WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rfr78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-03-28, 16:28

WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: rfr78 »

T-mobile wypuścił na dniach nowy modem/antenę zewnętrzną w ofercie Internetu Domowego
Nowy sprzęt więc zapewnie nie było go tutaj jeszcze.

Producent WNC
Nazwa handlowa: T-mobile Internet 5G Home Office
Transmisja: 5G / LTE (Cat. 20) Ca4
Częstotliwośći: 700 MHz, 800 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz, 2600 MHz, 3500 MHz
Pasma LTE: B1, B3, B7, B8, B20, B28, B38
Pasma 5G: n1, n3, n28, n38, n78
Platforma: Qualcomm SDX55 + SDR865

Sprzęt oferowany w wariancie IDU/ODU - czyli antena zewnętrzna + router wewnętrzny.
Samo ODU - modem/antena (kierunkowa) możliwa jest do instalacji na specjalnej podstawce -co daje możłiwość postawienia jej w domu - bez koniecznosci instalacji na słupku/ścianie zewnętrznej.
Dostarczony jest płąski kabel 12m ETH, którym przesyłane jest zasilanie przez dostarcany PowerInjector, oraz sygnał do wewnętrznego routerka.
ODU ma wbudowany router więc może pracować bez dostarczanego routera, i może być podpięty bezpośrednio do istneijącej infrastruktury domowej dostarczając sygnał internetowy do switcha czy też AP jaki posiadamy.

Link do broszurki -> https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... office.pdf
Cena dostępna na stronie T-mobile

na razie tyle :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: piotrzet »

Żadna nowość ja już zakładałem wątek po co dublujesz?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

Jest tylko w cenniku dla firm i w biurowym.
rfr78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-03-28, 16:28

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: rfr78 »

piotrzet pisze:Żadna nowość ja już zakładałem wątek po co dublujesz?
- przepraszam - szczerze - głupi błąd zrobiłem i nie przesukałem forum. Mea Culpa -
matek451 pisze:Jest tylko w cenniku dla firm i w biurowym.
Dostępny rónież dla kowalskiego -> https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specja ... iejsce=dom

Sprzęt dotykałem. Na stanie jest tego trochę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

Niestety ale ustawienia w kwestii modemu 5g/LTE bardzo ubogie a do tego praktycznie brak danych dotyczacych anteny w ODU .
rfr78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-03-28, 16:28

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: rfr78 »

5G / LTE :
3GPP Release 15 compliant, Network architecture 3x, 3a and 2 supported
NSA mode: up to LTE 16-layer + Sub-6 TDD/60MHz (or FDD/20MHz)
UL MIMO, power class 2 and SRSTxSwitchingfor n78 SA
Power class 3 for other Sub6/LTE bands
5G NR DSS for FDD bands
LTE ULCA supported
5G NR bands: n1, n3, n7, n38, n78 (DL 4x4 MIMO);n28 (DL 2x2 MIMO)
LTE bands: B1, B3, B7, B32 (SDL), B38 (DL 4x4 MIMO); B8, B20, B28 (DL 2x2 MIMO)

High-gain directional antenna for n78 (>10dBi) and Omni antennas for other 5G NR/LTE bands

https://www.wnc.com.tw/index.php?action ... d=1&id=349
Due to its unique antenna design and RF calibration, the 5G ODU allows users to seamlessly switch between 5G and LTE services in any location. The combination omni/directional antenna design of the 5G ODU enables the device to overcome geographical barriers and provide internet access to rural residents. An Envelope Correlation Coefficient (ECC) of less than 0.3 shows that the device has an outstanding antenna MIMO system design with good isolation (or less correlation) between antennas.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

Techniczny bełkot z którego nic nie wynika, nie ma N41, N77 jak na X55 to słabo. Opis anten lakoniczny i marketingowy, dla laika, a uwaga w instrukcji montazu ODU na wysokości wzrostu to jakaś mega bzdura. Ogólnie egzotyka. Ale cena dla indywidualnych w ofercie do 90Mb/s atrakcyjna, 24x20 zł plus 199 zł czyli 679 zł to taniocha. Tylko po co komu 5G i agregacja z LTE przy takim ograniczeniu na DL.
Niestety ale zakup z drugiej ręki jak to w T-mobile obarczony duzym ryzykiem, własciwie to paserstwo.
rfr78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-03-28, 16:28

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: rfr78 »

Zawarte tutaj n78 to 3300 – 3800
Przetarg jaki będzie?? na 5G w PL zawierać będzie częstotliwość z zakresu 3400–3800
n77 to pasmo 3300 – 4200
Urządzenie zbudowane pod dany rynek, zapotrzebowanie a nie na cały świat.
Po co mieć n77 w PL? aby na papierze lepiej wyglądało?

Jaki opis anten nie dla laika jest?
Oraz z tym paserswem troche nie rozumiem. Chodzi o to, że jak sprzedaje operator jakiś sprzęt to paserstwo a np. na alledrogo, mediamarkt czy rtvagd to już nie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojteks »

Ten sprzęt będzie na raty więc dopóki nie zapłacisz ostatniej nie jesteś jego właścicielem stąd to określenie.
Nie pomagam na PW!
rfr78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-03-28, 16:28

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: rfr78 »

Jak na raty?
Albo czegos nie widze albo jest zagrzebane bardzo głęboko.
Opłata jednorazowa 199zł za sprzęt + abo.
Nie ma rozbicia na raty tutaj... (mówię o ofercie dla zwykłego kowalskiego)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

W ofercie do 90Mb/s z routerem opłata wynosi 90 zł/m-c, przy tej ofercie ale z CPE 5G/LTE cena rośnie do 110 zł , 20 zł z tytułu doplaty do abonamentu czyli 24x20=480 zł plus 199 zł na start czyli 679 zł opłata całkowita. Do czasu spłaty ostatniego abonamentu czyli przez 2 lata sprzęt pozostaje własnością T-mobile, nalezy czytać regulaminy promocji, jesli kupisz go z drugiej ręki od człowieka który weźmie go w abonamencie i nie będzie płacił go to T-mobile blokuje sprzęt po IMEI. 95% sprzętu z T-mobile na portalach aukcyjnych to własność operatora, kupujesz nie od właściciela to jesteś paserem.
A co do anteny to na N78 ponoć kierunkowa a na niższe pasma dookólna i nic o faktycznym ich zysku, no i kwestia braku N41 , jest N38 pod Plusa , N41 jest szersze i zawiera N38.
cinkazm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-04-04, 13:57

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: cinkazm »

Cześć. Jestem tu nowy :) Zakupiłem sprzęt Internet Home Office 5G od T-mobile (plan Internet Domowy XL z 5G) . Mam 14 dni na testy. Testy robię wystawiając ODU w stronę nadajnika około 5 metrów nad glebą (przez okno na pierwszym piętrze w domku) możliwie najdalej dachu. W tym ubogim WEBUI od ODU łapię wszystkie kreski zasięgu 5G. Co bym nie robił (kąt ustawienia anteny, pora dnia) w najlepszym przypadku osiągam najczęściej 30 max 40 Mb/s. Takie same osiągi mam na telefonie na parterze w salonie po LTE. Nie do końca mam wiedzę na temat pasm i 5G. Modem ma bardzo ubogie możliwości konfiguracji, w zasadzie żadne jeżeli chodzi o agregację czy cokolwiek. Czy tak właśnie działa to marketingowe 5G czy robię coś źle ? :) Czy macie jakieś wskazówki jak w mojej lokalizacji "przyspieszyć" internet ? Oczywiście operator dowolny.

Odległość od BTS: 1,4km
Punkt pomiaru: https://goo.gl/maps/mbP4dbwHuvku7xMC7
BTS: http://beta.btsearch.pl/bts/details/25208/
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: piotrzet »

Nie widzę nic nadzwyczajnego w tych prędkościach 5G. Przy DSS są również i w tej okolicy. Jakie wyniki osiągasz na LTE? Pokaż jak wygląda strona konfiguracyjna tego urządzenia.
cinkazm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-04-04, 13:57

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: cinkazm »

"Jakie wyniki osiągasz na LTE?" Masz na myśli przełączenia tego ODU z 5G na LTE czy chodzi Ci o testy na telefonie ?

Wybacz, że rzucę Ci instrukcją ale dokładnie tyle tam jest ustawień ile w tym pdfie :) Od strony 25 jest każdy zakamarek WEBUI.

https://www.t-mobile.pl/c/binaries/cont ... al_odu.pdf
cinkazm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-04-04, 13:57

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: cinkazm »

Zrobiłem ponowne testy na tym dziwnym ODU. Jakie wariacje konfiguracji bym nie robił 4G only /5Gonly /Auto, roaming czy bez (za bardzo nic więcej nie ma) ;) wyniki podobne. Obecnie około 15-20Mb/s. Zmieniłem kartę na PLAYa na testy. Złapało też 5G i leciało około 50Mb/50Mb.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

Jakby ktoś był zainteresowany tym wynalazkiem to na OLX gość chce sprzedać za 1295 zł, oczywiście po sprawdzeniu po IMEI sprzęt jest własnością T-mobile przez najbliższe dwa lata. Brany indywidualnie w ofercie domowy bez limitu danych czyli za 199 zł plus 20 zł dodatkowo co m-c do abonamentu.
kaniballo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-11-27, 10:46

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: kaniballo »

Jak coś mam za sobą kilka testów i uwaga - ten zestaw ma jedna gigantyczna przewage nad Huaweiem b2368 i Zte Wf830...

Tutaj jest zewnętrzny zasilacz rj45 i ma on uwaga 56v 0,275a czyli 15,8W, jesli tyle przyjmuje ta antena jako zasilanie to jest szansa ze będzie wiecej łapać - zte i huawei miały bodajże dawać do anteny 12w, tutaj w antenie dali dodatkowo Bluetooth, ale nie sądzę żeby zjadał 4W- na razie testowałem jedynie w Wawie, ale jest znacznie lepiej niz na huaweiu i zte, dam znać czy na działce gdzie jest mega slabo z zasiegiem czy jest lepszy
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Mig25 »

LBR20 ma zasilacz 12V 2,5A , czy to znaczy ,że w anteny ładuje 30W ?
Wg mnie to nic nie znaczy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojteks »

kaniballo pisze:Tutaj jest zewnętrzny zasilacz rj45 i ma on uwaga 56v 0,275a czyli 15,8W, jesli tyle przyjmuje ta antena jako zasilanie to jest szansa ze będzie wiecej łapać
Niby jak ma się zasilanie PoE przekładać na łapanie więcej? :rotfl:
Nie pomagam na PW!
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: tomekwwa »

kaniballo pisze:czyli 15,8W, jesli tyle przyjmuje ta antena jako zasilanie to jest szansa ze będzie wiecej łapać
Drogi kolego, ja wszystko rozumiem, ale antena jest urządzeniem całkowicie pasywnym i nie pisz takich herezji, bo aż oczy wypalają takie mądrości.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

Porównanie sprzętu na X55 w stosunku do pały Huawei z modemem z 2CC CA czy ZTE z takim tez 6 kat. śmiechu warte. Sprzęt dzielą lata, proponuję porównać z MC7010, MC801a, OPPO T1A czy Huawei 5G Pro2 w podobnych warunkach.
Qrzysio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-07, 17:45

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Qrzysio »

Testuję internet z T-Mobile. Początkowo sądziłem, że to modem ZTE. W mojej lokalizacji (https://goo.gl/maps/PpkRkt2UH3mfWPdm6) BTS T-Mobile jest oddalony o 3 km (http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 12&zoom=16), a z Play o 2,5 km (http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 97&zoom=16).

W domu zasięg tylko 2G. Na poddaszu ledwo wyciąga 3 Mbps. Za to na kominie jest duży skok i wydajność wzrasta do 40 Mbps. Router jest totalnie okrojony, jeśli chodzi o opcje.

Mam zamiar związać się z Play i szukam podobnego urządzenia, koniecznie z zewnętrzną anteną/modemem. Ten z T-Mobile spełnia moje oczekiwania, z kartą SIM sieci Play uzyskuję ponad 100 Mbps, co na moją lokalizację jest wynikiem oszałamiającym.

Mam pytanie, czy ten modem z T-Mobile można kupić na wolnym rynku? Widziałem ostrzeżenia o tym, że wiele osób sprzedaje w okresie umowy, ale zastanawiam się, czy to urządzenie nie występuje pod inną marką lub innych operatorów?

Ewentualnie jaki inny sprzęt polecacie z zewnętrznym modemem/anteną? Zależy mi tylko na modemie/antenie, tak okrojony router od operatora jest mi niepotrzebny. Czy jedyną konkurencją jest tylko ZTE MC7010?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: matek451 »

100Mb/s w Play z takiego BTS-ów jak Kolejowa, Rzekuń czy Damięty to słaby wynik, jakie masz parametry sygnału w Play z tego BTS-a? T-mobile i te 40Mb/s na sprzęcie z X55 to żart.MC7010 działa w trybie bridge z kazdym routerem.
Qrzysio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-07, 17:45

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Qrzysio »

Na kominie mam jeszcze dwie inne anteny, w tym jedna od internetu. Może to ma znaczenie. Poza tym dom jest niski, bo parterowy. Podejrzewamy, że któryś z sąsiadów zakłóca wzmacniaczem, bo u innego sąsiada w teoretycznie gorszej lokalizacji, działa o wiele lepiej.
lektor_audio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-01-07, 03:26
Lokalizacja: 78-123

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: lektor_audio »

Jeżeli mogę dorzucić moje pięć groszy - przesiadłem się z ZTE MF258 z Play na T-Mobile 5G Home Office i po prostu spadłem z krzesła. O ile wcześniej bujałem się 15/2 w porywach 40/5, to po zmianie sprzętu i operatora 100/10 jest raczej normą niż wyjątkiem, a bywa i tak:

Obrazek

Nie to, że się niezdrowo podniecam, ale mimo wyjątkowo ubogiego menu administracyjnego, sprzęt jest po prostu genialny.
Słowem uzupełnienia - antena na maszcie na strychu, router przy biurku.

Chciałbym tyko wiedzieć, w jaki sposób można to ustrojstwo aktualizować? W menu jest opcja "wczytaj plik". Skąd go wziąć?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: wojteks »

No ale po co chcesz go aktualizować, zapewne jak pojawi się aktualizacja to dostanie ją automatycznie.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Mig25 »

No i jak można porównywać sprzęty z dwoma różnymi operatorami...
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: jfk »

lektor_audio pisze:Jeżeli mogę dorzucić moje pięć groszy - przesiadłem się z ZTE MF258 z Play na T-Mobile 5G Home Office i po prostu spadłem z krzesła. O ile wcześniej bujałem się 15/2 w porywach 40/5, to po zmianie sprzętu i operatora 100/10 jest raczej normą niż wyjątkiem, a bywa i tak:

Obrazek
Nie bardzo jest co porównywać, ZTE MF258 realnie słaby sprzęt/aby max. wykorzystać jego teoretyczne możliwości musiałby pracować tylko w trybie bridge (gdyby nie braki na rynku urządzeń szybko by został zapomniany...). Z czym masz problem że chcesz aktualizować sprzęt?
Alstar-2000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-10-18, 12:18

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Alstar-2000 »

Witam,
Muszę się wypowiedzieć na temat tego wynalazku WNC bo go właśnie mam, a właściwie leży w szafie i pewnie niedługo go wystawię na jakiś portal aukcyjny.
Mianowicie posiadłem ofertę T-mobile bez limitu prędkości, natomiast z limitem danych do 300GB.
Umowa się kończyła to zaproponowali mi WNC T-Mobile Internet 5G Home Office za 110 zł/msc i pełnym no limit na data/ speed.

Dotychczas korzystałem z B818, przez rok bez anten zew. później dokupiłem "sławnego" Signaflex Tajfun II.

Prędkości bez anteny około 20-45mb/s. Po zamontowaniu anteny 50-80mb/s. I to mi wystarczało.
Oczytałem się że te anteny to gów.. i nie ma to jak zestaw ODU IDU to wziąłem z zamiarem że będzie lepiej.

Jak bardzo się myliłem tego jeszcze nie wiedziałem.
Po ustawieniu WNC w miejscu B818 (bez podłączonych anten) liczyłem że prędkości będą podobne, a tu jak przekroczyło 5mb/s to był cud.
Montując WNC powyżej anteny zewnętrznej w kierunku BTS z którym stale jestem połaczony max co uzyskałem to 15mb/s. 5G nie łapał wcale.

Pokręciłem nim na wszystkie okoliczne najbliższe BTSy ale wyniki były tylko gorsze. Zapakowałem i leży to cudo techniki tam gdzie powinno.

Poniżej wyniki z B818 z antenami i bez. BTS - Karolina 58 - gm. Góra Kalwaria, Mazowieckie.
Moja lokalizacja - 51.92426665317387, 21.14403458382113.

Nie neguje, może u kogoś się sprawdzi. Natomiast u mnie to totalna klapa.

Pozdrawiam

https://imgur.com/a/OJvONTN
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

Post autor: Scirocco »

Witam
Podzielę się z wami moją opinia na temat WNC T-Mobile Internet 5G Home Office. Mieszkam z na wsi zabitej dechami tj. Nowy Wilków pod Kampinosem. Do tej pory miałem nielimitowany internet pod względem prędkości i transferu w T-mobile. Oferta za 80 zł/miesiąc. Na kominie miałem puszkę z B818 i agregowałem 4 pasma z konkretnego jednego nadajnika w Leoncinie oddalonego około 1.6 km w linii prostej od mojego domu. Na speed teście osiągałem około 200-250 mb/s. Rok temu skończyła mi się umowa i przeszła na czas nieokreślony. W tym roku do mojej wiochy wszedł światłowód więc sprzedałem B818 i już wypowiadałem umowę kiedy dowiedziałem się że Orange nie podciągnie do mnie światłowodu bo mieszkam 150 metrów od drogi gdzie biegnie światłowód a po drodze nie ma słupów:-( W związku z powyższym zostawiłem w/w usługę T-mobile a z racji tego że nie miałem już modemu, wziąłem na próbę WNC T-Mobile Internet 5G Home Office zwłaszcza że otrzymałem go w promocji dla przedłużenia umowy bez zmiany wysokości abonamentu tj. za 80 dych miesięcznie. Chciałem sprawdzić jak ten zestaw się spisuje. Na olx/allegro jest kilka ofert w cenie około 1300 zł. Zestaw dotarł do mnie z kompletem mocowań tj. podstawka/mocowanie do ściany/mocowanie do masztu. Ja wybrałem mocowanie do masztu. Posiadam 2 metrowy maszt nad kominem. Po włączeniu zestawu jeszcze w domu, dioda 4G informująca o stanie połączenia świeciła się na czerwono - słaba jakość. Ale kiedy zamontowałem modem na maszcie przy kominie, zaświeciła się zielona dioda 5G. Przejdę teraz do meritum jak to działa. Po zalogowaniu się do modemu, jest informacja o połączeniu 5G i doskonałej jakości połączenia. Speed test pokazuje te same prędkości co przy B818. Po przełączeniu na 4G speedtest wypada trochę wolniej tj 160-180 mb/s. Ogólnie menu modemu jest bardzo okrojone. Do menu można się logować przez telefon z przeznaczonej do tego celu aplikacji. Oczywiście można się też logować z kompa. Sprzęt posiadam od dwóch dni. Więc jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie sprawdzę i odpowiem
ODPOWIEDZ