Pomoc w przejściu z światłowodu na LTE - jak to ugryźć?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
axiks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2015-03-01, 17:15
Lokalizacja: Goleniów

Pomoc w przejściu z światłowodu na LTE - jak to ugryźć?

Post autor: axiks »

Cześć.
Ze względu na przeprowadzkę zmuszony jestem zmienić dostawcę internetu. Niestety w tej lokalizacji światłowód idzie po drugiej stronie ulicy i nie mam możliwości wpięcia. Dlatego mam ogromną prośbę o pomoc w zakupie modemu i ewentualnie zewnętrznej anteny. Fajnie gdybym był się w stanie zmieścić się w budżecie około 1000zl, jednak zawsze mogę dorzucić żeby później uniknąć stresów. Zrobiłem dwa testy na poniższej lokalizacji to niestety w domu starym B593 DL max 5-10, na telefonie Reno 6Pro do 15-20. Na dworzu z tel 30-60.
Z tego co poczytałem na forum to zacząłem się zastanawiać nad B628-350 ale w jestem jestem w tym zielony i wolałbym usłyszeć rady od osób będących w temacie.

Lokalizacją:
https://maps.app.goo.gl/22hrMRBEQYDExH6YA

Obrazek Obrazek Obrazek
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc w przejściu z światłowodu na LTE - jak to ugryźć?

Post autor: piotrzet »

A testy reszty operatorów gdzie?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Pomoc w przejściu z światłowodu na LTE - jak to ugryźć?

Post autor: radius »

Umowa na sąsiada który by się podpiął? Następnie most bezprzewodowy przez ulicę? 1000 zł to i na sprzęt wystarczy i na whisky dobrej duszy. Bo rozumiem, że zaproponowałeś już tę kwotę właścicielowi tego światłowodu i za tyle Cię nie przyłączy?
Z drugiej strony marny ten wynik w lokalizacji gdzie jest oferta światłowodowa. RSRP: -90, SINR: 3. Słabe parametry jak na 400m od wieży ciśnień. No chyba, że TA Ci przekłamuje lub nie masz widoczności. W domu jeszcze gorzej i bez anteny się nie obejdzie
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
axiks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2015-03-01, 17:15
Lokalizacja: Goleniów

Re: Pomoc w przejściu z światłowodu na LTE - jak to ugryźć?

Post autor: axiks »

@Piotrzet poniżej załączam pozostałych operatorów. Testy wykonane w domu i na podwórku dla każdego z operatorów.

@Radius niestety nie mam takiej możliwość, choć wiem, że takie rozwiązanie byłoby najlepsze. Tak, rozmawiałem z właścicielem światłowodu i niestety nie. Zakończyli układanie światłowodu po mojej stronie ulicy jakieś 300m ode mnie i póki co przenieśli się na inny region z układaniem światłowodów. Przyłączą na pewno ale raczej nie w tym roku, możliwa realizacja to druga połowa 2023r. Sprzęt i tak mi się przyda, ponieważ w miejscu w, którym buduje dom o światłowodzie mogę zapomnieć na pewno. ;) Aczkolwiek, gdy jestem na budowie oddalonej od mojego obecnego miejsca zamieszkania o 5km (72-100 Miękowo - wieś) to ku mojemu zaskoczeniu internet w Play działa mi po 100-150 mpbs... Gdzie w mieście mogę o tym pomarzyć.

Orange:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Plus:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
T-Mobile
Obrazek Obrazek

w przyszłym miejscu zamieszkania, Miękowo:
Obrazek
ODPOWIEDZ