Router 5G z możliwością podpięcia anten / T-Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mpiter
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-01-23, 11:05

Router 5G z możliwością podpięcia anten / T-Mobile

Post autor: mpiter »

Cześć, jak zawsze przy wymianie sprzętu idę w waszym kierunku.
Poprzednio doradziliście B715s i anteny.
Tym razem szukam czegoś przyszłościowego. Mam T-Mobile, Sudół, gm. Działoszyce, powiat pińczowski, cisnę z nadajnika w Kazimierzy Wielkiej. 5G T-Mobile na razie u mnie nie ma, ale powoli posuwają się w moim kierunku i w gm. Skalbmierz można już chwycić ichnie 5G i elegancko wyciagnąć ponad 300mb/s.
Obecny B715s powoli kończy żywot, i szukam czegoś nowego, już z myślą o 5G. Budżet to 2500zł, chciałbym aby była możliwość podpięcia anten zewnętrznych(obecnie mam dwupanelówkę od Khayn( o tą: https://allegro.pl/oferta/mocna-antena- ... 7085419349), sprawuje się świetnie od wielu lat.
W oko wpadł mi Mikrotik Chateau 5G.

Czy to dobry wybór czy polecicie coś lepszego?

I pytanie na marginesie, czy takie anteny jak mam obecnie nadają się do 5G czy one są tylko pod LTE?


Z góry piękne dzięki za odpowiedzi i polecenia :)
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Router 5G z możliwością podpięcia anten / T-Mobile

Post autor: Mig25 »

Widziałeś ile anten ma ten Chateau 5G :
Obrazek
Tylko dwie teoretycznie są zewnątrzne , ale też od razu Mikrotik daje do nich anteny ( które może i wyglądają jak patyki , ale są to nadrukowane na PCB anteny .
Żeby korzystać z dobrodziejstw 5G , a także MIMO w LTE modem musi korzystać z więcej niż z dwóch anten.
Jeśli masz daleko do BTSa i muszą być anteny , to szkoda pieniędzy na taki sprzęt , bo on nie będzie szybszy , nawet od B715...
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Router 5G z możliwością podpięcia anten / T-Mobile

Post autor: ktry »

Ciekawe czy w twoim przypadku by się nie sprawdziły moje przeróbki których dokonuję w każdym nowym sprzęcie . :D

Chodzi konkretnie o wyprowadzenie dwóch wyjść antenowych na antenę zewnętrzną którą posiadasz.
LTE działa idealnie na tych przeróbkach. :)
Gdzieś czytałem że i 5G ponoć poprawia się zasięg ,ale nie sprawdziłem tego bo najbliższe 5G mam 17 km więc nie ma szans.
:(
major
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-10-22, 14:15
Lokalizacja: Forum

Re: Router 5G z możliwością podpięcia anten / T-Mobile

Post autor: major »

ktry pisze:Ciekawe czy w twoim przypadku by się nie sprawdziły moje przeróbki których dokonuję w każdym nowym sprzęcie . :D

Chodzi konkretnie o wyprowadzenie dwóch wyjść antenowych na antenę zewnętrzną którą posiadasz.
LTE działa idealnie na tych przeróbkach. :)
Gdzieś czytałem że i 5G ponoć poprawia się zasięg ,ale nie sprawdziłem tego bo najbliższe 5G mam 17 km więc nie ma szans.
:(
2 wyjscia to raptem jedna antena MIMO
jak dobra antena i dobrze ustawiona to czemu ma nie dzialać :)
ODPOWIEDZ