Telefony UMTS jako - Modem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ernesto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-01-03, 09:11

Telefony UMTS jako - Modem

Post autor: Ernesto »

Witam jakie macie spostrzeżenie co do telefonu 3G (Nokia 6630, Sony Ericsson K600i, LG U810), mieszkam w Warszawie na Służewcu. Czy nadaje się jako modem do Internetu (Iplus)
- miałem karte GC 79 (GPRS) - zawiodłem się... aż za bardzo.

Pozdrawiam !!
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Telefony UMTS jako - Modem

Post autor: krzysztof.wojcik »

Ernesto pisze:Witam jakie macie spostrzeżenie co do telefonu 3G (Nokia 6630, Sony Ericsson K600i, LG U810), mieszkam w Warszawie na Służewcu. Czy nadaje się jako modem do Internetu (Iplus)
- miałem karte GC 79 (GPRS) - zawiodłem się... aż za bardzo.

Pozdrawiam !!
Korzystam z 3G w Warszawie na Mokotowie, telefon K600i, nie mam istotnych zastrzeżeń co do transmisji (średnio ok. 300kb/s), czasami tylko transmisja spada do 0 na parę sekund (łączę się z notebookiem przez bluetooth). Jednyny mankament to słaba bateria, czasami w godzinę potrafi rozładować się do zera.
[email protected]

Re: Telefony UMTS jako - Modem

Post autor: [email protected] »

Ja też na Służewcu, na Smyczkowej. BTSa mam tuż za oknem więc transfery mam często maksymalne. srednio koło 300kb/s w nocy do 400 dochodzi. Ale zdarza sie też że spada poniżej 200. Teraz używam Nokii 6680 na niej działa super, a jak miałem merlina U530 to już nie było tak dobrze. Ta karta jest mało czuła i mało stabilna.
ODPOWIEDZ