wrt54g3g ; 2 lapki i drukarka hp 1022nw i linux opensuse

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
longman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-03-15, 16:18

wrt54g3g ; 2 lapki i drukarka hp 1022nw i linux opensuse

Post autor: longman »

witam! Sprzęt jak w temacie. Zamierzam na blueconnect włozonym do linksysa uruchomic wifi włącznie z drukarką wifi
Przyznam się że pierwszy raz będę stawiał taką sieć :roll: Nie mam koncepcji tej sieci.

Z tym routerem nie miałem do czynienia; podobnie jak z drukarką wifi

Mam następujące pytanie: Czy dobrałem odpowiedni sprzęt? Co do drukarki to znalazłem tylką jedną z interfeisem wifi więc nie miałem wyboru. Natomiast wiem że są inne routery 3g
nie mam pewnosci ( jeszcze ) czy ten sprzęt nie będzie robił problemów pod linuxem. Czy ustawiac w tej sieci dhcp czy wystarczy statyczne ip? Czy użyć printservera ?

Będę wdzięczny za pomoc
majster1492

Re: wrt54g3g ; 2 lapki i drukarka hp 1022nw i linux opensuse

Post autor: majster1492 »

yooo...

Jesteś Twardziel...
Pionier i Xtreem.
Szacuneczek... :shock:

Linksys for UMTS/HSDPA.
Popatrzyłem co ludzie na świecie o tym piszą...

Ustaliłem.
W Polsce WRT54G3G-xx jest - jak dotąd - jedynym, oficjalnie wspieranym sprzętem.
D-link też ma taki sprzęt ale jeszcze nie uzyskał certyfikatów europejskich
i jest dostępny tylko w krajach Ameryki Północnej.
Może po wakacjach wprowadzą go do Europy ?

Linksys WRT54G3G-EM.
To EM jest ważne bo oznacza wersję GENERIC.
A to oznacza możliwość używania większej liczby kart PCMCIA.

Ale... do rzeczy...:
Q: Czy dobrałem odpowiedni sprzęt?
A: Odpowiedni bo jedyny. Sam bym tak zrobił...

Q: Co do drukarki to znalazłem tylką jedną z interfeisem wifi więc nie miałem wyboru.
A: Tu chyba "pojechałeś"... Ja nie odważyłbym się na to... jeżeli ...ux to printserver i zwykła drukarka

Q: Natomiast wiem że są inne routery 3g nie mam pewnosci ( jeszcze ) czy ten sprzęt nie będzie robił problemów pod linuxem.
A: Nie widzę przeciwwskazań... Ten router nie różni się zbytnio od np.WAG200G czy jego poprzedników... różnica jest w typie interfejsu WAN... zapewne...

Q: Czy ustawiac w tej sieci dhcp czy wystarczy statyczne ip?
A: Zacznij od statycznego IP... i jak ogarniesz to spróbuj DHCP

Q:Czy użyć printservera ?
A: zdecydowanie polecam... bo można użyć dowolnej drukarki i printserver-y są standardem w ...ux-ie

I napisz jak działa bo to interesujące...
ODPOWIEDZ