Prośba o pomoc w doborze routera

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dr4n
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-05-09, 13:57

Prośba o pomoc w doborze routera

Post autor: Dr4n »

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Niedługo będę się przeprowadzał i niestety w nowym miejscy zamieszkania nie mam dostępu do Internetu po kablu. Jak dobrze pójdzie to może w ciągu roku zostanie położony światłowód. Dlatego wymyśliłem sobie, żęby nie wiązać się z operatorem na dwa lata, skorzystałbym z oferty kolegi onken z forum, a innych chciałbym prosić o pomoc w doborze sprzętu. Moja lokalizacja to: 54.261207459317184, 18.589534465665505. Poniżej zamieszczam screeny z testów sygnału na dworze:

Orange:
Obrazek
Obrazek
Tmobile:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Play:
Obrazek
Obrazek

Obecnie testuje ofertę L do 90 Mbps z Tmobile z ich wynalazkiem ODU/IDU WNC 5g Home Office, na poddaszu gdzie nie ma jeszcze wełny, czyli tylko deski, papa i dachówki prędkości od 20 wieczorami, średnio w ciągu dnia 50-70, raz udało mi się uchwycić 98 Mbps. Jak robiłem testy na dowrze tam gdzie telefonem to prędkość wyraźnie spadła:
Obrazek
Obrazek
w zależności w którą stronę skierowałem antenę. Niestety nie wrzucę screenów z danych sygnału z modemu, bo w gui nie ma tekiej zakłdki w zsadzie to nic tam nie ma przydatnego :) Za 3 dni muszę zwrócić zestaw, jeżeli chcę zrezygnować z oferty. Czy przy takich parametrach sygnału i w odległości 1.8 - 2,5 km od BTS-ów jestem wstanie osiągnąć coś więcej niż 100 Mbps, czy cieszyć się z tego co mam ?

Z góry dziękuję za pomoc i przmyślenia w tym temacie :)
ODPOWIEDZ