WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

major
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-10-22, 14:15
Lokalizacja: Forum

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: major »

Ja walczyłem troche z CPE PRO2 na swojej wiosce. Mam dom w budowie i brak wejścia na dach póki co, użyłem belki 6m , zamocowałem modem na końcu, kablem na dół zasilanie z baterii, odpaliłem sobie monitor i wykazało zasięg 5G na poziomie 10%, i 4G na poziomie 50%, ale download był słaby, mimo ze świeciły się obie kontrolki, w innym miejscu na działce mam tylko 4G , zasięg ok 75% i speed test jest lepszy niz tam.
wojtek123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-11-22, 00:31

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojtek123 »

Zamówiłem ten zestaw kilka dni temu i jestem pozytywnie zaskoczony. Mieszkam w dość problematycznym miejscu (okolica 51.823747, 19.491009 ), gdzie z uwagi na obniżenie terenu, zasięg jest dość kiepski. Rzadko kiedy łapie LTE w telefonie, a nawet jesli, to osiagane prędkości są bardzo słabe.

Byłem sceptycznie nastawiony, ale miło się zaskoczyłem. Modem zamontowałem na balustradzie balkonu, tylko podczas ładnej pogody świeci się dioda 5G, mimo to prędkość na speedtest to często ponad 100mb/s pobierania i ponad 50mb/s wysyłania. Sprzęt wziąłem na firmę w opcji no-limit za 115zł miesięcznie (z promocją gdzie pół roku jest za 9zł/mieś).

Domyślam się że korzystając z markowego sprzętu być może wyniki byłyby lepsze, ale tutaj dostałem wszystko out of box, a na tym mi zależało.

Z wad, to menu faktycznie jest bardzo okrojone i nie można pobawić się modulacją czy bardziej zaawansowanymi opcjami. Ot, zestaw aby szybko podłączyć i cieszyć się względnie szybkim internetem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

Osiagnięte prędkości przeciętne, jeśli 5g2100 w DSS z LTE2100 to pytanie czy z BTS-a na Stasia czy z Wycieczkowej. Na Wiewiórczej agregacja 4 pasm LTE z BTS-a przy dawnej krańcówce 3 osiągałem spokojnie ponad 100Mb/s. Sam mam ten zestaw ale póki co czeka na testy w prawdziwym 5G, a te w naszej okolicy tylko w Plusie z BTS-a na Stasia.
wojtek123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-11-22, 00:31

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojtek123 »

matek451 pisze:Osiagnięte prędkości przeciętne, jeśli 5g2100 w DSS z LTE2100 to pytanie czy z BTS-a na Stasia czy z Wycieczkowej. Na Wiewiórczej agregacja 4 pasm LTE z BTS-a przy dawnej krańcówce 3 osiągałem spokojnie ponad 100Mb/s. Sam mam ten zestaw ale póki co czeka na testy w prawdziwym 5G, a te w naszej okolicy tylko w Plusie z BTS-a na Stasia.
Dioda 5G zapala się tylko jak skieruje modem w stronę ul. Stasia, i to w bardzo wąskim zakresie, 0.5cm w lewo/prawo i gubi ten zasięg. Tak jak pisałem, ja jestem w największym dołku w okolicy i tutaj zawsze jest zasięgowa dziura.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

Znam doskonale ten teren, trudny, mój kolega mieszkał na Działka/Jeziorańskiego 13 a do szkoły chodziłem na Łupkową. 5G2100 na DSS nie warte jest uwagi, stacje bazowe NW Stasia i Wycieczkowa działaja w agregacji LTE2600+2100+1800+800 i na niej powinny być przyzwoite wyniki.
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Do osób które korzystają z zestawu WNC od T-Mobile. Czy wiecie jak przekierować porty? Chciałem uruchomić torrenty ale poty są poblokowane. Przekierowałem porty na IDU ale okazuje się że na na ODU też trzeba. W zakładce Wirtualny Serwer jest mechanizm przekierowania portów. Tylko nie wiem co wpisać w okienku IP Wan i IP Łan? Może ktoś pomoże.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojteks »

A masz usługę zewnętrznego/publicznego IP (płatna i tylko na firmę w TM).
Nie pomagam na PW!
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Nie mam. Ale co mnie dziwi, mam tą samą usługę co miałem przed przedłużeniem umowy. Wcześniej miałem Huawei B818 wywalony na dachu w puszce i torrent łączył się normalnie i śmigał aż miło. Teraz gdy przedłużyłem umowę i dostałem tego WNC za cholerę nie mogę się połączyć.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 378
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jfk »

Scirocco pisze: Ale co mnie dziwi, mam tą samą usługę co miałem przed przedłużeniem umowy. Wcześniej miałem Huawei B818 wywalony na dachu w puszce i torrent łączył się normalnie i śmigał aż miło. Teraz gdy przedłużyłem umowę i dostałem tego WNC za cholerę nie mogę się połączyć.
A mnie w ogóle bo miałem już lata wcześniej doświadczenie z takimi przypadkami-inna konstrukcja oprogramowania firewall i jest lipa.
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Już doszedłem co się dzieje. Otóż to ustrojstwo tj zarówno ODU jak i IDU działają w trybie routera i oba te urządzenia przydzielają numery IP. ODU nie ma możliwości przełączenia w tryb mostu. W związku z powyższym są dwa NATy. Zrobiłem tak. ODU działa w trybie routera a router domowy przełączyłem w tryb AP i uTorrent ruszył ale szału nie ma.
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Rozhulałem torrenta przez przekierowanie portów. Ta opcja nie dała się ustawić przy podwójnym NAT.
Romek1c
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2021-08-22, 20:41

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Romek1c »

Witam wszystkich dostałem zestaw WNC na przedłużenie umowy mam pytanie odnośnie tego zestawu czy też po jego montażu i uruchomieniu sprawdzaliście wyniki spedtest prędkości internetu.
Drugie pytanie czy lepsze prędkości były na waszych starych urządzeniach lepsze os tych co są na zestawie WNC?
Wynik z WNC od tmobile https://www.speedtest.net/my-result/a/8885185090
https://www.speedtest.net/my-result/a/8885181707

Wynik z Huawei b818+ cybertech
https://www.speedtest.net/my-result/a/8885288373
https://www.speedtest.net/my-result/a/8875393306

Ostatni wynik speedtest Huawei b818+ modem wewnętrzny od zestawu WNC https://www.speedtest.net/my-result/a/8885346792

Trzecie pytanie czy jak macie pewność że stacja na pewno nie ma 5g. A wchodząc w konfigurację ustawień czyli położenia montażu WNC u was w konfiguracji tez widzi 5g?
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Odpowiem Ci tak WNC wyciąga u mnie troszeczkę więcej niż B818 wywalony w puszcze na kominie który miałem wcześniej. Speedtest pokazuje od 200 do nawet 330 megabitów (poza szczytem). Ja jadę na 4G bo pomimo iż w mojej wiosce zabitej deskami jest zasięg 5G to jak wrzucę 5G to wypada dużo słabiej w speedteście. Odnośnie dodanego do zestawu WNC routera to dałem sobie z nim spokój bo po pierwsze jest bardzo ubogi w opcje a po drugie zainstalowany w miejscu mojej Tendy AC23 dużo słabiej pokrywał zasięgiem dom. Do tego dochodził jeszcze problem podwójnego NATu przy niektórych usługach z których korzystam. (ODU i IDU w tym WNC pracują w trybie routera i nie da się tego wyłączyć). Zresztą czego się spodziewać po mało znanym brandowanym dla operatora sprzęcie.
Romek1c
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2021-08-22, 20:41

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Romek1c »

Ja nam 3 kilometry w lini prostej bez przeszkód i z antenami w kierunku mojej miejscowości. U mnie jest cały czas między 100-130 w szczycie poza szczytem 130-160. Sam b818 bez podłączonych anten ma między 80-100
WNC wstawiłem w tym samym miejscu co antenę zewnętrzną od b818 i wyniki są dużo gorsze niestety.
A w swojej wiosce masz to 5g? czy tylko wnc je widzi? U mnie właśnie tak jest ze tylko wnc widzi 5g
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojteks »

Na a niby jak B818 ma widzieć 5G?
5G to marketing na współdzielonym paśmie 2100MHz.
Nie pomagam na PW!
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Ja mam 1600 metrów do nadajnika i mimo iż wnc jest wywalone prawie 3 metry nad komin (dom dwu piętrowy) to nadajnik przesłonięty jest drzewami. Średnio wyciąga ponad 200 Mbit. Ale tak jak wspomniałem nie używam IDU wnc tylko mojej starej Trendy AC23. Ja tutaj wstawia się zdjęcia to bym wam podesłał wyniki speedtesta które robiłem do tej pory?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojteks »

Jako link do zewnętrznego serwera obrazków albo udostępnione zdjęcie z własnego googla.
Nie pomagam na PW!
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Tu jest link do wyników speedtesta robionych na WNC w różne dni o różnych porach. Te wolniejsze osiągi to 5G. Natomiast te szybsze to 4G.
https://photos.app.goo.gl/oBBAgW1WC6NnskqA9
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: piotrzet »

Czyżby T-Mobile również uruchomił agregację w LTE? Te wyniki, które w uploadzie masz powyżej 45 Mb/s to też pomiary z LTE?
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Tak jak pisałem powyżej te najniżesze wyniki to 5G.
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Wszystko to co najwyżej to 4G
Romek1c
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2021-08-22, 20:41

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Romek1c »

wojteks pisze:Na a niby jak B818 ma widzieć 5G?
5G to marketing na współdzielonym paśmie 2100MHz.
Dostałem WNC w ramach przedłużenia umowy i wiem ponieważ sprawdzałem na innym telefonie że 5g nie ma a wnc poprostu widzi 5g
Romek1c
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2021-08-22, 20:41

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Romek1c »

piotrzet pisze:Czyżby T-Mobile również uruchomił agregację w LTE? Te wyniki, które w uploadzie masz powyżej 45 Mb/s to też pomiary z LTE?
Jeżeli chodzi ci o taką agregację to tak uruchomił już dawno
https://photos.app.goo.gl/F1tAXj2cA3Zv23PUA
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

piotrzet pisze:Czyżby T-Mobile również uruchomił agregację w LTE? Te wyniki, które w uploadzie masz powyżej 45 Mb/s to też pomiary z LTE?
Tam czytam kolegi pytanie w poście kolejny raz z kolei. I dopiero teraz zajarzyłem sens pytania. Tak jak zakupiłem B818 i wywaliłem w puszcze na dach to chodziło to słabo puki jakimś programem lub apką nie włączyłem odpowiedniej agregacji pasm. A tu .... kur..... wyciągasz z pudełka, podłączasz i bez pierd....... masz agregację.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: piotrzet »

Piszę wyraźnie, że chodzi o agregację w wysyłaniu, a nie w pobieraniu. Czytanie ze zrozumieniem.
LastOne
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-09-01, 14:27

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: LastOne »

Czy jest aplikacja podobna do "LTE watch", która wykrywałaby WNC tak aby można byłoby sprawdzić do jakiego nadajnika połączony jestem?
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: bobix »

Scirocco pisze:Odpowiem Ci tak WNC wyciąga u mnie troszeczkę więcej niż B818 wywalony w puszcze na kominie który miałem wcześniej. Speedtest pokazuje od 200 do nawet 330 megabitów (poza szczytem). Ja jadę na 4G bo pomimo iż w mojej wiosce zabitej deskami jest zasięg 5G to jak wrzucę 5G to wypada dużo słabiej w speedteście. Odnośnie dodanego do zestawu WNC routera to dałem sobie z nim spokój bo po pierwsze jest bardzo ubogi w opcje a po drugie zainstalowany w miejscu mojej Tendy AC23 dużo słabiej pokrywał zasięgiem dom. Do tego dochodził jeszcze problem podwójnego NATu przy niektórych usługach z których korzystam. (ODU i IDU w tym WNC pracują w trybie routera i nie da się tego wyłączyć). Zresztą czego się spodziewać po mało znanym brandowanym dla operatora sprzęcie.
Czy ja dobrze rozumiem? Można korzystać tylko z ODU z zestawu i zamiast IDU podłączyć do swojego routera?
Romek1c
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2021-08-22, 20:41

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Romek1c »

bobix pisze:
Scirocco pisze:Odpowiem Ci tak WNC wyciąga u mnie troszeczkę więcej niż B818 wywalony w puszcze na kominie który miałem wcześniej. Speedtest pokazuje od 200 do nawet 330 megabitów (poza szczytem). Ja jadę na 4G bo pomimo iż w mojej wiosce zabitej deskami jest zasięg 5G to jak wrzucę 5G to wypada dużo słabiej w speedteście. Odnośnie dodanego do zestawu WNC routera to dałem sobie z nim spokój bo po pierwsze jest bardzo ubogi w opcje a po drugie zainstalowany w miejscu mojej Tendy AC23 dużo słabiej pokrywał zasięgiem dom. Do tego dochodził jeszcze problem podwójnego NATu przy niektórych usługach z których korzystam. (ODU i IDU w tym WNC pracują w trybie routera i nie da się tego wyłączyć). Zresztą czego się spodziewać po mało znanym brandowanym dla operatora sprzęcie.
Czy ja dobrze rozumiem? Można korzystać tylko z ODU z zestawu i zamiast IDU podłączyć do swojego routera?
Tak będzie działać odu+ twój router
83piotrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-11-12, 12:00

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: 83piotrek »

Do tej pory miałem Huawei b818,agregacja 3 pasm,umowa za 55zl do 60mbit.
Dziś dostałem kartę bez limitów.
W tym samym miejscu Huawei wyciąga do 200mbit, a WNC maks 100. Porażka. Nie można nic zrobić,nie można wymusić agregacji. Nie wiem czy nie oddam tego shitu...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojteks »

No bo WNC to tej klasy sprzęt, ważne że tani.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ