Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy jestes zadowolony ze swojego telefonu jako modemu?

TAK
11
50%
NIE
4
18%
TAK, ALE MOGŁOBY BYĆ LEPIEJ.
7
32%
 
Liczba głosów: 22

d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

Wiatm! Na początku muszę stwierdzić, że świetne to forum! Czegoś takiego mi brakowało, dopóki tutaj nie trafiłem...

Ale przejdźmy do szczegółów: poszukuję telefonu w sieci Orange lub bez simlocka, który posłużby mi zarówno jako modem EDGE class 10 (koniecznie) i jako zwykły telefon do dzwonienia i smsowania. Fajnie gdyby miał mp3, ale to niekonieczne. reszta obojętna. Aha, najlepiej gdyby miał Bluetootha do połączenia z kompem, ale jesli nie będzie miał to trudno, przeżyje i bez tego. W środku zawartość mniej więcej jak w k300i, może byc nawet ciut gorszy, byle miał EDGE i był jak najtańszy. Aha, chciałbym wykorzystać go też do VOIP przez Spika (czytałem, że nawet dobrze chodzi), ale ktos odradzał do takiego wykorzystania Nokię 6020 i 6021 - podobno na taich telefonach jest to niemożliwe, poza tym mają EDGE class 6. Myslałem o Motoroli V235... ale nie za bardzo mi sie podoba (brak Irda albo Bluetooth) no i żeby jeszcze tej wystającej antenki nie miała i jeszcze V360, tylko ta znowu troche za droga. macie jakies propozycje mniej więcej do 400zł? Oczywiście telefonik ma być nowy i niekoniecznie z salonu operatora, chetnie zakupię w jakims sklepie internetowym. Czekam na propozycję i jak byście mogli to napiszcie coś o tych telach. W ostateczności może jaki z EDGEm class6 ale lepiej z class10. Obojętnie czy to nokia, SE czy Sagem czy jakis inny byle był dobry.

Na koniec jeszcze ankieta.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Jaco »

Tyle trudu sobie narobiłeś a odpowiedź znajdziesz tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... ht=samsung
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: mar_kow »

...Tani i dobry (modem 10 class) - Nokia 6230 - ok. 300 zł na Allegro...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Jaco »

mar_kow pisze:...Tani i dobry (modem 10 class) - Nokia 6230 - ok. 300 zł na Allegro...
Do tego Bluetooth i wio koniku. :D
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

Jaco pisze:Tyle trudu sobie narobiłeś a odpowiedź znajdziesz tutaj:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... ht=samsung
no niby tak - ale wszystkie tam odpowiedzi dotycza główne GPRS, a telefony z EDGE to przeważnie jakies droższe...

...Tani i dobry (modem 10 class) - Nokia 6230 - ok. 300 zł na Allegro...
300zł ale to chyba używany? Ja raczej jestem za nowym...
Ale napiszcie mi co myslicie o tej motce v235? Jest w necie za 310zł nowa.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Jaco »

d@arQ pisze:Ale napiszcie mi co myslicie o tej motce v235? Jest w necie za 310zł nowa.
Myślimy że nie chce ci się szukać a temat był wałkowany trochę długo: >KLIK<
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

Jaco pisze:
d@arQ pisze:Ale napiszcie mi co myslicie o tej motce v235? Jest w necie za 310zł nowa.
Myślimy że nie chce ci się szukać a temat był wałkowany trochę długo: >KLIK<
Wręcz przeciwnie: sporo sie o niej naczytałem. I z tego co wiem to jako modem powinna sie sprawdzić... Ale czy w kwestii telefonu do sms i rozmów sie sprawdzi? Poza tym ma słownik iTap a nie T9! I czytałem coś, że korzystanie z modemu w telefonie powoduje przegrzanie sie jakiejś końcówki mocy czy cos takiego. Czy to wystepuje tez w tej motoroli?
A i jeszcze jedno pytanie czy szybsza jest transmisja kablem czy bluetooth? Czy przy transmisji EDGE nie ma to znaczenia? Bo czytałem że z BT jest ta korzyść, ze telefon możemy położyc tam. gdzie jest lepszy zasięg... U mnie tego problemu nie ma... Zasięg zawsze na max z EDGE. Aha, czy ta motorola nadaje sie do voip spika? Bo czytałem że nokia 6021 i 6020 się nie nadaje i że sie zawiesza tel przy próbie połaczenia... ?!?
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Maciek »

Moim zdaniem numer 1 jako modem i telefon do użytku codziennego to SE k700i :) Na allegro można wyrwać za 200-250 zł :) EDGE 10 klasy || Bluetooth || IRda || MP3 || 41MB miejsca na fotki, muze itp... || I wiele wiele innych :lol: Jedyna wada to zajeżdżające się Joy'e :) Używałem go jako modemu przez 4 mc-e i nie miałem z nim jakichkolwiek problemów.
Dawno mnie tutaj nie było :)
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

tujboo pisze:Moim zdaniem numer 1 jako modem i telefon do użytku codziennego to SE k700i :) Na allegro można wyrwać za 200-250 zł :) EDGE 10 klasy || Bluetooth || IRda || MP3 || 41MB miejsca na fotki, muze itp... || I wiele wiele innych :lol: Jedyna wada to zajeżdżające się Joy'e :) Używałem go jako modemu przez 4 mc-e i nie miałem z nim jakichkolwiek problemów.

zaraz, ale chyba jeśli sie nie mylę, to k700i ma TYLKO gprs class 10...
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Fanta »

d@arQ pisze:jeśli sie nie mylę, to k700i ma TYLKO gprs class 10...
Nie mylisz się w ogóle kolego @d@arQ, a nawet masz rację, k700i dokładnie ma tylko GPRS klasa 10. >Dowód na to że tak jest<
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Maciek »

Panowie sorki za pomyłke :oops: miało być GPRS class 10 :wink: EDGE'a nie ma :) Krzystałem z niego jeszcze w czasach jak na najbliższym BTS'ie nie było EDGE :wink: Jakieś 2 mc-e temu zrobili "upgrade" BTS'a i mam EDGE dlatego kupiłem Comandera :)
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: mar_kow »

...Generalnie jestem zwolennikiem telefonów Nokia - są może niezbyt wyposażone w "bajery" ale solidnie wykonane i prawie nigdy nie ma z nimi problemów w konfiguracji...
...Jeśli chodzi o 6230 - za 300 zł kupi się używany...
...Jeżeli mamy zasobniejszy portfel to proponuję N73 - w Vobisie można ją kupić na 20 nie oprocentowanych rat. Wychodzi lepiej niż w super promocji która trwa niestety najczęściej dwa lata...
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

No tak, 300zł ale używany...
Ale ja wolę jakis telefon z mniejszą ilością bajerów, ale nowy!
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: mar_kow »

...Jeśli nowy zamniej więcej tę kwotę to polecam Nokię 6021 z bluetooth'em za ok. 350 zł. Ma co prawda modem EDGE klasy 6, do 177,6 Kb/s ale do przeglądania stron w zupełności wystarczy. Ja wcześniej z powodzeniem używałem Nokii 5140 poprzez port IRDA. Tutaj zaleą jest BT przez który można wygodnie połączyć się z netem. Trzymając telefon w kieszeni można bez problemu manewrować laptopem przeglądając internet...[/img]
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

Aha, jeszcze jedno pytanko - jakie połączenie z kompem jest lepsze: Bluetooth czy kabel USB?
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Fanta »

d@arQ pisze:jakie połączenie z kompem jest lepsze: Bluetooth czy kabel USB?
Chyba nie ma szczególnej różnicy, poza tym że jak wcześniej było wspomniane za pomocą BT jest o wiele wygodniej i czasami z połączeniami z kablem są problemy... (Jeśli kabel, to tylko oryginalny)
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: reilord »

Osobiscie uzywam 6230 z blue i jestem zadowolony w 100%! Od kiedy zrezygnowalem z comandera, to ani razu nie zerwalo mi polaczenia. Wg. mnie lepiej blue niz usb, bo mozna polozyc telefon gdzie jest lepszy zasieg, ale nieraz z kablami sa problemy a blue jest protokolem uniwersalnym. Poza tym jesli mamy kabel ladujacy telefon to dodatkowe ryzyko spalenia telefonu. Moja nokia pracuje 24h jest podlaczona non-stop do ladowarki i przez blue do serwera. Transfer ~26kbps, uptime: ~99.99%, aha i zasieg CSQ:19,99-20,99. Mysle, ze mimo tego iz jestem przecinikiem nokii nie polece nic innego tylko 6230!
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

Mam kabel do k300i i niby na kablu jest napisane 1Mb/s a w rzeczywistości nie jest tak szybko... dlaczego? Jak jest w przypadku Bluetooth? Na allegro widziałem już BT o szybkości 5Mb/s. Czy warto je kupować? Jak szybkie BT mają telefony? Czy lepiej nie przepłacać i kupić BT o prędkości np. 3Mb/s? Jak to jest?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Jaco »

Dla przykładu.
Aż tak to nie bierz tego do siebie.Jeśli będziesz miał neta na fonie z GPRS to choć by BT miał i 10 MB/s to internet będzie wolniej chodził.
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

Jaco pisze:Dla przykładu.
Aż tak to nie bierz tego do siebie.Jeśli będziesz miał neta na fonie z GPRS to choć by BT miał i 10 MB/s to internet będzie wolniej chodził.
No tak ale mi chodzi o wysyłanie np. MP3 z/do telefonu.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Jaco »

d@arQ pisze:No tak ale mi chodzi o wysyłanie np. MP3 z/do telefonu.
A co to ma wspólnego z internetem komórkowym.
Ale...
Zwykle jak chce sie mieć mp3 w telefonie to kupuje sie fon do którego można włożyć kartę pamięci.Sama pamięć przeciętnego telefonu z odtwarzaczem mp3 nie jest duża.Jeśli jest karta to zamiast łącza BT można wykorzystać różne adaptery na USB i przesył danych jest wtedy szybki.
Ja tak korzystam bo w swoim lapku mam gniazdo kart SD-MMC.
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

:D aha, no to dzięki za wszystkie odpowiedzi... :-)
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Maciek »

Nie ma za co :wink: "Od tego oni są, od tego są oni, od tego oni są" :lol:
Dawno mnie tutaj nie było :)
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: gatto_nero »

Polecam motorole v235 pracującą przez kabelek usb. Edge class10 za 160~200pln... :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Sundance_kid »

Osobiście używam Nokii 3220. I w miarę polecam. W miarę bo da się ja połączyć tylko kablem. Fakt faktem jeszcze bateria słabo trzyma (około 5 godzin) ale można ją zawsze mieć pod ładowarką.
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

wznawiam temat: a co myślicie o Benq-Siemens c81? Widziałem na www.poltim.pl że jest za 339zł więc nawet tanio... jak sie go użytkuje jako modem? Bo jako telefon to czytałem że całkiem całkiem ale tylko wtedy, gdy jest bez ORANGE MENU...
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: gatto_nero »

Ma edge, gprs - class 10. Ma bluetooth a nawet możliwość podłączenia kabelkiem usb. Zapewne jest dobrym modemem. Jeśli po podłączeniu przez usb zaczyna się ładować to nawet bardzo dobrym modemem. Jednak z komentarzy na >tej< stronie wynikałoby, że to złom. Nadal polecam lepszą motorole v235 i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 3 razy.
d@arQ
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2007-05-30, 17:08

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: d@arQ »

ale wszyscy sie uparli na tą motke v235... a mi brakuje w niej jednej rzeczy - kart pamięci i nawet bym sie nie zastanawiał czy ją brać!!! mogłaby być nawet o 30zł droższa tylko żeby te karty miała
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: Jojo »

d@arQ pisze:No tak ale mi chodzi o wysyłanie np. MP3 z/do telefonu.
To BT spokojnie do tego wystarczy. Jeszcze jako modem jest dobra nokia 6070 ma EDGE ale niestety posiada tylko podczerwień. Posiada mp3. :wink:
Elektroniczna rewolucja
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Jaki telefon zarówno jako modem i do normalnego użytku?

Post autor: gatto_nero »

Ale jesteś uparty. Trudniej znaleźć dobry modem niż pojemnego mp3 plejera. Moja rada brzmi następująco:
Weź 300 pln i kup sobie za to motorole v235 oraz oddzielnie za resztę mp3 playera. Taki zewnętrzny mp3 player za 100PLN zapewne i tak będzie miał w sobie lepszy wzmacniacz niż komórka. Nie wspominając o braku zakłóceń spowodowanych GSMem...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ