wybór palmtopa - prosze o pomoc (internet, nawigacja itp.)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czesio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2007-06-17, 12:06
Lokalizacja: Dzierzoniów

wybór palmtopa - prosze o pomoc (internet, nawigacja itp.)

Post autor: czesio »

witam,

mam zamiar kupic palmtopa, wybór dosc duzy a mam dosc sprecyzowane wymagania i szukam pomocy w wyborze

interesuje mnie palmtop w którym mógłbym bezproblemu przegladac internet (ze stałą opłatą miesieczną jesli to mozliwe), oprócz tego chciałbym aby posiadał sprawną nawigacje gps, mógł odtworzyc pliki word lub exel

oprócz tego miłoby było, ale nie jest to konieczny wymóg, aby mógł pełnic funkcje telefonu, posiadał aparat (zdjecia + nagrywanie filmów (z ruchomym obiektywem to juz poprostu strzał w dziesiątke) i odtwarzał mp3 oraz filmy

wymagania spore, najwazniejszy internet, sprawne przegladanie kilku stron naraz oraz nawiagacja, reszta to praktycznie chyba wszystko co jest aktualnie mozliwe wymieniłem, i jak zwykle zapłacic chce jak najmniej ;)

napotkałem dzis Pocket PC Mio A701

musze przyznac ze mnie zainteresował, co o nim myslicie? chetnie jednak wysłucham Waszych propozycji

z góry dziekuje i pozdrawiam

Zmieniłem link bo nie mieści się na monitorze --->Moderator Jaco
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: wybór palmtopa - prosze o pomoc (internet, nawigacja itp.)

Post autor: gatto_nero »

Internet i palmtop to 2 różne rzeczy. Samą usługę internetu wykupujesz u jakiegoś operatora z jakimś konkretnym sposobem dostępu. Zatem jeśli wiesz o tym, że będzie to internet komórkowy, musisz szukać palmtopa z modemem lub możliwością podpięcia modemu do niego.

- przeglądanie internetu,
- dzwonienie,
- gps,
- dokumenty,
- zdjęcia...
- mp3
- filmy

Przeglądając listę twoich wymagań mam przed oczami nie palmtopa a komórkę, np taką nokię n95.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
czesio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2007-06-17, 12:06
Lokalizacja: Dzierzoniów

Re: wybór palmtopa - prosze o pomoc (internet, nawigacja itp.)

Post autor: czesio »

piszac o sprawnym przegladniu internetu miałem na mysli, ze obsługuje internet explorer lub opere, na palmtopie raczej jest wiekszy wyswietlacz, co znacznie ułatwia poruszanie sie po internecie

p.s.
odczyt plików .pdf to również dobra opcja, która chciałbym posiadac

edit: nokia faktycznie swietna ale jednak droga, dwa tysiace na telefon to sporo ;)
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: wybór palmtopa - prosze o pomoc (internet, nawigacja itp.)

Post autor: NewWalk »

W najnowszym 'ekspercie' jest test palmtopów, palmfonów i nawigacji...
Polecam przeczytać przed zakupem.
ODPOWIEDZ