Sprzęt pod LTE na działce.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mr Jones
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-06-21, 10:42

Sprzęt pod LTE na działce.

Post autor: Mr Jones »

Cześć

W temacie http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=10&t=62752 wrzuciłem pomiary z miejsca gdzie chciałbym w miarę możliwości stabilnie pracować zdalnie. Głównie Zoom, Slack, wszelkie narzędzia do pracy z dokumentami online. Wieczorem streaming.

Z braku odpowiedzi nie mogłem ryzykować że zostanę z bezsensowną w mojej sytuacji umową z TMobile więc póki byłem w limicie 14 dni, zerwałem ją. Obecnie mam kartę w Play i tam chciałbym szukać abo.

Pogodziłem się już z myślą konieczności instalacji anteny. Czy możecie doradzić sprzęt - router i antenę do niego by wycisnąć ile się da z dostępnej infrastruktury? Głównie problemem jest niestabilność gdy pogoda nie dopisuje bądź zjedzie się letników.

Obecnie korzystam z Mikrotika Chateau LTE12 (RTB-RBD53G-5HACD2HND-TC_EG) z kartą pay as you go, jednak ze względu na coraz częstsze użytkowanie przestało się to sprawdzać

Wstępnie myślałem o inwestycji w Netgeara LBR20 i jakąś antenę zewnętrzną do niego. Czy to dobry pomysł? Co dałoby mi najlepsze warunki?
Mr Jones
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-06-21, 10:42

Re: Sprzęt pod LTE na działce.

Post autor: Mr Jones »

Cześć,
jakaś szansa na pomoc w temacie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt pod LTE na działce.

Post autor: matek451 »

Pomiary Play prze z okno dachowe poakzały dostateczne parametry sygnału na pasmach pojemnościowych LTE2100 i LTE1800, pasmo LTE800 też OK ale ono racji zasięgu i szerokości tylko 5MHz w PLAY ma małe znaczenie. Nastawiasz się na agregację tych 2 pierwszych, masz Chateau 12 kat. więc do takiej stacji jak u ciebie wystarczy, zobacz jak działa kazde z tych pasm na tym Chateau w tym oknie, mozesz wymusić w WebUI Mikrotika, na tej podstawie dalsze decyzje, także w kwestii anteny zewnętrznej, na koniec agregacja 3 pasm oraz LTE2100+1800 aby zobaczyć co do agregacji z tymi pasmami wnosi LTE800.
ODPOWIEDZ