Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bapo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-05, 14:23

Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: bapo »

Witam,
mam pytanie czy gdy kupię modem XU870 wraz z aktywacją iPlusa to będzie tam oprogramowanie Mobilink pod Vistę?

Nie jestem w stanie zaakceptowac aplikacji iPlus Manager bo wygląda koszmarnie a Plus nigdzie nie daje swojej wersji Mobilinka do pobrania. Nie wiem czy wersja od Orange da się skonfigurowac i będzie działać z kartą iPlusa. Producent widze w ogóle nie daje nic do pobrania.
z góry dzięki za odpowiedzi.

--
Przenoszę do
Co wybrać - sprzęt Moderator ->Fanta
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: Fanta »

bapo pisze:Nie jestem w stanie zaakceptowac aplikacji iPlus Manager bo wygląda koszmarnie
Po co Ci jakieś oprogramowanie, albo jakiś manager, wystarczy Dial-Up, lub program @pogara.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
bapo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-05, 14:23

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: bapo »

dzięki za odpowiedź,
w konfiguracji Dial-Up będe w stanie skonfigurowac połączenie, PIN karty sim itd czy potrzebne sa jakies kombinacje?
Gdybym jednak musiał mies aplikację to czy Mobilink który jest od Orange wpuści kartę iPlusa?
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: Fanta »

bapo pisze:dzięki za odpowiedź
Proszę...
bapo pisze:w konfiguracji Dial-Up będe w stanie skonfigurowac połączenie, PIN karty sim itd czy potrzebne sa jakies kombinacje?
komplikacji troszkę potrzeba, ale osobiście polecam do tego wszystkiego program @pogara, zajrzyj do FAQ, albo od razu TUTAJ znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz.
bapo pisze:Gdybym jednak musiał mies aplikację to czy Mobilink który jest od Orange wpuści kartę iPlusa?
Tego nie wiem, ale po co tak kombinować??
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Mavie

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: Mavie »

Ostatnio instalowalem komus Mobilink na Viscie zeby Merlina jakiegos wystartowac (U630 bodaj...) i ni hu-hu :/ Vista blokuje metody obiektow Javy, a ludzie z Merlina w tymze zacnym jezyku napisali Mobilink i jest kaszana bo nie dziala :/ A nie znam na tyle tego systemu by w nim grzebac i zmieniac te zabezpieczenia, pod *nixowymi jest o niebo lepiej, latwiej i bezpieczniej :P
bapo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-05, 14:23

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: bapo »

zerknij tutaj:
http://www.be.orange.pl/index.php?id=vista
orange podał to jako metodę obsługi na Vista (miałeś tą wersję)?
marcus64
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-26, 09:36

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: marcus64 »

bapo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-05, 14:23

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: bapo »

widziałem tego posta już wcześniej i tam opisana jest Vista 64, móże być inaczej nieco niż w Vista 32, w Twoim przypadku która to była wersja?
marcus64
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-26, 09:36

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: marcus64 »

Sposób,jaki opisałem zastosowałem na Viście 32 u kolegi i działa tak samo,bo tutaj chodzi o sterowniki podpisane cyfrowo i tyle.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Mobilink do iPlus (vista, merlin 870XU)?

Post autor: mar_kow »

...Jeśli chodzi o Vistę to polecam modem Sierra Wireless AirCard 875 GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA 3.6-7.2 Mbit/s/ Posiada wsparcie techniczne producenta, można go tanio kupić na Allegro lub jeszcze taniej na eBay'u (99$ + koszty przesyłki). Jest bez simlocka więc każda karta śmiga... Mam go i jestem baaarrdzo zadowolony. Osiągnąłem ok. 2.4 Mbit/s w Plus'ie choć zakładana prędkość to 1.8 Mbit/s...
ODPOWIEDZ