Co wybrać: EDGE Commander 2 czy Option ICON 3G HSDPA

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
leszeks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-11, 13:32
Lokalizacja: Mi?sk Mazowiecki

Co wybrać: EDGE Commander 2 czy Option ICON 3G HSDPA

Post autor: leszeks »

Witam wszystkich,

mam pytanko, który modem wybralibyście na moim miejscu z tych jak w temacie czyli EDGE COMMANDER czy Option Icon 3G.

Niebawem na szczęście rozstaję sie z firmą Orange, przez co męcze sie na SE GC75E (GPRS) na mocno obciążonym BTSie od prawie 2 lat i mam dylemat na jaki sprzet przejść. Na pewno wybiorę iPlusa bo nadajnik mam około 3 km od domu i na 100% ma Edge'a.

Waham sie który modem wybrać:

EDGE Commander za 1 PLN czy dopłacić 309 PLN i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Option ICON 3G HSDPA (oba na USB).

Oczywiście mało prawdopodobne jest aby w ciągu 2 nastepnych lat Plus udostepnił tu coś wiecej niż EDGE jednak dziś doklikałem sie przez przypadek na strony

http://www.komputronik.pl/Telekomunikac ... ,id,22407/

oraz

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=886205

i wynika z tych informacji że Commander jest klasy 6 EDGE a Option klasy 10.

Czy to będzie miało jakieś znaczenie w transferze? Czy warto poświęcać te 300 PLN?

Mam również antenę GSM na dachu 16,5dBi wiec zasięg będzie zapewne prawie 100%.

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam, Leszek[/url]
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Co wybrać: EDGE Commander 2 czy Option ICON 3G HSDPA

Post autor: Fanta »

leszeks pisze:Oczywiście mało prawdopodobne jest aby w ciągu 2 następnych lat Plus udostępnił tu coś więcej niż EDGE
Tak więc wybierz Comander 2
leszeks pisze:wynika z tych informacji że Commander jest klasy 6 EDGE a Option klasy 10
Dokładnie, Comander 1 ma EDGE klasy 6, ale Comander 2 ma już EDGE klasy 10, Ty podałeś linki do opisów Comander 1, a chcesz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Comandera 2, tak w ogóle pierwszej wersji już pewnie nie dostaniesz...
Dla wyjaśnienia:
  • EDGE klasa 6 -> 177,6 kb/s
  • EDGE klasa 10 -> 236,8 kb/s
leszeks pisze:Mam również antenę GSM na dachu 16,5 dBi wiec zasięg będzie zapewne prawie 100%
To dla Ciebie plus.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co wybrać: EDGE Commander 2 czy Option ICON 3G HSDPA

Post autor: Jaco »

Podpowiem ci tylko że mam szwagra w Mińsku Mazowieckim bo chyba o ten ci Mińsk chodzi (jeśli nie to nie szkodzi :lol: ) i na Samsungu E 250 połączonym przez BT pobieranie plików było ok 30 KB/s.w Plusie.Wiadomo że transferki będą skakać ale samo przeglądanie stron nie stwarzało większych problemów.Testując u niego dwa modemy Option które wcześniej miałem z usługą BlueConnect miałem gorsze osiągi od niego nawet z anteną zewnętrzną.Jednakże wybór zostawiam już tobie.Do PC-ta możesz śmiało <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> EDGE Commander jednak do lapka pokusił bym sie tyle że nie na usb a na PCMCIA.
leszeks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-11, 13:32
Lokalizacja: Mi?sk Mazowiecki

Re: Co wybrać: EDGE Commander 2 czy Option ICON 3G HSDPA

Post autor: leszeks »

@fanta:
Dzieki za info, oczywiście masz rację, nie zwróciłem uwagi że na Komputroniku nie ma "2" przy nazwie, oba te modemy wyglądają podobne stąd pomyłka. Dzięki za radę, wybiorę oczywiście Commandera (2) w tej sytuacji.

@Jaco
Zgadza sie, Plus słynie w tych okolicach z dobrych transferów, mieszkam w nieco odległych okolicach Mińska i tu dośc niedawno uruchmili nowego BTSa z EDGE'm, działa podobno rewelacyjnie. Problem jest z Orangem - sam męcze się od prawie 2 lat, nie dość że mają tylko GPRS to jeszcze BTS jest do tego stopnia obciążony że często wieczorami transfer mierzę w bajtach na sekundę, udało mi się jednak "odzyskać" od nich 360 PLN - po ósmej (!!!) reklamacji przyznali mi rabat 50% (zamiast 60PLN -> 30 PLN abo) na 12 miesięcy, no ale to taka ciekawostka off topic.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co wybrać: EDGE Commander 2 czy Option ICON 3G HSDPA

Post autor: Jaco »

leszeks pisze:udało mi się jednak "odzyskać" od nich 360 PLN - po ósmej (!!!) reklamacji przyznali mi rabat 50% (zamiast 60PLN -> 30 PLN abo) na 12 miesięcy, no ale to taka ciekawostka off topic.
No to trzeba ci pogratulować sukcesu bo nie każdemu się coś takiego udaje. :lol:
ODPOWIEDZ