Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: pawel_b »

Cześć
czy ktoś mógłby pomóc mi w weryfikacji istnienia BTS Orange:
Orange, ID BTS: 14021
Strachów, 594

Miejscowość Strachów, Gmina Jadów, powiat wołomiński
BTS jest na mapie mapabts.pl, jest też na mapie beta.btsearch.pl ale w źródle danych UKE

Czy ktoś wie czy ten BTS w ogóle istnieje?

Dziękuję bardzo!
Sagi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-30, 15:46

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: Sagi »

Istnieje fizycznie, ma zmierzone PEM. https://si2pem.gov.pl
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: pawel_b »

Sagi pisze:Istnieje fizycznie, ma zmierzone PEM. https://si2pem.gov.pl
dzięki bardzo za to info, no właśnie słyszałem że istnieje ale był w budowie i nie wiedziałem jak sprawdzić czy już działa :(
ale skoro ma zmierzone PEM to teoretycznie powinien działać....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: matek451 »

A na jakiej podstawie twierdzenie ze działa i na jakich pasmach? Pomiar PEM o tym jeszcze nie świadczy.
Sagi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-06-30, 15:46

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: Sagi »

matek451 pisze:A na jakiej podstawie twierdzenie ze działa i na jakich pasmach? Pomiar PEM o tym jeszcze nie świadczy.
Pytanie było, czy istnieje fizycznie. Istnieje - ma zmierzone PEM. Czy działa? Tak, działa - ma zmierzone PEM. Na na jakich pasmach i w jakim trybie, tego oczywiście nie wiadomo, ale też nikt o to nie pyta/mówi. W takim razie o czym świadczy PEM?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: wojteks »

PEM to zaledwie pomiary poziomu Pola Elektro Magnetycznego, na próbę zapewne był włączony żeby te pomiary zrobić.
Na dziś działać nie musi. Wiesz gdzie stoi, weź smartfon i zmierz poziom sygnału w jego pobliżu będziesz wiedział czy działa.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: matek451 »

Pomiar PEM akurat dla tego BTS-a NetWorks wg. mnie nie istnieje, po otwarciu na tej stronie z linka brak protokołu dla tego pomiaru, sąsiednia stacja Play jest przykładem jak to powinno wyglądać. Czyli infrastruktura radiowa na BTS-ie oraz pomiary PEM z niej. Oczywiście sam pomiar i protokól nie jest dowodem na to ze stacja już dziala komercyjnie, tak jak pisze kolega , weryfikacja na miejscu w poblizu BTS-a.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: pawel_b »

matek451 pisze:Pomiar PEM akurat dla tego BTS-a NetWorks wg. mnie nie istnieje, po otwarciu na tej stronie z linka brak protokołu dla tego pomiaru, sąsiednia stacja Play jest przykładem jak to powinno wyglądać. Czyli infrastruktura radiowa na BTS-ie oraz pomiary PEM z niej. Oczywiście sam pomiar i protokól nie jest dowodem na to ze stacja już dziala komercyjnie, tak jak pisze kolega , weryfikacja na miejscu w poblizu BTS-a.
weryfikacja na miejscu to nie specjalnie odkrywcze ;) gdybym mógł pojechać to był pojechał, to chyba oczywiste a pomiar PEM jest w drugiej zakładce raportu w Excelu, wykonany pod koniec kwietnia
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: matek451 »

Masz jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz, pokaż mi protokół z tego pomiaru a nie cyferki w Exelu z poziomem natężenia PEM, zresztą dla kazdego punktu pomiarowego sa jednakowe. Ma to wygladać tak jak dla Play https://si2pem.gov.pl/media/26/lab/7582 ... 4-2022.pdf
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg LTE - gdzie zweryfikować istnienie BTS ?

Post autor: pawel_b »

matek451 pisze:Masz jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz, pokaż mi protokół z tego pomiaru a nie cyferki w Exelu z poziomem natężenia PEM, zresztą dla kazdego punktu pomiarowego sa jednakowe. Ma to wygladać tak jak dla Play [ur]https://si2pem.gov.pl/media/26/lab/7582 ... 4-2022.pdf[/url]
Przydałoby się żeby to wyglądało jak w Play ale na kilku innych masztach Orange widzę że takie same informacje więc to chyba taki standard w Orange ;) być może że bardziej szczegółowych informacji nie udostępniają
ODPOWIEDZ