Internet NetBox Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

Witam mieszkam w milikowicach jakies 200 m odemnie wybudowano bts play, i prosil bym o pomoc w wyborze router, w play sa tylko takie modele https://www.play.pl/dlaciebie/sklep/net ... rentPage=1

Podobno ten standardowy ZTE MF258 jest dobry bo nie brandowany, ale nie wiem za bardzo o co w tym chodzi.

Dotychczas mialem t mobile gdzie btsy mialem oddalone kilka km, internet w miare dzialal , ale ostatnio cos szfankuje, co Ciekawe sasiad posiadal play 300gb, i narzekal, powiedzial mi ze 2 miesiace temu zrezygnowal o przeniosl sie na t mobile i jest zadowolony. Kompletnie tego nie rozumiem skoro moze szybko wykozystywal limit i predkosc naturalnie spadala nie wiem. Nie wiem o co chodzi, ale ja zaryzykuje i wezme ten play no limit lte, bo ten bts nie ma 5g.

Obrazek

Z gory dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet NetBox Play

Post autor: wojteks »

Masz smartfona z LTE?

Jeżeli tak to pokaż dane z programu netmonster (android), zakładka live i speedtest do tego. Testy na karcie Play prepaid.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet NetBox Play

Post autor: matek451 »

W tej lokalizacji operatorzy NetWorks a więc i T-mobile wymagaja uzycia zewnętrznej anteny bo najblizsza stacja NW to Mokrzeszów lub w Świdnicy, około 5 km od ciebie więc na co najyzej bez anteny kiepski zasięg na LTE800 z nich a na pasmach pojemnościowych LTE1800/2100 lipa. Sąsiad nie ma żadnego pojęcia o takich tematach.
W przypadku Play kluczowy test na telefonie jak pisze kolega, potwierdzona stacja z LTE1800+800 ale do sprawdzenia czy nie ma na nim jeszcze LTE2100. Przy 200m od BTS-a nie korzysta się z anten zew. czy CPE LTE, wystarczy sam router LTE-A.
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: Internet NetBox Play

Post autor: erni80 »

Marjannnn pisze: ...
Podobno ten standardowy ZTE MF258 jest dobry bo nie brandowany, ale nie wiem za bardzo o co w tym chodzi.
......
Właśnie w Play jest brandowany , zakup wszędzie tylko nie w Play.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

To osobno kupic router ?? Jakie polecacie Panowie?

To nie wiem na innym forum czytalem ze wlasnie ten model jest nie brandowany.

Nie mam jak sprawdzic na telefonie bo wszystko mam w tmobile, ale w play moge wziac zestaw na 21 do testow i tak zrobie. Zobaczymy
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: Internet NetBox Play

Post autor: erni80 »

Marjannnn pisze:...
To nie wiem na innym forum czytalem ze wlasnie ten model jest nie brandowany.
.....
w T-mobile jest niebrandowany oraz w sklepach typu x-kom.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

erni80 pisze:
Marjannnn pisze:...
To nie wiem na innym forum czytalem ze wlasnie ten model jest nie brandowany.
.....
w T-mobile jest niebrandowany oraz w sklepach typu x-kom.
W play bez limitu to musze wziac z routerem ,, ehh bez sensu
Jaki najlepszy router bedzie z tych z linku z 1 postu
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet NetBox Play

Post autor: wojteks »

Marjannnn pisze: Nie mam jak sprawdzic na telefonie bo wszystko mam w tmobile,
A jaki problem kupić starter play (za 5 pln), włożyć SIM do telefonu aktywować promocję (opisy na forum) i zrobić testy.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet NetBox Play

Post autor: matek451 »

I nie pakować się w abonament za kupę kasy, 1 TB napre-paidach za15-20zł,no i po ... taka dyskusja o MF258 jak masz 200m od BTS-a, sygnał przesterowany jak nic.
Masz zrobić test na telefonie i pokazać screeny z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US i speedtest. Wyglada na to ze nie czytasz co piszę lub ze za wiele nie rozumiesz, kluczowe jest to czy na BTS-iejest też LTE2100 i działa agregacja LTE2100+1800. Koszt routera do Play w tej lokalizacji to 350-400 zł, kupujesz sam i jedziesz na pre-paidach za grosze.
Startery odNowa to koszt 5 zł za sztukę a na A... w pakietach 3-4 zł za sztukę.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

matek451 pisze:I nie pakować się w abonament za kupę kasy, 1 TB napre-paidach za15-20zł,no i po ... taka dyskusja o MF258 jak masz 200m od BTS-a, sygnał przesterowany jak nic.
Masz zrobić test na telefonie i pokazać screeny z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US i speedtest. Wyglada na to ze nie czytasz co piszę lub ze za wiele nie rozumiesz, kluczowe jest to czy na BTS-iejest też LTE2100 i działa agregacja LTE2100+1800. Koszt routera do Play w tej lokalizacji to 350-400 zł, kupujesz sam i jedziesz na pre-paidach za grosze.
Startery odNowa to koszt 5 zł za sztukę a na A... w pakietach 3-4 zł za sztukę.
Juz sam minus to to ze router jesy z antena , testy takie same praktycznie jak t mobile, gdzie btsy sa 5 km dalej musze kupic porzadny router niebrandowany i pokombinowqc z t mobile i antena kierunkowa nie wiem. Jestem zbity z tropu totalnie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet NetBox Play

Post autor: matek451 »

A gdzie wyniki tych testów Play ?
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

No nie wrzucalem byly porownywalne z tmobile wiec nie bede placil 120 zl miesiecznie bo to bez sensu, a powiedz mi na jakiej zasadzie dzialaja te doladowania prepaid 1tb ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet NetBox Play

Post autor: matek451 »

Ja nie jestem wróżką , dla mnie podstawą są zawsze wyniki testów, czyli screen z zakładki Live i ze speedtestu bo pokazują dane o których trzeba mieć pojęcie jak je interpretować.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

Rozumiem ale postanowilem ze kupuje router asusa i do tego wezme play na karye za 5 zl o z tego co wiem jest tam opcja za 40 internet bez limitu. Bo nie wiem co miales na mysli odnosnie tych prepaid.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet NetBox Play

Post autor: matek451 »

Kupuj ten szajs od Asusa, nie mój problem. Sprzęt tego producenta do LTE to znana od lat lipa, to takie routery DSL do których Asus dokleja na siłę kiepski modem LTE i sprzedaje taki wynalazek za kupę kasy . Asus to dobra firma ale w kwestii LTE się nie liczy.
Należysz do ludzi którzy nie współpracują więc się niczego nie nauczą, partnerem do rozmowy z tobą jest ten sąsiad.
W Polsce internet mobilny działa ogólnie OK ale 95%uzytkowników postępuje jak ty, nie wie jak z niego korzystać i osiąga marne wyniki.
Tyle z mojej strony w tym temacie.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

To jaki router, lub jaki sprzet bys mi zaproponowal w miejscu gdzie mieszkam , patrzac na mapke bts ?? Skoro jestes taki znawca :), sorry ale kompletnie sie nie znam, a nie bede co chwile jezdzil kupowal karty , umowy podpisywal zeby testowac.

Na chlopski rozum majac bts play 300m od domu powinien chulac net z play, ale mowie pobieranie mialem w okolicach 15 w play i tmobile , sprzet z play jaki mialem byc z antena , co pisales ze jest nie potrzebna, ale tam tylko z antenami sa routery.
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: Internet NetBox Play

Post autor: erni80 »

Słuchaj, ten BTS 300m od Ciebie jest tak beznadziejny ,że szkoda na niego czasu ( chyba ,że jak pisze kolega @matek451 może jednak jest tam nadajnik 2100) - trzeba zrobić testy. Lepiej podaj inne BTS z okolicy. Być może dalszy będzie dawał lepsze rezultaty ale bez testów to kupywanie kota w worku.

P.S
kupując karty operatorów nie musisz żadnych umów podpisywać :-), pre-paid tylko rejestrujesz, koszt karty 5 zł!
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 44&zoom=11

Obrazek

Powiedzmy ze zostane przy t mobile kiedys robilem testy na tym routerze huawei b525 i najlepszy wyniki mialem na bts w jaworzynie.

Ps ten na swiebodzicach tez dawal dobre rezultaty

Obrazek

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 07&zoom=12
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: Internet NetBox Play

Post autor: erni80 »

Nie wklejaj parametrów BTS-a ze strony tylko zrób porządne testy. Wystarczy ,że są zapchane i niewiele to zmieni. Zrób test playa a potem-tmobile i wklej lub napisz wyniki z netmonster na android ( zakładka live plus speedtest).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet NetBox Play

Post autor: matek451 »

Kolega przejawia wręcz samobójczy upór w kwestii wspólpracy z kimś kto ma to w małym palcu, efekt, chce kupować Asusa z LTE, zapewne z modemem 6 kat bez agregacji LTE2100+1800, choć pokazuje BTS-y NetWorks z 3 CC CA do których minimum router z agregacja 2 pasm pojemnościowych LTE w QAM256. No i ma jeszcze pretensje że się go na jakieś testy naraża i wydatki.
Tak jak pisałem, to postawa 95% ludzi korzystajacych z LTE, dzięki niej są w czarnej d...
Play nawet jak póki co z LTE1800+900 to dostanie zapewne LTE2100 bo to typowy standard stacji bazowych PLAY na wsiach, czyli też router z 2 CC CA QAM256.
Poza tym po ..j to p.... o T-mobile i bez limitu danych jak dla Milikowic usługa nie jest dostępna, sprzedają dla tej lokalizacji tylko 100GB.
Jak ma się parcie na tego operatora to 555GB/m-c na pre-paidzie za 17,5 zł a nie 100GB w abonamencie za 20 zł.
Brak wiedzy, brak szacunku dla fachowca więc będzie potem płacz i zgrzytanie zębami, skąd ja to znam. Przerabiam kilka razy w tygodniu jeżdżąc po ludziach którzy nabrali szajsu na abonament bo im "somsiad" czy konsultant w salonie tak doradził.
Testy są proste, koszt żaden, w PLAY 200GB na pre-paidzie 5 zł
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: Internet NetBox Play

Post autor: erni80 »

Słuchaj kolegi @matek451, ja 2 lata temu też nie miałem pojęcia praktycznie żadnego o LTE a korzystam już od ok.5 lat.
Nadal popełniam jakieś błędy ale dzięki radom w/w kolegi oraz innych na swoim osiedlu ( 11 domów) mam najszybszy internet ,gdzie wszyscy pozostali mają takie same warunki a są w tyle z 6 lat za mną. Może jak za jakiś czas podłącza światłowód to powiedzą ,że warto było czekać ale ja nie chciałem.
Ostatnio zmieniony 2022-10-28, 12:25 przez erni80, łącznie zmieniany 1 raz.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

Wroce z pracy i zrobie testy
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

Ok wysylam testy tmobile z router b525 i play z telefonu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet NetBox Play

Post autor: matek451 »

Play na LTE1800, sygnał na nim poprawny , speedtest słaby, pasmo przeciązone. T-mobile zaskakujaco dobry speedtest jak na fakt że łaczysz się z BTS-em NetWorks Jaworzyna Śląska na LTE800, parametry sygnału bardzo słabe, do tego w sąsiadach LTE1800 i LTE2100 z niego na szczątkowym sygnale. W sąsiadach jeszcze gorsze parametry sygnału na LTE800 z BTS-a Mokrzeszów i z niego podobne parametry sygnału na LTE1800/2100 jak z Jaworzyny. W aplikacji też PCI z innych okolicznych BTS-ów na LTE800/1800/2100 a nawet LTE2600 ze śladowym zasięgiem.
Ogólnie tak jak pisałem konieczna jest antena zewnętrzna do routera. Operator nie oferuje no limit dla twojej miejscowości ale jest na to sposób, użytkownicy forum wiedzą jak uzyskać kartę do T-mobile za 60 zł w starych taryfach biznesowych.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

matek451 pisze:Play na LTE1800, sygnał na nim poprawny , speedtest słaby, pasmo przeciązone. T-mobile zaskakujaco dobry speedtest jak na fakt że łaczysz się z BTS-em NetWorks Jaworzyna Śląska na LTE800, parametry sygnału bardzo słabe, do tego w sąsiadach LTE1800 i LTE2100 z niego na szczątkowym sygnale. W sąsiadach jeszcze gorsze parametry sygnału na LTE800 z BTS-a Mokrzeszów i z niego podobne parametry sygnału na LTE1800/2100 jak z Jaworzyny. W aplikacji też PCI z innych okolicznych BTS-ów na LTE800/1800/2100 a nawet LTE2600 ze śladowym zasięgiem.
Ogólnie tak jak pisałem konieczna jest antena zewnętrzna do routera. Operator nie oferuje no limit dla twojej miejscowości ale jest na to sposób, użytkownicy forum wiedzą jak uzyskać kartę do T-mobile za 60 zł w starych taryfach biznesowych.
Nie wiem jak to jest z tym bez limitu ale place 75 zl , oferte zalatwial mi szwagier ktory pracuje w tmobile i jest to bez limitu na bank, jaki kupil bys router i antene zeby wycisnac z tego jak najwiecej??
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: Internet NetBox Play

Post autor: erni80 »

W T-mobile budżetowo można wziąć tego ZTE MF258K, jest on niebrandowany, tyle ,że antena w nim jest dookólna więc nie wiem jakby zbierała sygnał.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

Matek451 jaki sprzet bys polecił ?
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

Bo to co napisapes wyzej o sygnalach itd to to i ja wiedzialem wystarczy poczytac co jest czym, ale na sprzecie sie nie znam. Myslalem ze hak jestes taki wszystko wiedzacy napiszesz cos wiecej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet NetBox Play

Post autor: matek451 »

A co mialem napisać, test potwierdził ze zasięg T-mobz Jaworzyny lub Mokrzeszowa i pokazał LTE800 czyli pasmo zasięgowe o szerokości 10MHz z reguły obciążone przez klientów nie korzystajacych z anten zewnętrznych. Na pasmach LTE1800/2100 sygnał szczatkowy.
Potwierdził tylko to co napisałem, sprzęt czyli router plus antena zalezy od tego czy chcesz korzystać z 3 pasm LTE i ich agregacji czy tylko z agregacji 2 pasm LTE.
Marjannnn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2022-10-27, 06:57

Re: Internet NetBox Play

Post autor: Marjannnn »

Az tak sie nie znam a Jak Ty bys to zrobil na moim miejscu kolego ???
ODPOWIEDZ