Wymiana routera 4G

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Enof
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-12, 13:39

Wymiana routera 4G

Post autor: Enof »

Cześć,
aktualnie korzystam z internetu T-Mobile bez limitu danych (do 150 Mb/s) - realna, średnia prędkość z jakiej korzystam to 4,42 Mb/s. Korzystam aktualnie z routera Huawei e5577c, którego kupiłem w ramach umowy. Ze względu na brak internetu stacjonarnego (jest tylko dostępny internet od Orange 20/1 Mb/s w absurdalnej cenie) w miejscu zamieszkania korzystam z najlepszej możliwej opcji - u pozostałych operatorów prędkości są jeszcze niższe albo ping jest nieporównywalnie wyższy (pomimo bliskości nadajnika). Korzystam z aplikacji HManager 3.1.2 do wymuszania pasma 2600 MHz, jednakże chciałbym zmienić mój leciwy router na taki z obsługą agregacji 4 pasm. Stąd moje pytanie jaki byłby najlepszy do tego zastosowania - zależy mi by nie gubił pakietów, wykręcał wyższe prędkości (kilkadziesiąt, a nie kilka Mb/s) i oferował stabilny ping.

Z góry dziękuję za pomoc ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana routera 4G

Post autor: matek451 »

Bez podania lokalizacji trudno ci pomóc, twoje subiektywne odczucia są bez znaczenia a prędkość tragiczna, brak jakichkolwiek testów i screenów z aplikacji HManger dla poszczególnych pasm LTE i speedtestów wieczornych na nich.
Enof
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-12, 13:39

Re: Wymiana routera 4G

Post autor: Enof »

Lokalizacja: Stargard (woj. zachodniopomorskie)

Screeny:
Obrazek

Niestety nie wiem dlaczego, ale nie wyświetlają mi się wszystkie dane (w huaCtrl również ich nie ma).
ODPOWIEDZ