iPlus-modem za złotówkę

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ma_pe

iPlus-modem za złotówkę

Post autor: ma_pe »

Kochani...pomocy dla laika...:)
W plusie jest promocja iPlus-modem za złotówkę. Chodzi o modem PCMCIA Sony Ericsson DC79. Czy ten modem nadaje się do komputerów stacjonarnych? Ewentualnie czy można go wykorzystać poprzez jakieś kabelki przejściowe do stacjonarnego komputera? Nie mam innej możliwości podłączenia neta, a bardzo bym chciała.
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: iPlus-modem za złotówkę

Post autor: NOTO »

ma_pe pisze:Kochani...pomocy dla laika...:)
W plusie jest promocja iPlus-modem za złotówkę. Chodzi o modem PCMCIA Sony Ericsson DC79. Czy ten modem nadaje się do komputerów stacjonarnych? Ewentualnie czy można go wykorzystać poprzez jakieś kabelki przejściowe do stacjonarnego komputera? Nie mam innej możliwości podłączenia neta, a bardzo bym chciała.
tak jest taka możliwość. Są specjalne karty do slotów komputera stacjonarnego do których wkłada się "karty laptopowe" - PCMCIA.
Tylko nie wiem czy będzie to dobre rozwiązanie bo niektóre stacjonarne strasznie "sieją" obok siebie utrudniając transmisję danych - musisz spróbować.
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: iPlus-modem za złotówkę

Post autor: Varmack »

Ten wynalazek zwie się Adapterem PCMCIA na PCI. Koszt wacha się w okolicach 80-100 zł, i działa bez problmu z tym modelem modemu (tzn. GC79).

CZy to dobre rozwiązanie ? Ja go używam i nie narzekam na nic. Może poza prędkością, ale to akurat nie ma nic wspólnego z PC, lub Laptopem, a tylko z architektórą tej sieci.

CO ciekawe ja 2 miechy temu za ten modem dałem 200 zł !!! AAAA jak sie dałem załadować...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Gość

Re: iPlus-modem za złotówkę

Post autor: Gość »

a czy to będzie działało jeżeli mam procesor AMD Athlon?
Awatar użytkownika
gawith
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2006-01-02, 01:54
Lokalizacja: Danzing

Re: iPlus-modem za złotówkę

Post autor: gawith »

Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: iPlus-modem za złotówkę

Post autor: Varmack »

Taa.. świetny link, teraz se to ktoś kupi i nie da rady podłączyć do kompa bo nie będzie miał złącza ISA.

Jak już kupować to na PCI, nie ISA chyba że ma sie bardzo starego kompa.

A co do działania z procesorami AMD to chyba nie powinno być problemów, ja mam Durona i działa, problem jest podobno tylko z procesorami AMD montowanymi w Laptopach.
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Gość

Re: iPlus-modem za złotówkę

Post autor: Gość »

ma_pe czy kupiłaś sobie ten modem? jeśli tak to jak działa, bo mam ten sam problem co ty.
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: iPlus-modem za złotówkę

Post autor: Tomekłódź »

Mam ten modem w stacjonarnym na AMd athlon xp 2000 i chodzi bez problemu ale niestety na plycie gigabyta nie chcial chodzic.Zaczął chodzic na plycie Asrocka.
pi0tr3q
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2005-12-22, 19:41

Re: iPlus-modem za złotówkę

Post autor: pi0tr3q »

Moja opinia jest taka: nie wolno kupowac tego modemu bo to jest wyrzucani zlotówki w bloto! ( jeszcze 3 i bedzie piwo w barze. ps. polecam " u zyda " :) )

Ten modem niestety ja zakupilem i to za 99 zl! Problem w nim jest taki ze ma slaba antene wew. i nie ma wyjscia na zadna zewn antene.Zeby zniego korzystac trzeba miec dobry zasieg 48% jak mi powiedial pan z obslugi technicznej. Mowil tez on ze mozna latwoa ta antene przylutowac, ale kosztem gwarancji i troche sie trzeba na tym znac, zeby nie zepsuc tego modemu. A jezeli mamy dobry zasieg to i pewni mamy zasieg EDGE, ktorego mten modem nie obsluguje. A miec zasieg EDGE i z niego nie korzystac to tak jakby miec opla a jezdzic maluchem ( mercedes to UMTS :) )
Moja rada jest taka zeby od razu kupic sobie jakis inny modem, i nie miec potem problemow i dodatkowych kosztow typu antena.
Ja teraz probuje zrobic sam jakas prowizoryczna antene, a pojutrze przychodzi mi kabel do telefonu i modem idzie na połke.

Z tym modemem wogluele sa dziwne rzeczy, miesiac temu "cieszylem sie" transferem 5kBs a teraz mam jakies 1,5kBs......
ODPOWIEDZ