Co zmienić w tej konfiguracji?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matibu06
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-04-08, 13:08

Co zmienić w tej konfiguracji?

Post autor: matibu06 »

Obecnie mam router Huawei B535 na parterze, przy agregacji 1800+2100 osiągam 50-60Mb/s. BTS: T-Mobile, ID: 21966 (Modzele-Skudosze), odległość około 9km. BTS raczej mało obciążony, bo prędkości są stabilne

Sprawdziłem jak wyglądają speedtesty na strychu(bez anten zewnętrznych), maksymalny wynik: ~120Mb/s(agregacja 1800+2600). Poniżej na zrzutach ekranu wyniki speedtestu+parametry sygnału dla poszczególnych pasm. Wymagań niewiele, głównie potrzeba mi 3 portów RJ-45, ewentualnie 2, ale to minimum. Budżet - trudno powiedzieć, nie chcę za dużo wydawać, ale jak trzeba to dopłacę. Może Huawei B818 będzie odpowiedni? Ewentualnie pytanie czy to gra warta świeczki. A może potrzeba anten zewnętrznych? Niska prędkość uploadu zapewne jest efektem słabego sygnału. Jeśli tak - co wybrać? Zakładam docelową konfigurację na strychu właśnie

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zmienić w tej konfiguracji?

Post autor: wojteks »

Antena zewnętrzna 1800-2600Mhz konieczna. B818 ma 1 port eth. Potrzebujesz routera z agregacją 3 pasm. Zawsze możesz dodać switch lub dodatkowy AP.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ