Huawei B315 + antena

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-11-18, 14:45

Huawei B315 + antena

Post autor: stem »

Cześć,

Mieszkam w miejscowości Konarzewo gm. Dopiewo ul. Laskowskiego.
Na telefonie mam prędkości ok 10-20Mb i w zupełności mi to wystarczy natomiast na B315 czasami jest ok a czasami nie ma w ogóle internetu.
BTSów w bliskiej odległości mam 4 więc pasma do wyboru do koloru.
HManagerem wymuszałem wszyskie częstotliwości, router ustawiałem we wszystkich oknach i nic.
Network Cell Info Lite niestety nie pokazuje mi z którym BTSem łączy się telefon ale wiem, że ten z którym się łączy jest ok i stąd teraz moje pytanie:
Kupować do B315 antene kierunkową, żeby wymusić konkretnego BTSa a potem na routerze wymusić konkretne pasmo czy lepiej od razu kupić jakiś router z agregacją?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B315 + antena

Post autor: matek451 »

Słów wiele a konkretów zero, oczywiście oprócz lokalizacji. Tak operatora i sprzętu się nie dobiera, a minimalizm w kwestii prędkości w internecie mobilnym z reguły kończy się kiepsko. Techniczny zabytek czyli B535 gdy zasieg 3 operatorów z BTS-ów 4CC CA to nieporozumienie, inwestowanie w antenę do niego bezcelowe.
stem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-11-18, 14:45

Re: Huawei B315 + antena

Post autor: stem »

Dziękuje za odpowiedź.
Wybacz mało konkretów ale jestem laikiem i tyle udalo mi się wywnioskowac po kilku godzinach czytania forum i robienia testów.
Jeżeli zatem mam zainwestować w router to coś tańszego niż wszędzie polecany B818?
Co miałbym ewentualnie zrobić, żeby sprawdzić czy agregacja np tylko 2 pasm mi w zupełności wystarczy?
Nie chodzi mi o szukanie oszczędności rzędu 100zł ale może znajdzie się coś w granicach 500-700zl zamiast 1200zl za B818?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B315 + antena

Post autor: wojteks »

stem pisze:niż wszędzie polecany B818?
B818 już nie jest polecany wszędzie, brak wsparcia producenta, zakończona produkcja.
Nie pomagam na PW!
stem
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-11-18, 14:45

Re: Huawei B315 + antena

Post autor: stem »

To co, kupić w ciemno np. MF286D czy porobić jakieś pomiary?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B315 + antena

Post autor: wojteks »

Od pomiarów powinieneś zacząć.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ