Pomoc w wyborze sprzętu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartez998
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-07-19, 12:54

Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: bartez998 »

Hej, proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Rozważam takie opcje:
DLink dwp 812 kt
Huawei b818
Obecnie korzystam z Play, hotspot z telefonu Sony Xperia 10 chodzi to przeciętnie szczególnie jeśli telefon jest na parterze domku.
Wczoraj zrobiłem pomiary stojąc w oknie dachowym pobieranie 38 Mbps, wysyłanie 30 Mbps, ping 30ms. Stojąc na parterze jest to bardziej 10mbps pobierania.
Zastanawiam się nad ruterem z anteną zewnętrzną montowana na kominie, czyli ten DLink skierowana w maszt Play, z tego co sprawdzałem jest niedaleko (adres Orzechowa 44 Koszalin).
Ale kompletnie się na tym nie znam i nie wiem do końca co wybrać, żeby poprawiło jakoś połączenia. Kwota jaką dysponuje to okolice 1000 zł, może być oczywiście mniej ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: matek451 »

Na temat jak zrobić testy napisałem tomy, jak widać nie do wszystkich to trafia. Telefon jest dobrym narzędzem do ich wykonania ale pokazuje się zawsze screena z aplikacji NetMonster na nim, w tym wypadku na zewnatrz a do tego screen ze speedtest i tyle. Nie podaje się BTS-a bo i tak nie wiesz czy z niego korzystasz, zamiast tego przybliżona twoja lokalizacja i tyle.
O tym co wart jest ten szajs z D-LINKA też napisałem wiele razy ale powtórzę kolejny, to wart z 300-400 zł zewnętrzny punkt dostępowy LTE, agreguje 2 pasm LTE QAM64, poziom techniczny 2017 roku, to odpowiednik wprowadzonego w tamtym czasie w PLAY ZTE WF830, zewnętrzny modem u obydwu to chipset GCT, oczywiście WF830 z dostępem do smartadmina i mozliwością wyboru pasm jest dużo lepszy, teraz chodzą po nawet 300 zł. D-Link oferuje to swoje badziewie za jakieś kosmiczne pieniądze a mimo to nadal znajdują się na to chętni.
A co do B818 to już nie jest optymalny wybór, a dlaczego to łatwo poczytać samemu, problemy z softem i praktycznie brak dalszego wsparcia, Huawei już nie bawi się w tym segmencie rynku.
ODPOWIEDZ