Jaki sprzęt w mojej wsi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PanVVoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-05-29, 09:55

Jaki sprzęt w mojej wsi

Post autor: PanVVoo »

Cześć,
uprzejmie proszę o pomoc w wyborze sprzętu w mojej lokalizacji.

Wieś Wólka Gołębska w Lubelskim.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 17&zoom=14

Aktualnie korzystam z karty Virgin Mobile w routerze B525s-23a. Planuję dołożenie jakiejś anteny zewnętrznej i zmianę routera, ale nie bardzo wiem co będzie najlepsze. Router łączy się przeważnie z nadajnikiem, który jest na południowym wschodzie: (Puławy, Lubelskie
ul. Dęblińska 96 - własna wieża przy Zakładzie Usług Komunalnych), który mam 2,5km od domu, ale dzieli mnie las. Są w oddali 2 inne nadajniki, a jeden nowy na północnym zachodzie Play ID: PUL4435 będzie uruchomiony prawdopodobnie niedługo - na razie widoczny jest w źródłach danych UKE.

W taki niedzielny dzień jak dziś na 800MHz prędkość pobierania to 3MBps wg SpeedTestu. Przeskakuję w HuaCtrl między częstotliwościami, ale jest dramat.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt w mojej wsi

Post autor: matek451 »

W takiej lokalizacji chciałeś korzystać z internetu mobilnego Play bez anteny zewnętrznej na dodatek na tym zabytkowym B525? Nie da się, BTS na Dęblińskiej ma potencjał ale wymaga porzadnego routera z minimum 2 CC CA a optymalny to z 4/3CC CA i do nich skuteczna antena kierunkowa na pasma pojemnościowe LTE. Nalezy zrobić testy poszczególnych , pojedyńczych pasm LTE, B525 na zewnątrz i screeny z HuaCTRL dla nich i speedtesty
PanVVoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-05-29, 09:55

Re: Jaki sprzęt w mojej wsi

Post autor: PanVVoo »

Zrobiłem pomiary z dachu. Link do google drive poniżej. Na podstawie godzin wykonania pomiarów w screenach można porównać częstotliwości i pomiary ze Speedtesta. Co zauważyłem to to, że chyba modem łączył się z innym nadajnikiem niż zawsze, bo ma nr 25030. Nie wiem co to za nadajnik...ale 2600 MHz nie wykrywał.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
PanVVoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-05-29, 09:55

Re: Jaki sprzęt w mojej wsi

Post autor: PanVVoo »

Tak to wygląda. Co można zrobić?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ