Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
domellos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-04-22, 10:25

Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Post autor: domellos »

Witam.

Szukam routera z możliwością agregacji pasm uploadu. Z tego co udało mi się znaleźć to podobno ZTE MF286D ma taką opcję.

Czy istnieją jeszcze inne routery na polskim rynku z taką opcją?

Jeżeli ma to jakiś znaczenie to router będzie łączył się z nadajnikiem Orange (26003) ID: ?,54191 (N!)
Bielsko-Biała, ul. Wyzwolenia 336 - kościół. Odległość ok. 500m od nadajnika.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Post autor: piotrzet »

A wiesz, że ta stacja ma możliwość agregacji pasm w wysyłaniu? Ilość takich stacji jest bardzo mizerna i chyba występują na chwilę obecną tylko w Orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Post autor: matek451 »

Obecnie w Polsce mozna nabyć kilka routerów z 2CC CA na UL. Wspomniany MF286d jest najtańszy i najsłabszy, od ZTE też MF289f MA 2cc ca, do tego Huawei B818 oraz 5G PRO2, z routerów na X55 takze MC801a, MC7010 a i pewnie OPPO T1A ale do sprawdzenia. Zyxel NR7101 I NR5101. To ze stacjonarnych, pewnie też mobilne zabawki na X55 tez to potrafią.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Post autor: jfk »

domellos pisze: Szukam routera z możliwością agregacji pasm uploadu. Z tego co udało mi się znaleźć to podobno ZTE MF286D ma taką opcję.
Mogę potwierdzić że ZTE MF286D agreguje upload w Orange Obrazek, w opcji gdzie podstawowym pasmem jest B7 upload przekracza u mnie 80Mbps (niestety B7 czasami Orange potrafi wyłączyć w nocy i wówczas jako podstawowe ustawia się B1/B3 i jest j.w, można restartować w razie potrzeby, ale mnie działa bardzo stabilnie [sesję trzyma już ponad 1,5 miesiąca], także nie ruszam).
pixelyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-09-17, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Post autor: pixelyo »

jfk pisze:
domellos pisze: Szukam routera z możliwością agregacji pasm uploadu. Z tego co udało mi się znaleźć to podobno ZTE MF286D ma taką opcję.
Mogę potwierdzić że ZTE MF286D agreguje upload w Orange Obrazek, w opcji gdzie podstawowym pasmem jest B7 upload przekracza u mnie 80Mbps (niestety B7 czasami Orange potrafi wyłączyć w nocy i wówczas jako podstawowe ustawia się B1/B3 i jest j.w, można restartować w razie potrzeby, ale mnie działa bardzo stabilnie [sesję trzyma już ponad 1,5 miesiąca], także nie ruszam).
Jaką masz ofertę / usługę, że dostępny masz tak wysoki upload?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Post autor: onken »

Tak wysoki upload to agregacja uploadu która posiada Orange.
Ale skutkuje to pozbyciem się jednego z pasm dla download więc korzyść średnia...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Post autor: jfk »

pixelyo pisze: Jaką masz ofertę / usługę, że dostępny masz tak wysoki upload?
Orange/LTE domowy. quote="onken"]Tak wysoki upload to agregacja uploadu która posiada Orange.
Ale skutkuje to pozbyciem się jednego z pasm dla download więc korzyść średnia...[/quote]
Nie potwierdzam (a sprawdzałem wszelkie konfiguracje i opcje agregacji), download agreguje w 3 pasmach B1+B3+B7, upload nie widzę w statusie. ZTE MF286D z firmware skandynawskim (jest wybór pasm i możliwość wyłączenia agregacji upload). Obrazek, a tak poza godzinami szczytu Obrazek, link w poprzednim poście był z obciążeniem download IPTV-C+ P.S Nie każdy/nawet lepszy modem agreguje upload-np. Netgear LBR20 nie agregował mi upload (nie wiem od czego to zależy? ).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z możliwością agregacji pasm Uploadu

Post autor: matek451 »

Wg. https://cacombos.com/device/MF286D agregacja 2 pasm na UL ogranicza agregację na DL do tych samych dwóch pasm LTE, ograniczenie wynika pewnie z możliwośći X16 zastosowanego w tym routerze. Sprzęty oparte na X24 i wyższych procesorach Qualcomma nie posiadają takiego ograniczenia. Tak samo jest w przypadku B818 na Balong 765.
LBR20 to router na EG18-EA i nie posiada mozliwości agregacji na UL https://cacombos.com/device/LBR20 choć sam modem LTE ma na UL 13 kat.
ODPOWIEDZ