4CA dla DOWN, 2CA dla UP - który sprzęt??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
slavkos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-29, 11:43

4CA dla DOWN, 2CA dla UP - który sprzęt??

Post autor: slavkos »

Witajcie,
Ostatnio ustawiłem B818 na 2CA 2100+2600 i zauważyłem, że agreguje dla uploadu. Niestety przy przełączeniu na 4CA, agrecacja na upload nie działa.

Czy jest jakiś modem, który potrafi agregować dla down 4CA a dla UP 2CA z wyborem jakie pasma ma agregować? Czy zostaje ustawić na sztywno 2CA?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: 4CA dla DOWN, 2CA dla UP - który sprzęt??

Post autor: jfk »

slavkos pisze: Ostatnio ustawiłem B818 na 2CA 2100+2600 i zauważyłem, że agreguje dla uploadu. Niestety przy przełączeniu na 4CA, agrecacja na upload nie działa.
Ja mam ZTE MF289F i podobny miałem dylemat (może jeszcze bardziej złożony/bo agregacja jest przy pierwszym uruchomieniu B1+B3+B7 ale w nocy Orange wyłącza B7 i rano mimo powrotu agregacja upload już nie działa). Dlatego ustawiłem na stałe B1+B7 i agregacja działa cały czas (poza nocą oczywiście), internet działa bdb Obrazek.
slavkos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-29, 11:43

Re: 4CA dla DOWN, 2CA dla UP - który sprzęt??

Post autor: slavkos »

jfk pisze:
slavkos pisze: Ostatnio ustawiłem B818 na 2CA 2100+2600 i zauważyłem, że agreguje dla uploadu. Niestety przy przełączeniu na 4CA, agrecacja na upload nie działa.
Ja mam ZTE MF289F i podobny miałem dylemat (może jeszcze bardziej złożony/bo agregacja jest przy pierwszym uruchomieniu B1+B3+B7 ale w nocy Orange wyłącza B7 i rano mimo powrotu agregacja upload już nie działa). Dlatego ustawiłem na stałe B1+B7 i agregacja działa cały czas (poza nocą oczywiście), internet działa bdb Obrazek.
Czyli rozumiem, że przy agregacji 3 pasm też Ci agregował up?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: 4CA dla DOWN, 2CA dla UP - który sprzęt??

Post autor: jfk »

slavkos pisze: Czyli rozumiem, że przy agregacji 3 pasm też Ci agregował up?
Agreguje ale do godziny 00.00-gdy Orange wyłączy B7, to po włączeniu rano nie wraca już agregacja upload (musiałbym codziennie restartować połączenie/nie chcę tego robić zbyt wiele sprzętów mam podłączonych do sieci...).
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: 4CA dla DOWN, 2CA dla UP - który sprzęt??

Post autor: Mig25 »

A nie wystarczy rano ustawić na chwile samo B7 ,a za 20s dołączyć pozostale bez resetowania połączenia? Zrobić do tego automat...
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: 4CA dla DOWN, 2CA dla UP - który sprzęt??

Post autor: jfk »

Mig25 pisze:A nie wystarczy rano ustawić na chwile samo B7 ,a za 20s dołączyć pozostale bez resetowania połączenia? Zrobić do tego automat...
Praktycznie w godzinach szczytu dobija do wysycenia fast-ethernet, po godzinach szczytu jest ponad 100Mbps download/także jeszcze na dziś nie mam takich potrzeb, jak transfery spadną poniżej 50Mbps to można próbować. :) Obrazek
ODPOWIEDZ