Pomoc w wyborze sprzętu domek w górach

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tmadej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-01-05, 23:04

Pomoc w wyborze sprzętu domek w górach

Post autor: tmadej »

Witam serdecznie , będę wdzięczny za poradę w wyborze routera .
Muszę zorganizować internet w domku w górach .
Chodzi o router lte na kartę sim .
Jeśli chodzi o operatora to najwygodniej byłby play , mam już tam inne usługi ,
Blisko domku jest nadajnik jakieś 200 metrów .
Lokalizacja : miejscowość Szlembark , ul. Na konty , woj. Małopolskie , domek stoi na gorze ,
Nie wiem jak wstawić tu zdjęcie z dokładną lokalizacją .
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Pomoc w wyborze sprzętu domek w górach

Post autor: kordirko »

200 metrów od nadajnika to "rzut kamieniem". Przy takiej "bliskości" chyba każdy router się sprawdzi.
Ja mieszkam w mieście, w zasięgu mam nadajniki każdej sieci nie dalej niż 1000m,
od prawie roku używam Totolink LR1200 i u mnie się sprawdza, u mnie bezawaryjnie działa na starterach Play, Plus i na Oragne,
brałem go na wakacje do Trzęsacza i tam też dawał radę
mogę go spokojnie polecić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze sprzętu domek w górach

Post autor: matek451 »

Typowy złom wart ze 100 zł jakich na rynku sa setki. Modem 4 kat LTE, porty FE więc po co AC1200? Poziom techniczny 2012, do tego antenki do LTE bez możliwości odkręcenia. Elektrośmieć nie wart żadnej uwagi, mamy 2023 rok.
Przy 200m od BTS-a Play na maszcie Emitela w Szlembarku wybór jest oczywisty MF286D /MF297D z softem od Nordic, koszt 300-400 zł. Stacja bazowa Play pracuje w 4 CC CA. Ale wartoby i tak zrobić testy na telefonie z kartą Play i screeny z NetMonster i speedtesty.
ODPOWIEDZ