Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gilban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-08-02, 06:35

Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Post autor: gilban »

Witam. Czasem się zdarza, że gdzieś pojadę, gdzie potrzebuję skorzystać z Internetu na laptopie.

Najczęściej dostęp do gniazdka elektrycznego jest.

Mam Internet na kartę w Play. Taki 24 GB na rok za 50 zł. Dawno temu starter kupiłem i go utrzymuję. Płacę 50 zł na rok i mi dochodzi 2 GB miesięcznie. Uzbierało się już ponad 100 GB, ale też zawsze dodatkowy pakiet, na tydzień czy miesiąc można dokupić.

Do niedawna używałem Router D-Link DWR-921, ale zaczął się sukcesywnie wieszać. Ma już z 10 lat. I muszę kupić coś nowszego i może ktoś z Was mi podpowie co kupić tak bardziej do noszenia, do zapakowania do walizki?

Zastanawiam się nad TP-LINK TL-MR100. Zauważyłem, że gabarytowo jest dosyć mały. Czyli jest to duży plus. Czy ktoś go z Was używał?

A może coś innego?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Post autor: tomekwwa »

Ja Cię proszę. Wszystkie te wynalazki tplinka z modemami LTE to szajs i dno za ciężkie pieniądze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Post autor: matek451 »

Ma jedno g.... z D-Linka to znalazł kolejne z TP-Linka, do Play jak chce się korzystać z agregacji pasm to minimum B535-333 2 CCC CA QAM256 lub 3 CC CA QAM256 B628350 ale jak budzet skromny i ma pracować bez anten zew. to wiadomo MF286d.
gilban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-08-02, 06:35

Re: Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Post autor: gilban »

A z routerów takich przenośnych, z akumulatorem, to co najlepsze będzie? Czy Xiaomi F490 jest ok? Czy może w Play za gotówkę kupić E5783-230a, a może wystarczy: ZTE MF-971R?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Post autor: wojteks »

Z tych 3 to ZTE chyba jest najlepszym wyborem a xiaomi najgorszym.
Nie pomagam na PW!
gilban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-08-02, 06:35

Re: Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Post autor: gilban »

Dzięki wielkie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Post autor: matek451 »

Te zabawki nie sa dedykowane do pracy 24/7. MF971 agreguje 2 pasma w kazdym ukladzie, E5783 nie dziala w agregacji LTE2600+2100, LTE2100+1800, MF971 wystpuje jako wersja MF971v ze zlaczami anten zew. i MF971R bez złącz, uzywane za około 100 zł, drozej nie warto.
gilban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-08-02, 06:35

Re: Jaki modem/router kupić? Taki bardziej mobilny?

Post autor: gilban »

Ja w domu mam Internet VDSL od Orange. I jest OK. To ma być do tego, żeby <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> laptopa i taki router i pojechać na wieś, czy do innego miasta i żebym miał dostęp do Internetu. Czyli z niego będę korzystał okazjonalnie. Tak to wygląda. Ponieważ najczęściej do gniazdka mam dostęp, to myślałem o tym TP-LINKU, szczególnie że ma 2 zewnętrzne anteny. Ale jak model MF971R do używania na wsi jest lepszy, to i go kupiłem w salonie PLAY za całe 249 zł. Przynajmniej mam 2 lata rękojmi. Więc temat idzie do zamknięcia.

Mnie nie stać na to żeby za router wydać 400 czy 500 zł do okazjonalnego używania. Więc miał to być sprzęt tani, ale też nowy i tyle.

I jeszcze jedno - mnie nie zależy na agregacji, tylko na tym żeby sprzęt dobrze łapał sygnał z odległych anten. Na wsiach rzadko kiedy jest dostęp do kilku nadajników.

Nie zależy mnie też na super wydajnym WiFi. Ponieważ wszyscy w opiniach podają tylko zasięg WiFi, to tu mi bardziej zależało żeby się dowiedzieć który sprzęt łapie sygnał LTE dobrze.

Dlatego też w pierwszym poście o agregacji nic nie mówiłem.
ODPOWIEDZ