T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Martinoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-05-01, 14:50

T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Post autor: Martinoss »

Dzień dobry,
przedłużam na dniach umowę i chciałbym dobrać sprzęt z oferty t-mobile. Który modem z ich aktualnej oferty polecacie?
Aktualnie mam ZTE MF286 (już chyba ponad 3 lata) - ma jedną wadę - potrafi się 2-3 razy dziennie rozłączać.

Internet firmowo-domowy w opcji do 30mb. Nie szukam czegoś do żyłowania osiągów ale po prostu czegoś stabilnego.

Z góry dzięki!

P.S. Rozwiesili u nas światłowód. Teoretycznie w pierwszym kwartale tego roku ma być dostępny. Czy światłowód to w 100% gwarancja jakości czy różnie to może być w zależności od linii czy operatora?
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Post autor: Erbit »

Martinoss pisze:Dzień dobry,
... w pierwszym kwartale tego roku ma być dostępny.
To po co Tobie umowa na 2 lata ? Nie lepiej przebujać się w tym okresie (do 6-miesięcy) na prepaidach ?
Martinoss pisze:...Czy światłowód to w 100% gwarancja jakości czy różnie to może być w zależności od linii czy operatora?
Nie ma łącza o 100% gwarancji a te sięgające blisko 100% są... drogie. Jednak światłowód to o niebo lepszy internet od LTE (stabilniejszy, mniej awaryjny, etc) choć znam takich co LTE im wystarcza.
Martinoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-05-01, 14:50

Re: T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Post autor: Martinoss »

Gdybym miał pewność, że bedzie to nie zastanawiałbym się. Tylko to miało być już gotowe do końca 2021 roku... :kwasny:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Post autor: matek451 »

A jaki to numer masz na Składowej bo w ramach POPC na tej ulicy przewidziano instalację dla 9 lokalizacji, twoja jest w tym planie?
Martinoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-05-01, 14:50

Re: T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Post autor: Martinoss »

matek451 pisze:A jaki to numer masz na Składowej bo w ramach POPC na tej ulicy przewidziano instalację dla 9 lokalizacji, twoja jest w tym planie?
Tak jestem. Kabel jest juz na słupie. Ulica okablowana tylko czekają na podłączenie calej okolicy. A tam nic się nie dzieje. Nikt nic nie wie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Post autor: matek451 »

To dobra informacja, gorsza to tak jak u mnie światłowód wisi dwa lata i też nic się nie dzieje ale ponoć jesienią 2023 będzie uruchomiony, opóźnienie tak ze 3 lata, norma w POPC. Po co przedłużasz umowę, zostań na tej co masz, to przejdzie na czas nieokreślony. Jak podłaczą światełko to zmienisz operatora lub jak będzie opcja to przejdziesz na światłowód od T-mobile.
Martinoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-05-01, 14:50

Re: T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Post autor: Martinoss »

matek451 pisze:To dobra informacja, gorsza to tak jak u mnie światłowód wisi dwa lata i też nic się nie dzieje ale ponoć jesienią 2023 będzie uruchomiony, opóźnienie tak ze 3 lata, norma w POPC. Po co przedłużasz umowę, zostań na tej co masz, to przejdzie na czas nieokreślony. Jak podłaczą światełko to zmienisz operatora lub jak będzie opcja to przejdziesz na światłowód od T-mobile.
No własnie.
1. Tez boję sie, że potrwa to miniumum 3 lata.
2. Chciałem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> modem, bo ewidentnie mój obecny ma jakąś wadę. Za internet płace 30zł także to nie jest jakiś duży problem.
3. Mam cały pakiet w Magenta (plus m.in. 3 karty telefoniczne) i całościowo bardziej opłaca mi sie przedłużyć.

Może uda mi się wynegocjować przedłużenie z opcją zamiany na światłowód w trakcie umowy jeśli się pojawi.
Martinoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-05-01, 14:50

Re: T-mobile - internet mobilny - jaki modem?

Post autor: Martinoss »

matek451 pisze:To dobra informacja, gorsza to tak jak u mnie światłowód wisi dwa lata i też nic się nie dzieje ale ponoć jesienią 2023 będzie uruchomiony, opóźnienie tak ze 3 lata, norma w POPC. Po co przedłużasz umowę, zostań na tej co masz, to przejdzie na czas nieokreślony. Jak podłaczą światełko to zmienisz operatora lub jak będzie opcja to przejdziesz na światłowód od T-mobile.
A dziś taka niespodzianka:
https://ibb.co/J3X2bwQ
ODPOWIEDZ