Telefon jako modem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ADAMMM

Telefon jako modem

Post autor: ADAMMM »

Mam zamiar zakupić samsunga z630 i tu pojawiaja sie pytania poniewaz jestem całkowicie zielony
W jaki sposób najlepiej łączyc sie z laptopem
Jak skonfigurować go jako modem
Czy w erze jest mozliwość połaczenia 2 juz istniejacych kart sim (telefon i blueconnect) w jedną?
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Telefon jako modem

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Zapraszam do działu FAQ http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
Na drugie pytanie niestety nie umiem odpowiedziec.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Telefon jako modem

Post autor: Jaco »

S.N.A.J.P.E.R pisze:Na drugie pytanie niestety nie umiem odpowiedziec.
Zakupić sobie przejściówkę na Allegro typu dual-sim.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Telefon jako modem

Post autor: Ufo atakuje »

ADAMMM pisze: Czy w erze jest mozliwość połaczenia 2 juz istniejacych kart sim (telefon i blueconnect) w jedną?
W Plusie i Orange nie ma z tym problemu, w Erze niestety na obecną chwile musi to być na oddzielnych kartach SIM. Przeczytaj FAQ.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Telefon jako modem

Post autor: mar_kow »

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7405 - Przy wyborze telefonu jako modemu radzę się zapoznać z tym postem...
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Telefon jako modem

Post autor: gatto_nero »

mar_kow nie wiem jaki masz interes we wprowadzaniu strachu na to forum... końcówki mocy padają i jest to bardzo popularna przyczyna uszkodzenia elektroniki na komórce. Miałem w życiu 1 komórkę w której padła końcówka mocy i nie używałem tam gprs. Końcówka mocy to układzik elektroniczny który kosztuje około 20pln a głównym problemem przy jego wymianie jest trudność związana z odlutowaniem starego i przylutowaniem nowego układu. Są zakłady które wymienią taką końcówkę ponieważ posiadają odpowiednie wyposażenie i nie będzie to wygórowana suma. Wystarczy poszukać w internecie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Telefon jako modem

Post autor: mar_kow »

...Nie wprowadzam strachu - koledze "padł" telefon, swój rozebrałem - jakaś przyczyna przyczyna była - po prostu opisałem sytuację...
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Telefon jako modem

Post autor: gatto_nero »

mar_kow mi się jednak wydaje, że twojemu kumplowi ktoś sprzedał telefon z wymienioną końcówką mocy, była ona nieprofesjonalnie przylutowana, padła... stąd te ślady spalenizny :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Telefon jako modem

Post autor: mar_kow »

...Kumplowi padł telefon i możliwe że to przyczyna... Natomiast ślady "przypieczenia" stwierdziłem na swojej Noki 5140 gdy rozebrałem z ciekawości (używałem bardzo długo jako modem)... Zastanawiam się od czego to...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Telefon jako modem

Post autor: Jaco »

Pozwoliłem sobie rozkręcić moją Nokię 6230 która służyła mi jako modem i myślę że te zabarwienia to normalne zużywanie sie telefonu.Szybkie ładowanie baterii ładowarkami impulsowymi powoduje również nagrzewanie się telefonu.Poniżej fotka.Sory za słabą jakość ale nie posiadam aż tak dobrej cyfrówki.Bynajmniej widać o co chodzi.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 13:06 przez Jaco, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Telefon jako modem

Post autor: mar_kow »

Najprawdopodobniej tak jest... Dzięki postowi Jaco reszta chyba w końcu uwierzy że nie są to bzdury...
...Czyli jednak trzeba uważać co się kupuje...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefon jako modem

Post autor: zDaleKi »

Jaco pisze:Pozwoliłem sobie rozkręcić moją Nokię 6230 która służyła mi jako modem i myślę że te zabarwienia to normalne zużywanie sie telefonu.
Też tak myślę, ze to normalne.
Jaco pisze:Szybkie ładowanie baterii ładowarkami impulsowymi powoduje również nagrzewanie się telefonu.
Święta prawda, ja akurat celowo używam normalnej ładowarki żeby telefon oszczędzić, może też dlatego takich śladów nie widać. Co prawda z modemu też o wiele mniej korzystam.
mar_kow pisze:Dzięki postowi Jaco reszta chyba w końcu uwierzy że nie są to bzdury...
Domyślam się, ze częściowo piszesz do mnie :D to dodam, ze fotkę chciałem nie po to, że nie wierzę, ale po to że mnie ciekawiło jak to wygląda. I dalej chętnie obejrzę fotkę z Twojego aparatu. Bo u Jaco mało to widać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Telefon jako modem

Post autor: gatto_nero »

A ja rozkręciłem, siemensa s55, samsunga sgh 600 i motorole v235 których używam jako modemy i nie mam śladów żeby się coś przypiekało. Przy pracy nawet 45 stopni nie osiągają i przez milion lat takiej temperatury nie będzie śladu... Siemensa używam od lat, motorole mam już chyba z rok a samsunga pół roku.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Telefon jako modem

Post autor: Jaco »

Dziś swoim kiepskim aparatem cyfrowym zrobiłem fotkę Nokii 3100 używanej przez moją żonę i dostało mi się :lol: .A fotka poniżej.Jak widać, nic nie widać. :lol:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ