Nokia 5G receiver+ Beacon 2 Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qbek08
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-07-14, 15:38

Nokia 5G receiver+ Beacon 2 Play

Post autor: qbek08 »

Witam, przeglądając ofertę Playa że względu na budowę nowego masztu w mojej okolicy natknąłem się na ten zestaw:
https://www.play.pl/dlaciebie/produkty/ ... p=internet
Cena jest dosyć wysoka, ciężko o jakiekolwiek opinie czy to lepszy sprzęt niż ZTE MC7010 albo Huawei 5G CPE Pro 2? I czy jest sens dopłaty względem Netgear LBR20 dla lokalizacji Piaseczno Bławatków? Najbliższy BTS Play czyli Orężna nie ma jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> 5G więc zastanawiam się czy takie zakupy na zapas mają sens.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nokia 5G receiver+ Beacon 2 Play

Post autor: wojteks »

Zakupy "na zapas" nie mają sensu w przypadku technologii 5G w PL. Na dziś to tylko marketingowe 5G współdzielone z LTE na pewnej liczbie stacji bazowych. Tylko Plus ma namiastkę 5G 2600MHz ale i tak działa tylko wspólnie z LTE.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Nokia 5G receiver+ Beacon 2 Play

Post autor: Mig25 »

Trochę ciężko stawiać znak równości pomiędzy MC7010 a CPE Pro 2 , bo pierwszy jest do instalacji zewnętrznej( i sam jako taki nie ma nawet wifi , potrzebny mu router - albo wpina się go kablem lan bezposrednio do kompa), ,a drugi do typowy router wewnętrzny ,i co najwyżej można go porównywać z mc801a...
A czy ta Nokia lepsza ... Bez porównania trzeba założyć ,że to ten sam poziom ( choć Nokia LTE ma CAT.19 , MC7010 to CAT.21 chyba ).

Tak samo nikt Ci nie powie ,żeby iść w 5G , jeśli na maszcie go nie ma....
Romek1c
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2021-08-22, 20:41

Re: Nokia 5G receiver+ Beacon 2 Play

Post autor: Romek1c »

Dzień Dobry wszystkim
Mam pytanie czy Router Nokia NETBOX FastMile 5G Receiver + Beacon 2 czy odległość miedzy anteną a modemem może wynosić +/- 70 metrów
i czy antena z tego routera może być na zewnątrz czyli podatna na warunki atmosferyczne?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
ODPOWIEDZ