Najtańszy tel z EDGE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zielo

Najtańszy tel z EDGE

Post autor: zielo »

Czy ktos wie jaki jest najtańszy telefon z EDGE ???
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: :0 »

chyba nokia 6020, nowe za mniej jak 600 PLN
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: dormario »

nokia 3220. ale trzeba zwrucić uwagę, że telefony mają różną klasę EDGA
Awatar użytkownika
gawith
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-01-02, 01:54
Lokalizacja: Danzing

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: gawith »

Zgadza sie klasa 6 EDGE - jesli to ma byc do kompa to warto dolozyc troche i kupic karte z 10 klasa :!:
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: dormario »

gawith pisze:Zgadza sie klasa 6 EDGE - jesli to ma byc do kompa to warto dolozyc troche i kupic karte z 10 klasa :!:
lub telefon z EDGEm klasy 10. Ja używam nokii 6230.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: magmike »

Można jeszcze w N5140 zainwestować ale nie ma Bluetootha i klasa 6 :/ a to dosyć ciekawy telefon.
pozdrawiam, magmike
Gość

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: Gość »

dormario pisze:nokia 3220. ale trzeba zwrucić uwagę, że telefony mają różną klasę EDGA
prubuje go zmusic do wspolpracy ale na razie kiepsko mi idzie
moze ktos wie <font color="#FF00FF"><b>»»skąd««</b></font> sciagnac sterownik do modemu takiego fona bo chyba o to chodzi??
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: magmike »

pozdrawiam, magmike
Gość

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: Gość »

zielo pisze:Czy ktos wie jaki jest najtańszy telefon z EDGE ???
Ja wiem jest to nokia 3220 ok 350 zl i naprawde dziala co prawda jest to klasa 6 ale bioraqc pod uwage obciazenie sieci to jest ok
Gość

klasa edge

Post autor: Gość »

o co chodzi z ta klasa edge? jezeli kupie nokie 3220 to jaki transfery bede osiagal?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: klasa edge

Post autor: Szadzik »

Gość pisze:o co chodzi z ta klasa edge? jezeli kupie nokie 3220 to jaki transfery bede osiagal?
Klasa 6 to maks 177kbps.
Klasa 10 to maks 236kbps.
Mowa oczywiście o DL.
Back to the Future ;)
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: niq »

Ja mam komórkę z edgem klasy 6, czyli dl 177,6 kilo/s, a kolega ma klasę 10 i 236. Teoretycznie powinno to u niego chodzić szybciej, ale nawet w tym samym miejscu i o tej samej porze mój edge ściąga szybciej. Co prawda róznice są niewielkie, ale mój jest zawsze szybszy :D. Ja mam nokie 6021 a on 6230. Dziwne :?:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: Szadzik »

niq pisze:Ja mam komórkę z edgem klasy 6, czyli dl 177,6 kilo/s, a kolega ma klasę 10 i 236. Teoretycznie powinno to u niego chodzić szybciej, ale nawet w tym samym miejscu i o tej samej porze mój edge ściąga szybciej. Co prawda róznice są niewielkie, ale mój jest zawsze szybszy :D. Ja mam nokie 6021 a on 6230. Dziwne :?:
Jest zbyt wiele czynników wpływających na transfer, żeby można to było porównać.
Back to the Future ;)
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: niq »

Też tak myślalem, ale jeśli warunki i czas są identyczne, to dlaczego mój telefon zawsze wypada lepiej? Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby 6230 ściągało coś szybciej od mojego, a sprawdzałem to już wiele razy. Dziwne... :?:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: Szadzik »

niq pisze:Też tak myślalem, ale jeśli warunki i czas są identyczne, to dlaczego mój telefon zawsze wypada lepiej? Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby 6230 ściągało coś szybciej od mojego, a sprawdzałem to już wiele razy. Dziwne... :?:
Warunki fizycznie mogą być te same ale telefony mogą je różnie odbierać. Jeden łapie zasię lepiej a inny gorzej, jeden łapie jeden nadajnik a drugi inny itd., itd.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: Enzo »

dormario pisze:nokia 3220. ale trzeba zwrucić uwagę, że telefony mają różną klasę EDGA
Jak to sprawdzić? Jakie mogą to być klasy?
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: magmike »

Na stronie Nokii można sprawdzić klasy EDGE, a inne telefony np. tutaj -> http://mgsm.mobile.net.pl/searchadv.xhtml
A o prędkościach poszczególnych klas to w tym temacie tylko na poprzedniej stronie :]
pozdrawiam, magmike
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: niq »

Szadzik pisze:
niq pisze:Też tak myślalem, ale jeśli warunki i czas są identyczne, to dlaczego mój telefon zawsze wypada lepiej? Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby 6230 ściągało coś szybciej od mojego, a sprawdzałem to już wiele razy. Dziwne... :?:
Warunki fizycznie mogą być te same ale telefony mogą je różnie odbierać. Jeden łapie zasię lepiej a inny gorzej, jeden łapie jeden nadajnik a drugi inny itd., itd.
No to tutaj jest problem, bo w tej okolicy jest tylko jeden nadajnik i nie ma możliwości złapania innego. Dziwne :?:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: Szadzik »

niq pisze: No to tutaj jest problem, bo w tej okolicy jest tylko jeden nadajnik i nie ma możliwości złapania innego. Dziwne :?:
Czyli mam niby uwierzyć, że w promieniu 30km jest tylko jeden nadajnik?
Głupoty opowiadasz znowu i próbujesz udowodnić coś, co nigdy nie będzie prawdą. Daj sobie spokój.
Back to the Future ;)
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: niq »

Szadzik pisze:
niq pisze: No to tutaj jest problem, bo w tej okolicy jest tylko jeden nadajnik i nie ma możliwości złapania innego. Dziwne :?:
Czyli mam niby uwierzyć, że w promieniu 30km jest tylko jeden nadajnik?
Głupoty opowiadasz znowu i próbujesz udowodnić coś, co nigdy nie będzie prawdą. Daj sobie spokój.
Niby co miałbym udowadniać? I masz rację, chcę powiedzieć, że w promieniu 30km jest tylko jeden nadajnik.
sarin1

NOkia 6021

Post autor: sarin1 »

Polecam nokie 6021 z klasą Edge 6, aparat ma dodatkowo blutha co chyba jest najbardziej wygodnym polączeniem z kompem.
Mialem 6610 łaczylem sie z kabelkiem oraz irda, czesto zrywalo polaczenie, na nokii 6021 nigdy mi nie zerwalo, koszzt uzywanej na Allegro od 350do 450 zl = nowa, ja kupilem uzywaną za 330 zl z przesylką.
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Najtańszy tel z EDGE

Post autor: niq »

Ja mam właśnie nokię 6021 i jestem z niej bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ