Sprzęt do internetu T-Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mc_osh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-11-22, 09:38

Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: mc_osh »

Hej

Musze wybrać modem do internetu LTE bez limitu w T-Mobile.

Dwie oferty: 90Mbit/s i trzy sprzęty:

ZTE MF286D
TCL LINKHUB LTE Cat 13
ZTE MC801A 5G

Bez limitu prędkości:
WNC T-Mobile Internet 5G Home Office

W mojej lokalizacji nie ma na razie 5G, a do nadajnika mam jakieś 800m bez większych przeszkód.

Ktoś doradzi, który router wybrać? Nie mam możliwości zmierzenia parametrów sieci. Wrzucam screeny z danymi nadajnika.

Obrazek

Obrazek

Chodzi mi o to, który router będzie najlepszy, czy pchać się w zestaw z antena czy router domowy i dokupić coś osobno?

Dzięki wielkie za pomoc
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: matek451 »

Najpierw test w domu i na zewnatrz na telefonie Android z karta T-mobile i aplikacją NetMonster i screeny z zakładki Live I speedtestów. To podstawa w doborze sprzętu.
mc_osh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-11-22, 09:38

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: mc_osh »

Ok, postaram się dziś to jakoś ogarnąć ;)
mc_osh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-11-22, 09:38

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: mc_osh »

Udało się zrobić testy. Wrzucam po dwie próby z domu i z zewnątrz.

Wewnątrz:

1

Obrazek

Obrazek

2

Obrazek

Obrazek


Na zewnątrz:

1

Obrazek

Obrazek

2

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że to wystarczy do doboru sprzętu ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: matek451 »

W domu parametry sygnału słabe lub bardzz o słabe na LTE1800/2100. , na LTE2600 sygnał szczatkowy. Prędkości OK , stacja nieobciązona. Na zewnatrz dostatecznie na 2 pierwszych pasmach i nieco gorzej na LTE2600, duzy potencjał BTS-a. Są dwie opcje , router umieszczasz na zewnatrz, oczywiście wtedy wybór MC801a, z wymienionych routerów TCL ma 2 złacza antenowe ale to słaby sprzęt, MC801A złacza pracuja tylko z antenami na C-band. MF286d to dobry router ale z dziwna konfigurcją złącz antenowych , więc gdyby były w domu to wymagana antena zew. i byłby problem.
Bez limitu prędkości ten WNC to dobra teraz oferta, teraz abonament za 110 zł a ten CPE 5G/LTE plus Xiaomi repeater lub słuchawki za 9 zł to jak za darmo. W ofercie do 90Mb/s ale z routerem zew. za 90 zł kosztuje taki zestaw 199 zł, w tej ofercie jest też MF258k za 9 zł.
Oczywiście promocja na Blac F. tylko w sklepie internetowym bo sa rabaty 10-20 zł czyli przez 2 lata mniej 240-480 zł , no i aktywacja za darmo.
Wartość takiego WNC z tym repeaterem to tak z 1500 zł. MC801a wart 800-900 zł,
mc_osh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-11-22, 09:38

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: mc_osh »

Dzięki wielkie za pomoc. 70, a 110zl jest nieduża różnica, chociaż odzywa się we mnie wewnętrzna oszczędność kosztem stabilności :facepalm:
Umieszczenie routera na zewnątrz nie wchodzi w grę, wiec chyba zostaje tylko opcja za 110zl i antena na zewnątrz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: matek451 »

To nie tak, 90Mb/s z routerem kosztuje 70 zł, do tego MC801a za 119 zł, wart jest 800-900 zł więc zyskujeszo koło 700-800 zł. Taka sama oferta z WNC 5g kosztuje 90 zł/m-c a do tego opłata 199 zł za WNC+REPEATER/SŁUCHAWKI.
W zamian otrzymujesz w pierwszej ofercie router 5G/LTE wart około 800-900 zł, w drugiej CPE 5G/LTE za 199 zł +24x2-=599 zł i prezent w gratisie. Warte z 1500-1600 zł czyli masz w kieszeni 900-1000 zł. No i nie martwisz ię o zasięg, anteny bo masz gotowy zestaw CPE LTE/5g.
Oferta za 110 zł dotyczy no limit na dane i prędkości a WNC+ gratisy masz za 9 zł.
mc_osh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-11-22, 09:38

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: mc_osh »

Finalnie wziąłem zestaw WNC/repeater bez limitu prędkości za 110zl.
Światłowód nie jest u mnie planowany w najbliższym czasie, mam wiekszy komfort psychiczny gdy mogę wyciągnąć ponad 100Mbit szczególnie przy pracy zdalnej. I do tego zestaw z antena, który wyjmuje z pudełka i ustawiam według aplikacji. Mam nadzieje, ze będę zadowolony, a jeśli nie to mogę przecież zrezygnować z zamówienia internetowego.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: matek451 »

W T-mobile jest tak ze jak pojawi się światłówód to można tą ofertę zamienić na światłówodową bez konsekwencji i co ciekawe zostawiają ci ten WNC, PRZECHODZI OD RAZU NA TWOJA WŁASNOŚĆ więc nic nie stracisz gdyby pojawiła się taka opcja przed upływem 2 lat. Ja mam tak WNC od gościa który po pól roku przeszedł na światełko a mnie odsprzedał zestaw za okazyjną cene.
mc_osh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-11-22, 09:38

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: mc_osh »

W takim razie może to być idealne rozwiązanie jakby pojawił się światłowód.

Żeby było śmieszniej, praktycznie wszystkie wioski w okolicy maja światłowód, a u nas nic. Mam tylko nadzieje, ze T-Mobile nie będzie przycinał i zakładał lejka jak mi Netflix i inne VOD zjedzą kilkaset GB w miesiącu.
wojtek123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2022-11-22, 00:31

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: wojtek123 »

mc_osh pisze:W takim razie może to być idealne rozwiązanie jakby pojawił się światłowód.

Żeby było śmieszniej, praktycznie wszystkie wioski w okolicy maja światłowód, a u nas nic. Mam tylko nadzieje, ze T-Mobile nie będzie przycinał i zakładał lejka jak mi Netflix i inne VOD zjedzą kilkaset GB w miesiącu.
Przy ofercie no-limit chyba nie ma opcji żeby zakładali jakiś lejek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: wojteks »

Opcja lejka zawsze jest, praktycznie przy każdej umowie. Zwykle zawarta w RŚUT a nie umowie.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: piotrzet »

Dokładnie nawet oferty kablowe zawierają takie zapisy. Tak jak i połączenia, SMS i MMS nielimitowane.
romus
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-05-24, 16:12

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: romus »

z ciekawosci popatrzylem nie mam takiego zapisu, ale sprawdze jeszcze drugi raz
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: piotrzet »

Nie musi być w regulaminie jest też regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych i tam taki zapis na pewno jest.
romus
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-05-24, 16:12

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: romus »

nie ma ale sprawdze jeszcze u znajomej
mc_osh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-11-22, 09:38

Re: Sprzęt do internetu T-Mobile

Post autor: mc_osh »

Dzięki wielkie za pomoc z wyborem sprzętu.

Bez ustawiania jeszcze anteny na balkonie tylko po położeniu na parapecie mam następujące osiągi:

Obrazek
ODPOWIEDZ