Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2005-09-08, 12:26

Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: michal »

prosze o jakieś komentarze na temat tego modemu,niestety tak sie składa że ja jestem jednym z posiadaczy tego modemu i nie jestem z niego zadowolony :-( co chwile mnie wywala może są na niego jakieś pathe itd :-) dobra poprostu wyrażajcie swoje opinie na jego temat
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: minineo »

www.sonyericsson.com <- zobacz może są jakieś patche na tej stronie. Rozłączanie może być przyczyną słabych nadajników w twojej lokalizacji :-) lub odległością od nadajnika :)
Gość

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: Gość »

albo zawieszaniem się BTSów co też się zdarza. wywala karty w okolicy do momentu wykonania restaru przez operatorów sieci. warto w takich przypadkach dzwonić do operatora.
nielogowany

opinia o modemie gc75

Post autor: nielogowany »

Używałem go b. intensywnie przez jakieś 3 miesiące. Generalinie byłem zadowolony (pomijając fakt że GPRS jest wolny 4.5-5.5 kB/s).
Twoje problemy mogą wynikać z kilku powodów.
1.Problemy z oprogramowaniem w Twoim PC - aplikacja obsługująca modem może się zachowywać tak samo niestabilnie jak dowona inna jeśli są generalnie kłopty z systemem.
2.Problem z czystoscią zasilania - jeśli używasz go w stacjonernym kompie (z kartą PCMCIA) a zasilacz jest kiepski i mocno obciążony może to mieć pewien (choć nie przesadnie duży) wpływ na pracę modemu. Zawiera układ PLL (do syntezy częstotliwości) a te układy są b. wrażliwe na zakłócenia.
3.Duży poziom zakłóceń - modem blisko monitora, bliska obecność przemiennika TV, nadajnik pogotowia a nawet uszkodona świetlówka (też potrafi nieżle siać).
4.Problemy po stronie operatora - próba w okolicy innego BTSa nie będzie bez sensu - interwencje w BOKu raczej mało skuteczne - zwykle nic nie odpowiadają albo odpowiedź "na okrągło" ale czasem coś robią.
Stafi

Ja mam z kolei problem z predkoscia

Post autor: Stafi »

Witam!

jestem od niedawna posiadaczem modemy Sony ericson 75e. Wszystko dziala tyle ze bardzo wolno. W menedzeze zadan wykozystanie sieci oscyluje w granicach 0 - 15 % - wie ktoś co jest przyczyną?

Pozdrawiam!
radek170777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-25, 21:51
Lokalizacja: SZADEK

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: radek170777 »

Ludzie!!! GC75e to jest jakaś fatalna pomyłka, używam tego modemu na laptopie Toshiby w sieci ERA, zrywanie połączenia to normalka, Zgłaszałem kilkanaście razy problem do BOA i za każdym razem otrzymywałem jedną odpowiedź :" Nie wykryto problemu po stronie sieci, proponujemy sprawdzić sprzęt" . Gdy potrzebuję ściągnąć większy pliczek to wkładam kartę do Motoroli E398, podpinam kabelek i wtedy śmiga !!
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: kemott1 »

Jestem bardzo zadowolony ze swego gc75e, zawsze ustawiam przed połączeniem z netem pasmo, na którym ma pracować.
radek170777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-25, 21:51
Lokalizacja: SZADEK

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: radek170777 »

kemott1 pisze:Jestem bardzo zadowolony ze swego gc75e, zawsze ustawiam przed połączeniem z netem pasmo, na którym ma pracować.
Może u Ciebie to działa, ale u mnie nie skutkuje, ostatnio nawet Motorola się wiesza przy połączeniu z internetem, sytuacja jest dokładnie taka sama jak z SE, blokowany jest kanał przychodzący i aby móc dalej przeglądać strony muszę wyjmować modem z laptopu (w przypadku SE) lub wyłączyć i ponownie włączyć motorolę i odnowa nawiązać połączenie, ERA nie widzi problemu....
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: raptou »

A ja złego słowa nie powiem na SE GC75.
Niestety, jak w starych Ericssonach jest mało czuły. Antena zewnętrzna - obowiązkowo.
radek170777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-25, 21:51
Lokalizacja: SZADEK

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: radek170777 »

raptou pisze:A ja złego słowa nie powiem na SE GC75.
Niestety, jak w starych Ericssonach jest mało czuły. Antena zewnętrzna - obowiązkowo.
Od samego początku używania modemu mam antene zewnętrzną i nic nie pomaga, nawet ściągnięcie nowszego oprogramowania ze strony SE nie skutkuje, ja myślę iż jest to wina nadajników ERY, ale wytłumacz im to i zmuś ludzi z BOA by zgłosili to do działu technicznego!!!!!!! A jeśli nawet to Ci się uda to, cytuję "przecierz nie będziemy przebydowywać nadajnika dla jednego abonenta" .

Może czyta te słowa ktoś z ery, zapraszam do kontaktu ze mną, na mojej stronie są dane teleadresowe.
fiodor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2005-10-05, 10:23
Lokalizacja: Malbork

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: fiodor »

mam GC75 w hp zv5220us z prockiem athlona XP-M. oprócz tego że jest wolny jak każdy GPRS - żdanych kłopotów. Nawet razu mi się nie zawiesił a korzystam z niego około pół roku, zdarza się że nawet kilka godzin dziennie. Wcześniej pracowałem na noki 6100 przez kabel i zawiasy były normą (szlag mnie trafiał). mogę dodać że jestem w plusie
radek170777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-25, 21:51
Lokalizacja: SZADEK

Re: Zapraszam byłych i obecnych użytkowników gc75e

Post autor: radek170777 »

fiodor pisze:mam GC75 w hp zv5220us z prockiem athlona XP-M. oprócz tego że jest wolny jak każdy GPRS - żdanych kłopotów. Nawet razu mi się nie zawiesił a korzystam z niego około pół roku, zdarza się że nawet kilka godzin dziennie. Wcześniej pracowałem na noki 6100 przez kabel i zawiasy były normą (szlag mnie trafiał). mogę dodać że jestem w plusie
No to szczęśliwiec jesteś, ja działam na kompie od 7 rano do 23 wieczorem i jak mi się rozłancza 15-30 razy dziennie to nawet nerwosol nie skutkuje... POZDROWIENIA DLA CAłEGO ZESPOłU POLSKIEJ TELEFONI CYFROWEJ :evil:
ODPOWIEDZ