Wybór routera i anteny zewnętrznej do sporadycznej pracy zdalnej

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Obisam
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-07-12, 19:09

Wybór routera i anteny zewnętrznej do sporadycznej pracy zdalnej

Post autor: Obisam »

Cześć,

Od paru dni staram się zagłębić w temat routerów LTE i na wstępie powiem, że nie poszukuję sprzętu najwyższej klasy ponieważ będzie on używany zaledwie parę tygodni w roku w celu pracy z działki przy ładnej pogodzie. Muszę mieć na tyle stabilne połączenie aby dało się prowadzić video rozmowy.

Lokalizacja: 51.565037 19.247538 (Rokitnica 43, 98-100)

Przeprowadziłem testy na telefonie w NetMonster dla wszystkich czterech największych operatorów i jakikolwiek 'znośny' sygnał miałem jedynie dla T-Mobile. Miałem praktycznie takie same wyniki dla dwóch BTSów: 28042 (Karczmy - gm. Zelów) i 23756 (Przygoń - gm. Dobroń).
RSRP -104dBm
RSRQ -13dB
SINR 3,4dB
RSSI -75dB

Rozumiem, że lepiej się łączyć z wieżą w Przygoniu bo ma 3 pasma LTE a w Karczmach są tylko 2? Ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie skoro mój router zapewne nie będzie w stanie agregować 3 pasm. Czy ZTE MF286R wystarczy do moich potrzeb? On agreguje 2 pasma LTE QAM64, tak? Znalazłem też model MF286R1 który jest o ~80zł tańszy i nie wiem czym te dwa się różnią. Jaką antenę zewnętrzną wybrać do takiego zestawu? Jeżeli jest jakaś tańsza/lepsza alternatywa to proszę o informacje.
ODPOWIEDZ