Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Martinoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-05-01, 14:50

Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Post autor: Martinoss »

Dzień dobry!
Witam wszystkich. Mój pierwszy post na tym forum.

Posiadam internet z t-mobile + modem ZTE MF286. Od 3 lat w opcji "firmowy".
Pierwsze 2 lata było OK. Później nastąpiło przedłużenie umowy (modem został ten sam) i przejście na magentę. No i się zaczęło...
Nie jestem w stanie powiedzieć, że przyczyną w 100% jest zmiana na Magentę ale włąsnie od tego momentu zaczęły się problemy.
Przede wszystkim:
- duże spadki DL (w weekendy wieczorem często poniżej 3Mb/s)
- ogromne problemy z UL. Często na speedtest wychodziło 0,1-0,2 Mb/s
Później pojawiły się problemy z przerwami internetu. Czasem nawet kilka/kilkanście (1-3 minuty) przerw w ciągu dnia. Często wyglądało to tak jakby modem przechodził samoczynny restart.
Dziesiątki telefonów do BOK. Zawsze u nich wszystko OK. Problem gdzieś u mnie.
Tydzień po zakończeniu gwarancji na modem (po tygodniach reklamacji z mojej strony) BOK formalnie stwierdził, że wygląda na uszkodzony modem. Niestety pomóc już nie mogę, bo nie ma gwarancji :D
Ustawienia fabryczne, nowy zasilacz... - nie pogło.

Pozostał mi rok do końca umowy.
Szukam następcy dla ZTE MF286. Nie mam wielkich wymagań.
Do modemu mam podłaczony:
- via kabel - stacjonanrny PC
- via WIFI -laptop, telefony, TV
WIFI w domu jednorodzinnym. W/w sprzęt spokojnie daje radę.

Aktualny speedtest: https://www.speedtest.pl/wynik/328631438

Co polecacie jako następcę? Czy na nowym modemie mogę liczyć na lepsze osiągi?
Pozdrwawiam,
Marcin
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Post autor: matek451 »

Nawet 3 lata temu MF286 nie nadawał się zapewne do T-mobile , po pierwsze to agreguje 2 pasma LTE ale bez LTE2600+2100 i LTE2100+1800 czyli jesli stacja nie ma LTE2600 to był praktycznie nieprzydatny, po drugie pokazany speedtest i tragiczny UL wskazuje a konieczność uzycia anteny zew. co tez dyskwalifikuje go. Oczywiście kontak z T-mobile to strata czasu i bzdury z ich strony, umowa bez sprzętu na przedłużenie to strzał w kolano. Do tego slepa miłość do operatora który stosuje nieczyste zagrywki wobec klientów.
Podsumowując najpierw podajesz lokalizację a następnie robisz testy poszczególnych pasm LTE na tym MF286 ale na zewnatrz, powinien mieć w WebUI mozliwość wyboru poszczególnych, pojedyńczych pasm LTE. dla kazdego screen z zakladki Informacja o urzadzeniu i szczegóowe informacje i speedtest na kazdym z pasm.
Martinoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-05-01, 14:50

Re: Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Post autor: Martinoss »

matek451 pisze:Nawet 3 lata temu MF286 nie nadawał się zapewne do T-mobile , po pierwsze to agreguje 2 pasma LTE ale bez LTE2600+2100 i LTE2100+1800 czyli jesli stacja nie ma LTE2600 to był praktycznie nieprzydatny, po drugie pokazany speedtest i tragiczny UL wskazuje a konieczność uzycia anteny zew. co tez dyskwalifikuje go. Oczywiście kontak z T-mobile to strata czasu i bzdury z ich strony, umowa bez sprzętu na przedłużenie to strzał w kolano. Do tego slepa miłość do operatora który stosuje nieczyste zagrywki wobec klientów.
Podsumowując najpierw podajesz lokalizację a następnie robisz testy poszczególnych pasm LTE na tym MF286 ale na zewnatrz, powinien mieć w WebUI mozliwość wyboru poszczególnych, pojedyńczych pasm LTE. dla kazdego screen z zakladki Informacja o urzadzeniu i szczegóowe informacje i speedtest na kazdym z pasm.
dzieki za odpowiedź.
Postaram się jutro zrobić testy na zewnątrz. Choć nie wiem czy mam możliowść sprawdzenia pojedynczych pasm.
Moja lokalizacja to:
Ławy 07-411
ul. Składowa
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Post autor: matek451 »

BTS NetWorks ŁAWY pracuje w agregacji LTE2100+1800+800, tak samo jak Susk Stary, najbliższa stacja z LTE2600+2100+1800+800 w Ostrołęce , Zeromskiego 48 ale sektory w innych kierunkach niz twój. Tak jak pisałem router bez agregacji LTE2100+1800 na dodatek bez anteny zewnętrznej od samego poczatku był samobójstwem.
Martinoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-05-01, 14:50

Re: Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Post autor: Martinoss »

Pytanie: czy operator może zdalnie decydować o jakości/szybkości połączenia?
Po długim weekendzie wkurzyłem się na dobre. Oddzwonił Pan z T-mobile. Powiedział tajemniczo, że od teraz "będzie dobrze".
No blisko tydzień zero problemów a internet: (mam łącze firmowe do 20mb/s)
https://www.speedtest.pl/wynik/329387153
https://www.speedtest.net/pl/result/13139816645
Modem ten sam, w tej samej lokalizacji.

Ciekawe ile potrwa sielanka. :hyhy:
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Post autor: piotrzet »

Oczywiście, że może.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Post autor: wojteks »

Martinoss pisze:Pytanie: czy operator może zdalnie decydować o jakości/szybkości połączenia?
Poczytaj RŚUT, operator wszystko może i to robi.
Nie pomagam na PW!
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Szukam następcy dla ZTE MF286 w T-mobile

Post autor: Anil321 »

Miałem identyczne problemy, weekendami spadki do 1mb/s w ofercie firmowej. Zgodnie z RŚUT obniżają prędkość dla bezpieczeństwa sieci. Nic na to nie poradzisz, głównie problem lokalizacyjny. U jednych nigdy nie ma problemów, a w innych lokalizacjach non stop będzie problem się pojawiał.
Reklamację nic nie dawały, do 48h przywracają prędkość do momentu aż znowu za dużo nie wykorzystasz/nadajnik nie będzie zapchany
ODPOWIEDZ