modem air card 850 opinie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fredi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-08, 18:36

modem air card 850 opinie

Post autor: fredi »

Witam wszystkich przeglądających to forum .Od dawna serfuję po necie.Przeglądam też allegro.Moją uwagę zwrócił modem Air Card 850.Według wystawiającego te modemy w ciągu miesiąca sprzedał ich sto sztuk.Dziwi mnie więc kompletny brak informacji na temat tego modemu .Jak się sprawuje Jakie ma wady lub zalety.I np czy .jest to modem 16 czy 32bitowy czy rozmowy przez ten modem sa porównywalne z telefonem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: mar_kow »

Posiadam model AirCard 860 (3G działa tylko na kontynencie amerykańskim). Kupiłem go gdy jeszcze nie sprzedawali na Allegro modelu 850. Teraz właśnie jest tylko 100 zł droższy od mojego wcześniej nabytego. Poza tym jednym elementem (3G) się nie różni. Bez problemu instaluje się na dowolnym laptopie (a nie każda karta działa z konkretnym modelem lapka). Jest bardzo czuły na jeśli chodzi o zasięg, szybko przełącza się między zakresami (inne potrafią nawet 10 min!!) Posiada wewnętrzną pamięć (!!) - raz skonfigurowany wystarczy przełożyć czy przeinstalować a będzie działał po zainstalowaniu sterowników do systemu. (UWAGA - instalować najpierw sterowniki, dopiero wsuwać modem). Najlepiej od razu powiedzieć sprzedawcy żeby go skonfigurował (u mnie chodzi na simdacie). Wcześniej używałem telefonu Nokia 5140 EDGE i wymieniłem tylko dlatego iż jest wygodniejszy - nie rozładowuje się, nie trzeba IRDA'y na USB. W zasadzie nie zależy m na UMTS, bo korzystam tylko do przeglądania poczty i netu podczas wyjazdów. Zaletą jest to że jest cały schowany w slocie PCIMCIA, antenkę ma ciasno pasującą i giętką. W każdym razie polecam modemik...
W przypadku rozmów trzeba mieć specjalną nakładkę Voice Tool (której zresztą usilnie poszukuję) której nie ma standardowo pośród sterowników karty dodanych przez producenta ...
Ostatnio zmieniony 2007-05-19, 20:47 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
wo__jo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-05-07, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: wo__jo »

Powiem krótko ten modem jest niesamowity przede wszystkim jest bardzo mały mieści się cały w gnieździe PCMCIA wystaje tylko bardzo giętka antena umocowana w solidnym gnieździe antenowym. Po instalacji sterowników konfiguracja połączenia z operatorem przebiega prawie automatycznie wystarczy sprawdzić czy sterowniki prawidłowo rozpoznały operatora. Na razie sprawdzałem jak działa w zasięgu HSDPA i jestem bardzo zadowolony za kilka dni napisze jak sprawdził się po połączeniu przez EDGE.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: mar_kow »

...Właśnie ciekaw jestem jakie ma osiągi na HSDPA i UMTS... I jakiego operatora kolega wo_jo testuje?? Moja 860-tka na EDGE jeżeli jest dobry zasięg śmiga do 240 kbps (prędkość ściągania pliku na początku - później spada stopniowo do 180-ciu). Operator PlusGSM
Ostatnio zmieniony 2007-05-19, 20:45 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
wo__jo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-05-07, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: wo__jo »

Sieć Plus (Simdata) Katowice w zasięgu HSDPA 1,8 Mb/s w miarę stabilne 167 kB/s testowałem na instalce tlenu.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: mar_kow »

...No to nieźle... W zasadzie można przymierzyć się do wymiany na 850 - na Allegro cena spadła do 399 zł
bartmist
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-05-05, 08:52

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: bartmist »

W Poznaniu śmiga :) Jest naprawdę dobry!
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: mar_kow »

...Na Allegro są dostępne modemy w cenie 399 zł (moim zdanie bardzo tanio). I trzeba się śpieszyć bo "idą jak woda" - zresztą są tego warte...
W stosunku do innych modeli w niczym im nie ustępują a nawet przerastają funkcjonalnością...
ks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-16, 07:52

Sierra Wireless i WRT54G3G-EM

Post autor: ks »

Czy ktos moze mi powiedziec czy modem Sierra Wireless 850 pracuje z Linksysem WRT54G3G-EM? Linksys twierdzi ze tego nie sprawdzal (co nie znaczy ze nie pracuje). Chcialbym miec potwierdzenie zanim kupie ten modem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: mar_kow »

...Ten rodzaj modemów nie jest popularny w Europie i chyba oprócz Vodafone nikt ich nie oferuje. Przynajmniej nie spotkałem się z innymi operatorami. Głównym odbiorcą jest Cingular i Telstra.
...Na temat współpracy z Linksysem WRT54G3G-EM niestety nic nie powiem... Są łatwe w konfiguracji więc nie powinno być problemów. Cena nie jest zaporowa żeby nie można było przetestować a w wypadku niepowodzenia sprzedać lub zamienić...
ks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-16, 07:52

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: ks »

Zdaje sie ze sa dostepne takze i w O2 i TIM.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: modem air card 850 opinie

Post autor: mar_kow »

...Faktycznie - ostatnio O2 spowodowało znaczącą obniżkę cen na naszym rynku oferując modemy po atrakcyjnej cenie. Na eBay'u są średnio o 150-200 zł tańsze (z kosztami przesyłki) niż na naszym Allegro...
ODPOWIEDZ