D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gehenna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-06-21, 14:02

D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: Gehenna »

Cześć,

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na internet w telefonie, wybór padł na T-mobile, gdzie internet jest bez limitu, ograniczona jest natomiast prędkość do 30 MB/s, którą mogę w przyszłości zwiększyć do 200Mb/s lub bez prędkości limitu.

Biorę w ofercie dla firm, mam dodatkową kartę, którą mogę potraktować jako alternatywną sieć WIFI w domu, gdyż moja sieć radiowa jako jedyny wybór w mojej okolicy, pozostawia delikatnie mówiąc wiele do życzenia...

Ktoś doradził mi D-Link812KT, ale patrząc przez pryzmat tego, że jest to urządzenie 4G a nie 5G, to chyba szkoda na to kasy i lepiej wydać na coś nowszego? Tym bardziej, że z tego się orientuję, to kartę wsadza się w antenę a nie router, a ten będzie mi czasami potrzebny jako urządzenie mobilne, więc w tym przypadku będzie ciężko...

Jak najbardziej może to być router z opcją przyłączenia anteny zewnętrznej lub sam dobry router bez konieczności zewnętrznej.

Załączam zrzut z btsearch, zarówno do jednego jak i do drugiego odbiornika mam ok 2km (czerwona kropka to moja lokalizacja).

https://ibb.co/0Dm4kms
Gehenna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-06-21, 14:02

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: Gehenna »

Dodam, że w domu mam nieużywany Huawei B525s-23a, ale kiepsko to na nim wygląda...
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: tomekwwa »

Akurat czy to będzie urządzenie 4G czy 5G nie ma znaczenia, bo T-M nawet nie zaczął w 5G. Te śmieszne reklamy 5G potrzebującego 4G do działania i działającego na tym samym paśmie, można sobie darować jeszcze na kilka dobrych lat. Problemem tego urządzenia jest jego nieprzydatność do współczesnych sieci LTE. Wartość może z 200 zł. Plus zawieszające się wifi w nim.

Żeby podjąć decyzję należy najpierw zakupić kartę T-Mobile prepaidową, wsadzić w telefon z androidem i wewnątrz budynku oraz na zewnątrz w miejscu potencjalnej instalacji anteny zrobić zrzuty ekranu z aplikacji NetMonster oraz speedtestu w godzinach 19-21.

Oba BTSy oferują 2600+2100+1800 które Cię interesują plus LTE800 i wyglądają obiecująco, zwłaszcza ten na Sportowej. W jego kierunku bym wstępnie celował.
Gehenna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-06-21, 14:02

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: Gehenna »

Dzięki.
OK, testy będę mogła zrobić dopiero w przyszłym tygodniu, no chyba, że kogoś poproszę. Wtedy też wrzucę zdjęcia.
A wstępnie jakieś propozycje sprzętu? :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: wojteks »

Ewentualnie zrobić testy za pomocą B525 wystawionego na dach/balkon dla każdego pasma osobno pokazując tu parametry z routera i speedtesty.
Nie pomagam na PW!
Gehenna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-06-21, 14:02

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: Gehenna »

OK, to jest myśl.
Dzięki.
Gehenna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-06-21, 14:02

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: Gehenna »

Jeszcze żebym coś z tego rozumiała :)
Nie wiedziałam, że to aż tak skomplikowane. Raczej, że są 2-3 fajne sprzęty do wyboru i tyle :/
Gehenna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-06-21, 14:02

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: Gehenna »

Np. CT-17 z CyberTecha + Huawei B818.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: matek451 »

A co fajnego jest w B818 http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... start=3510 , niestety ale Huawei to już sprzęt bez wsparcia a aktualizacje OEM z automatu jak widać stawarzają problemy. Linki do tematów na Elektrodzie dotyczą twoich sąsiadów i pokazują jak działa sieć NetWorks na dwóch pobliskich BTS-ach, dotyczą Orange ale pozwalają przeczytać jak zrobić to samo z T-mobile.
Gehenna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-06-21, 14:02

Re: D-Link812KT czy dobrze wybrałam dla sieci Tmobile?

Post autor: Gehenna »

OK.
Z tych tematów wynika, że antena https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html , co do routera to chyba nie padła konkretna propozycja.
Napisałam do autorów PW, zobaczymy czy odpiszą jak sobie poradzili i z jakim sprzętem.
ODPOWIEDZ