Budżetowy internet w Nju ale z gniazdem Eth

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Andrzejj23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-09-03, 19:13

Budżetowy internet w Nju ale z gniazdem Eth

Post autor: Andrzejj23 »

Witam, może ktoś przerabiał podobny temat i coś doradzi. Założenia:
- małe urządzenie,
- na kartę NJU,
- bardzo niskie transfery ( kilka KB na dobę),
- praca bezobsługowa i stabilna,
- do podłączenia urządzenia z interfejsem Eth,
- niewielkie koszty,
Testuje MR-3020 i E3276 (wcześniej E173). Niestety po godzinie/dwóch modem się rozłącza i nie zestawia połączenia ponownie - pomaga restart.
Może ktoś poleci coś stabilniejszego...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Budżetowy internet w Nju ale z gniazdem Eth

Post autor: wojteks »

Hmm, z najtańszych, bez agregacji i zabytkowy/stary E5180
Nie pomagam na PW!
Andrzejj23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-09-03, 19:13

Re: Budżetowy internet w Nju ale z gniazdem Eth

Post autor: Andrzejj23 »

W zasadzie byłby super gdyby nie gabaryty (muszę zmieścić w małej skrzynce elektrycznej) :(
Andrzejj23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-09-03, 19:13

Re: Budżetowy internet w Nju ale z gniazdem Eth

Post autor: Andrzejj23 »

Chyba warto napisać jak się temat zakończył (mam nadzieję). Znalazłem router huawei B312-926, który spełnia wszystkie wymagania i od trzech dni działa bez przerw :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Budżetowy internet w Nju ale z gniazdem Eth

Post autor: matek451 »

O k...a wydałeś 3 stówy na takie g... o że aż żal na to patrzeć i czytać. Walnąłęś sobie takiego samobója ze nie wiadomo czy się śmiać ale trzeba nad tobą płakać, nie mozna wybrać gorzej, czym się kierowałeś kupując w Polsce router bez obsługi B7 czyli LTE2600 i B20 czyli LTE800?
Wartość tego elektrośmiecia to 0 zł. Nie nadaje się do wspólczesnych sieci LTE polskich operatorów w tym Orange, oddaj to jak najprędzej .
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Budżetowy internet w Nju ale z gniazdem Eth

Post autor: tom3636 »

Tak, bo jak ma piec albo fotowoltanikę to mu od razu sprzęt z 5G potrzebny.......
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Budżetowy internet w Nju ale z gniazdem Eth

Post autor: matek451 »

A zrozumiałeś chociaż jedno słowo z tego co napisałem? Gdybyś zrozumiał to nie pisałbyś tych bzdur, zakup w Polsce routera bez obsługi B20 czyli LTE800 nawet do pieca i fotowoltaiki jest koszmarnym błędem, to pasmo zasięgowe i w wielu lokalizacjach jedyne które działa, jest mnóstwo BTS-ów NetWorks only LTE800 , a w Play też wymagane B20.Jeśli ktoś potrzebuje router LTE do takich zastosowań to obsługa B20 jest podstawą. Tak samo jak brak obsługi B7 czyli FDD LTE2600 czyli najszybszego pasma pojemnościowego LTE u wszystkich operatorów więc w miastach z niego nie skorzystasz.
B312 jest starym, słabym routerem a wersja 926 nie jest dedykowana na rynek europejski. Wszystko co napisałem dyskwalifikuje ten sprzęt do stosowania w sieciach LTE polskich operatorów. Ponieważ B312-926 JEST W OFERCIE POLSKICH MARKETÓW ELEKTRO i mogą się znaleźć chętni do jego zakupu mój wpis ma na celu poinformowanie ich w co się pakują wydając 300 zł.
ODPOWIEDZ