dylemat SE P990 czy Nokia e61

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
goldi11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-22, 08:49

dylemat SE P990 czy Nokia e61

Post autor: goldi11 »

Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post na tym forum.

Mam modem z IPlusa Merlin XU870 i jestem z niego bardzo zadowolony :)
Ale ostatnio wpadła mi do głowy myśl ze może by tak zmienić go na telefon??
No przecież to same korzyści :) przenośny internet itp :) i teraz pytanie do was:
Jaki telefon wybrać?? zastanawiam sie nad Nokią e61 albo SonyEricsson p990. Niestety żaden z nich nie posiada technologi HSDPA na której bardzo mi zależy z wiadomych względów :)
Niewątpliwie największą zaletą SE jest dotykowy wyświetlacz który bardzo pomaga, oraz aparat.
Nokia natomiast ma pełną klawiaturę i 16000000 kolorów :twisted:
Prosze doradźcie mi który wybrać.
No chyba ze macie jeszcze inne sugestie, może jakiś telefon z HSDPA ?? :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: dylemat SE P990 czy Nokia e61

Post autor: mar_kow »

...Gdybym miał wybrać to zdecydowałbym się na E60. Rozmiar wyświetlacza 352 x 416 pikseli jest największy w swojej klasie, nawet E61 nie ma takiego bo tylko 320 x 240 pikseli. Jest mniejszy, poręczniejszy choć nie ma aparatu. Pełna klawiatura w E61 nie należy do wygodnych... No i w Vobisie jest możliwość kupienia na 20 nieoprocentowanych rat... (płaci się tylko ubezpieczenie od kredytu)
goldi11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-22, 08:49

Re: dylemat SE P990 czy Nokia e61

Post autor: goldi11 »

Moze jakieś inne sugestie?? Ten jakoś tak banalnie wygląda a pozatym jak bym miał wybierać to wolałbym SE P990 bo jest nawet tanszy :)
goldi11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-22, 08:49

Re: dylemat SE P990 czy Nokia e61

Post autor: goldi11 »

A moze Nokia N80?? co sądzicie?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: dylemat SE P990 czy Nokia e61

Post autor: mar_kow »

... W przypadku N80 i podłączeniu do neta - lepiej od razu podłączyć ładowarkę do dniazda zasilania. Ma bardzo słaby akumulator i oprócz zasilania do laptopa dodatkowo trzeba szukać "świnki" dla ładowarki. W przypadku korzystania "w ruchu" jest to trochę kłopotliwe... Dotychczas używałem telefonu i właśnie dlatego przeszedłem na modem PCIMCIA. Do oprogramowania modemu mam doinstalowaną nakładkę "voice tool" która umożliwia bezproblemowe połączenia głosowe poprzez zestaw słuchawkowy. Wysyłanie odbieranie sms-ów, książka telefoniczna - to wszystko jest w zasiegu myszki...
ODPOWIEDZ