GT MAX z Cingular?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
shim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-10-13, 20:14
Lokalizacja: Warszawa/Radom

GT MAX z Cingular?

Post autor: shim »

Zastanawiam się nad zakupem Option GT MAX w wersji 3.6 (7.2 ready), trafiłem na Allegro na egzemplarze z logiem Cingular.

Z tego co wiem, Cingular działa w USA, gdzie umts działa w paśmie 1900.
My używamy 2100. Tak?

Sprzedawca z Allegro pisze, że umts działa w tym modemie w paśmie 2100. Podaje link do strony producenta, gdzie jest wspomniane pasmo 850/1900/2100 dla umts.

Czy to ma znaczyć, że karta pracuje w umts zarówno w europie jak i w stanach?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: GT MAX z Cingular?

Post autor: mar_kow »

...Wszystkie dostępne modemy na Allegro oprócz Sierry AirCard 860 i Sony Ericson GC 83 pracują w paśmie europejskim. GT Max pracuje na wszystkich częstotliwościach:
Dane techniczne :
- Typ II PCMCIA
- Zasilanie: z laptopa / notebooka
- Waga modemu : ok. 50 g
- Temperatura pracy: 0°C do +55°C
- Częstotliwosci pracy (850, 900, 1800, 1900, 2100Mhz)
- Antena motylkowa chowana
- Wejście do dodatkowej anteny zewnętrznej
- Predkosc GPRS: max. 85 kb/s
- Predkosc EDGE: max. 216 kb/s
- Predkosc UMTS (2100MHz) : max. 384 kb/s
- Predkosc HSDPA (2100MHz): max. 3,6 Mbit/s (w przyszłości 7,2 Mbit/s)
- pracuje z Windows 2000, XP, Vista

...Nie ma znaczenia jakie logo operatora widnieje na karcie i wersje amerykańskie i część europejskich operatorów (np. O2) nie zakłada simlocków na swoje karty...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GT MAX z Cingular?

Post autor: sardo nunspa »

mar_kow pisze:...Nie ma znaczenia jakie logo operatora widnieje na karcie i wersje amerykańskie i część europejskich operatorów (np. O2) nie zakłada simlocków na swoje karty...
Ja bym jednak dmuchał na zimne, z tymi simlockami to różnie bywa.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: GT MAX z Cingular?

Post autor: mar_kow »

...Z Vodafone można się przejechać to fakt chociaż większość sprzętu mają bez simlocka. Jeżeli sprzedawca jest uczciwy (duża ilość pozytywnych komentarzy) to nie powinno być problemu...
majtek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-04, 22:52

Re: GT MAX z Cingular?

Post autor: majtek »

Na Allegro GT Max 3.6 z Cingular kosztuje 680 zł, a bezpośrednio na eBayu, razem z przesyłką do Polski 460 zł. Ja kupiłem na eBayu.
shim
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-10-13, 20:14
Lokalizacja: Warszawa/Radom

Re: GT MAX z Cingular?

Post autor: shim »

majtek pisze:Na Allegro GT Max 3.6 z Cingular kosztuje 680 zł, a bezpośrednio na eBayu, razem z przesyłką do Polski 460 zł. Ja kupiłem na eBayu.
Rzeczywiście. Jednak polski sprzedawca wystawia fakturę i udziela gwarancji.
Gość na ebayu pisze, że pudełko zostało otworzone w celu zdjęcia simlocka - jak jest z gwarancją? Jak w ogóle wygląda gwarancja w przypadku kupowania takich kart ze stanów? Europejski serwis uznaje gwarancję? Jaki wpływ ma na to zdjęcie simlocka?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: GT MAX z Cingular?

Post autor: mar_kow »

...Jeżeli jest gwarancja to tzw. międzynarodowa czyli sprzęt trzeba wysłać... a nie zawsze powraca i niekoniecznie naprawiony... Jeśli chodzi o simlocka - jeżeli jest ściągany przez operatora to w większości przypadków ze sprzętem nie ma problemów. Tylko ciekawe: Cingular nie zakłada simlocków na modemy, wiem bo sam kupiłem, a przed zakupem sporo czytałem... Z drugiej strony jeżeli nie "padł" od razu to nie powinno się z nim dziać nic złego
ODPOWIEDZ