Huawei B529s-23a i internet z T-mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
banujek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-11-06, 19:57

Huawei B529s-23a i internet z T-mobile

Post autor: banujek »

Witam.
Opiszę wszystko szczegółowo żeby nic nie pominąć.
Czy jest możliwość aby zwiększyć prędkość mojego internetu?

Specyfikacja:
Router Huawei B529s-23a
Antena kierunkowa Signaflex DUAL T2 2x23 dBi dla GSM
2x Konektor Antenowy FME na CRC9 + TS9 + SMA 15cm 3w1

Parametry z aplikacji Hmanager z dnia 06.11 z godziny 20:00
Pasmo 2100
RSSI -71
RSRQ -15
RSRP -105
SINR -4

Nadajnik znajduję się odemnie 5 km w linii prostej
Dane nadajnika:
https://ibb.co/ZSF5yBq

Wynik speedtestu:
Pobieranie: 10 Mb/s
Wysyłanie: 15 Mb/s
Ping: 40

Otóż od ostatniego czasu prędkość pobierania spadła z 30 Mb/s na 10 Mb/s i chciałbym uzyskać z powrotem lepszą prędkość.
Znajomy posiadający tą samą antene osiąga z nadajnika oddalonego o 6,5 km prędkość 60 Mb/s

Podmieniałem już swój router na Alcatel LinkHub LTE cat7 Home Station ale prędkość pozostaje bez zmian.
Anteny są sprawne. Po przełączeniu w routerze z anten zewnętrznych na lokalne dane wyglądaja następująco:
Pasmo 2100
RSSI -83
RSRQ -19
RSRP -120
SINR -10

Dodam że przeniosłem swój router o 5 metrów w inne miejsce żeby polepszyć sygnał WiFi w domu i sprawdzę czy jak odstawie go na stare miejsce to czy prędkość się poprawi ponieważ czytałem że routery potrafią pracować na wszystkich antenach mimo wpięcia zewnętrznych.

Anteny zamontowałem na wysokości 5 m pod dachem i pod napowietrznym przyłączu energetycznym.
Anteny skierowane są lekko do góry pod kątem 20 stopni

@update
Przestawiłem router w stare miejsce w którym kiedyś miałem dobry internet.
Na dzien dzisiejszy, godzina 15:40 07.11 wynik speedtestu:
Pobieranie: 14 Mb/s
Wysyłanie: 5 Mb/s
Ping: 20

Dane z Hmanager:
Pasmo 2100
RSSI -73
RSRQ -13
RSRP -105
SINR -6

Moja lokalizacja to Borzymówka 96-513 Nowa Sucha. Ustawiałem antene skierowaną na adres Nowa Sucha 55A gdzie znajduje się kolejna antena ale wynik jest fatalny na każdym paśmie. Próbowałem skierować antenę na miejscowość Patoki ale moje anteny łączą się z anteną pod adresem Nowa Sucha 55A.

Informacje o wszystkich nadajnikach w mojej okolicy (nie ma ich dużo):
Patoki: https://ibb.co/dDRHzwr
Bolimowska Wieś: https://ibb.co/B4jKChm
Nowa Sucha: https://ibb.co/L9qvp28

Mam podpisaną umowę z T-mobile do 02.2024 więc chciałbym aby poprawić swój internet w tej sieci ale nie wykluczam też innych sieci.
Płacę za internet 60 zł i mam dane bez limitów. Jedyny limit to maksymalna prędkość (max 30 Mb/s) ale jestem w stanie zapłacić więcej jeżeli udałoby mi się poprawić swój internet.
Wysłałem zgłoszenie do T-mobile o mojej sytuacji. Dostałem taką odpowiedź
Dzień dobry. Dokładnie sprawdziliśmy zgłoszony problem.. Usługa działa prawidłowo po stronie sieci.Transfery poniżej oczekiwań, mogą wynikać z ograniczeń pojemnościowych sieci w lokalizacji transmisji danych. Nie stanowi to jednak nieprawidłowości. Sieć w Państwa lokalizacji pracuje prawidłowo, ale jest wyjątkowo intensywnie eksploatowana. Cały czas trwają zaawansowane prace nad zwiększeniem pojemności i wydajności sieci. Na okolicznych nadajnikach występuje chwilowe przeciążenie zasobów radiowych. Jest to jednak sytuacja o zmiennym i chwilowym charakterze, więc nie jest równoznaczna z brakiem dostępu do usługi. Wpływ na osiągane prędkości ma także kategoria agregacji pasma wykorzystywanego urządzenia. Każde zgłoszenie jest uwzględniane w procesie rozbudowy sieci. W okolicy nie odnotowaliśmy zwiększonej liczby zgłoszeń od innych klientów. Niestety brak jest planów rozbudowy sieci w tej lokalizacji w najbliższym czasie. Pozdrawiamy Zespół Obsługi Zgłoszeń Technicznych.
banujek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-11-06, 19:57

Re: Huawei B529s-23a i internet z T-mobile

Post autor: banujek »

Problem rozwiązany. Napiszę dla pozostałych osób. Może komuś się przyda.
W moim przypadku okazało się że nadajnik T-mobile powodował taki zasięg.
<font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet w Playu. Nadajnik oddalony ode mnie 6km (T-mobile 5,5km).
Wyniki z Hmanager:
Pasmo 2100
RSSI -65dBm
RSRQ -6dB
RSRP -90dBm
SINR 10dB

Prędkość
Pobieranie: 75 Mb/s
Wysyłanie: 25 Mb/s
Ping: 16 m/s

Na dodatek dodam że w Playu miałem możliwośc <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> oferty NetBox z ich urządzeniem. Pozwolili mi korzystać ze swojego sprzętu a w T-mobile ograniczyli przesył danych do mniej niż 1 Mb/s ponieważ nie korzystam z ich sprzętu (na którym zasięg jest jeszcze gorszy)
ODPOWIEDZ