B535 232 wolny internet.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kazmierski727
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-09-19, 17:41

B535 232 wolny internet.

Post autor: Kazmierski727 »

Dzień dobry. Jak wyżej. Kupiłem ten router z antenkami i osiąga bardzo słabe prędkości. Rzędu 5-15 Mbps. Dodam że jak przeloze z niego kartę do poco f3 to na luzie wyciągam 80mbps. W czym tkwi problem? Widziałem że ludzie wyciągają na tym na luzie 180 Mbps. Ulica nasienna Warszawa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: B535 232 wolny internet.

Post autor: wojteks »

Kazmierski727 pisze: Kupiłem ten router z antenkami i osiąga bardzo słabe prędkości. Rzędu 5-15 Mbps.
Kupiłeś tani zabytek (w zasadzie elektrośmiecia) który nie nadaje się do współczesnych sieci LTE a antenki służą wyciąganiu kasy a nie poprawie parametrów.
Nie pomagam na PW!
Kazmierski727
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-09-19, 17:41

Re: B535 232 wolny internet.

Post autor: Kazmierski727 »

Jaki zabytek? Rok temu osiągał 180 mb w testach a teraz nagle się zestarzał? Jesteś z elektrody czy co?
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: B535 232 wolny internet.

Post autor: Erbit »

Kazmierski727 pisze:Jaki zabytek? Rok temu osiągał 180 mb w testach a teraz nagle się zestarzał? Jesteś z elektrody czy co?
Jak się na tym znasz to po co pytasz ? A jak się nie znasz to... czytaj do Ciebie napisali inni.

Odpowiedź na swoje wątpliwości znajdziesz w parametrach połączenia. Pokaż je a wszystko sam zrozumiesz. Domniemanie kolegi @wojteks co do anten jest zasadne a 180Mb/s wyciągali ludzie w innych warunkach i w innej lokalizacji a nie Ty.

B535 agreguje 2 pasma a ten telefon pewno 3 lub 4. Do tego wystarczy, że B535 zagregował coś z pasmem 800MHz (co jest najbardziej prawdopodobne) a to pasmo jest zapchane po brzegi i jest wąskim pasmem - więc się nie dziw, że osiągasz tylko tyle.

Jak chcesz konkretów a nie gadania po próżnicy i bicia piany to pokaż parametry połączenia na tym B535, do tego pokaż parametry połączenia na poszczególnych pasmach to będzie o czym dyskutować.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B535 232 wolny internet.

Post autor: matek451 »

A co masz przeciw Elektrodzie, ja jestem ? Kluczowe to są te pseudo antenki do routera bo one dają mu kopa że ho ho, a co do routera to 6 kat. czyli agregacja 2 pasm LTE w QAM64 więc co to porównywać do telefonu z X55 czyli modem 5G/LTE z agregacją 4 pasm LTE w QAM256. Z założenia w teorii osiagi w teorii na B535-232 o połowę mniejsze. To budżetowy, podstawowy router LTE, prędkości na nim zależą od operatora, stacji bazowej, agregowanych pasm LTE i ich szerokości, parametrów sygnału na nich oraz obciązenia sektora z którego korzystamy. Dostałeś kiedyś odpowiedz jak wyglada infrastruktura operatorów w twojej okolicy, tak samo jak zrbic testy aby prawidłówo wybrać operatora i sprzet. Masz juz B535 to testy można zrobić za jego pomocą i aplikacji do zarzadzania pasmami i diagnostyki dla HiLinków na Windows lub Android , do tego łatwo porównać z POCO F3 i screenem z zakładki Live aplikacji NetMonster.
ODPOWIEDZ