Pomoc w wyborze modemu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wwfb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-18, 14:40

Pomoc w wyborze modemu

Post autor: wwfb »

Witam.
Przed planuje kupić laptopa (jakiegoś kadłubka) i chciałbym zamontować w nim jakiś modem. Kartę kupię z Plusa, ponieważ nie trzeba podpisywać umowy. Interesują mnie takie modemy do których mógłbym podłączyć antenę zewnętrzną (na maszcie ok. 4 m) . Jednak w tej miejscowości zasięg waha się od 0 do 1 kreski i w związku z czym mam parę pytań.
Na jakie mogę liczyć transfery przy zakupie mocnej anteny?
Istnieje jakaś alternatywa która pozwoli mi zwiększyć zasięg oprócz anteny?

Internetu używałbym do surfowania po www, komunikatorów, czasem ściąganie małych plików.

Pozdrawiam.

--
Przenoszę do
Co wybrać - sprzęt Moderator-> Fanta
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w wyborze modemu

Post autor: Jaco »

Proponuję zacząć przygodę od ObrazekSzukaj tematów na forum Następnie zajrzeć do naszego FAQ.
wwfb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-18, 14:40

Re: Pomoc w wyborze modemu

Post autor: wwfb »

Najciemniej pod latarnią :) Dzięki. A ma ktoś może jakieś doświadczenie z instalacją modemów GlobeTrotter pod Slackware 10.2?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Pomoc w wyborze modemu

Post autor: mar_kow »

...Oczywiście proponuję modemy Sierry AirCard 775, 860, 875... Łatwe w instalacji, posiadają pamięć wenętrzną, nie sprawiają problemów, po wgraniu pewnego programiku można z nich dzwonić (po podłączeniu zestawu słuchawkowego) wysyłać sms-y. Posiadają wyjście na antenę zewnętrzną. Dostępne po przystępnej cenie na Allegro...
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Pomoc w wyborze modemu

Post autor: gatto_nero »

Sprawdziłem na stronie producenta www.sierrawireless.com i żaden ich modem nie wspiera linuxa...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ