Router z ew. antena, żeby wymusić BTS

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
filippopow
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-08-12, 12:11

Router z ew. antena, żeby wymusić BTS

Post autor: filippopow »

To mój pierwszy post na forum. Przejrzałem sporo wątków i wielkie dzięki za udostępnienie takiej masy wiedzy. Nadal jednak nie jestem pewien co powinienem wybrać w mojej sytuacji.
Na wstępie tylko dodam, że pomiary robione przez Speed Test, a podpięcie do BTSów sprawdzane NetMonsterem.
Mianowicie w Komornikach pod Poznaniem gdzie mieszkam jest sporo BTSów. W moim mieszkaniu telefon, na którym robiłem testy podłącza się jak chce do trzech różnych BTSów. (Zakładowa, maszt King Tony oraz pylon CH Top Shopping). Korzystam z dwóch kart (Play i T-Mobile). Chciałbym przejść do T-Mobile (na razie testowo <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kartę) ze względu na ofertę bez limitu.
Play osiąga z rzadka 50-60 Mbit, ale częściej to połowę tego. Natomiast T-Mobile różnie zależnie od BTSu. Najlepiej działa osiągając podpięty pod BTS pylon Top Shopping podchodząc pod 100 Mbit, jednak łapię go dopiero wychodząc na balkon. W środku mieszkania łącze się z BTS Zakładowa i wtedy transfer spada do wartości podobnych co w Play.
Oczywiście ostatecznie chcę kupić router (z ew. antenami),, ale taki który mógłbym jakoś ustawić, żeby łapał ten najszybszy BTS. Czy opcja router w środku podpięty do anten kierunkowych ustawionych na balkonie załatwi sprawę?
Jaki model routera i ewentualnych anten polecacie.
Jeśli jakieś informacje jeszcze są potrzebne to dajcie znać. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ