za to dodatkowe guziki do zmiany trybów z ST na A+ czy update routera.
Bebechy wygladaja na podobne lub identyczne. Dalsze zglebianie tematu i wychodzi ze router ten jest na rynek japonski i moze byc de facto zmienionym lekko ZTE MC801A. Zaglebial ktos ten temat? Chetnie wrzucilbym mu FW od MC801A
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: tomekwwa »

W jakim celu? Nie działa u nas? Wyjścia i tak są do niczego nieprzydatne.
mravel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-24, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZTE MC801A 5G

Post autor: mravel »

1. na obecnym firmware nie dzialaja patenty z MC801A
2. router nie obsluguje na obecnym firmware niektorych pasm
ODPOWIEDZ